Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kötelező a gátmetszés?

Kötelező a gátmetszés?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék gátmetszés, mivel úgy tudom, hogy úgy lassabban épül fel az anyuka, én viszont hamar a toppon szeretnék lenni, hogy minden energiám, figyelmem a babára menjen el.

Ha nem kérem, nem csinálnak gátmetszés? Mennyivel nehezebb úgy szülni?

Terhes torna könnyíti a szülést?


2012. okt. 23. 14:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
18%

Sajnos ez nem kívánságműsor.Annyit tudsz tenni,hogy szülés előtt felkeresed azt a kórházat,ahol szülni fogsz és megérdeklődöd hogy ők támogatják-e a gátvédelmet.Esetleg az orvosodat is megkérdezheted erről,milyen lehetőségek vannak ez ügyben.

Nem feltétlenül fogsz lassabban felépülni ha van gátsebed;én már a szülés napján is "rohangáltam",mikor meg itthon voltunk senki meg nem mondta volna,hogy nekem is volt varratom.Tehát ez nem törvényszerű,hogy ágynak fogsz esni a varrástól.Maximálisan tudsz emellett is a babádra koncentrálni,hidd el!

Azért azt érdemes tudni,hogy ha foggal-körömmel ragaszkodsz ahhoz,hogy ne vágjanak és esetleg mégis szakadni fogsz (mert benne van a pakliban,ezt előre nem lehet megjósolni),akkor sokkal rosszabb lesz ,mert egy szakadt sebet sokkal nehezebb összestoppolni,mint egy pár milliméteres vágást (sok esetben ennyi is bőven elég,nem kell 1-2cm-es vágásban gondolkodni).

Gátizom gyakorlatokkal felkészítheted a tested a szülésre és elképzelhető hogy segít valamit.

2012. okt. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
50%

Szia!


Ha muszáj, csinálni fognak előzetes megkérdezés nélkül is, de nagyobb az esélye, h megúszod, ha találsz megfelelő dokit+szülésznőt, akik gátvédelem pártiak elsősorban. De ez sem tuti , mert bármi baj van, metszenek inkább, nehogy repedj, mert az még rosszabb, és még lassabban gyógyul.

Ami segíthet: gát-torna és gátmasszás.

2012. okt. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
75%

Elso valaszolo nem teljessen van igazad egy episiotomie gatmetszes nem1- 2 mm hanem +_10 cm. egyen fuggo de atvagjak a medence izmat a huvelyfelat es a bort. tehat 3 reteget .Egy jo doki /szuleszno medio lateral tehat jobb vagy bal oldara vag de csak akkor ha a gat nem tagul es repedni kezd vagy a baba nem halad es a szivhang nem rendezodig a tolofajasok kozott.

A repedes termeszetes varrni nehezebb de gyorsabban gyogyul es kevesbe faj hiszen termeszetesen alakult ki.Egy jo korhazban a gatvedelem termeszetes dolog es 1cm kisebb repedeseket aminem verzik nem kell varrni mert gyorsan magatol gyogyul megfelelo minden vizeles utani oblites mellett.A gatmetszes elott mindig kapsz erzestelenitest es a metszest nem erzed inkabb olyan megkonnyebulest erzel utana es akkormar nagyon gyorsan megvan a baba.

2012. okt. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
40%

Kedves 3. hsz!

attol h nem magyar klaviaturan potyogsz es ekezet nelkul irsz és latin szavakat hasznalsz,nem fogok hanyattesni. orvosi diploma nélkül is megirom, h a repedes eleg kellemetlen tud lenni, mert az iranya es a melysege meghatarozhatatlan. a legtobb helyen mar nalunk is gatvedelem van, de a gatmetszes titka....na jó nem bírom ékezetek nélkül. Szóval a gátmetszés lényege abból áll, h az irány legalább egyenes, nincsenek felesleges beszakadások, és szebben is gyógyul.

2012. okt. 23. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
60%
Sajnos ez nem igaz nem gyogyul szebben tobb a hegesedes es a vadhus de indokolt esetben nem lehet kikerulni.
2012. okt. 23. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

A nőgyógyászoddal kell ezt megbeszélned. Ha nincs gyakorlata gátvédelemben és el is zárkózik attól, akár kereshetsz másik dokit is.

Leírom a saját tapasztalataimat. Az első szülésem gátmetszéssel történt, a gátsebem még a kórházban szétrepedt és nem is varrták össze, mondván, majd begyógyul. Nagyon sokáig tartott a felépülés, hetekig nem tudtam ülni, állni, és vadhús maradt a seb után.

Ezek után a második szüléshez olyan dokit és szülésznőt kerestem, akik támogatták a gátvédelmet. Természetesen előre tisztáztuk, hogy szükség esetén igenis vágnak, ez ellen nekem sincs kifogásom. De minden jól alakult: megfelelően tágultam és a kitolásnál is kellőképpen rugalmasnak bizonyult a gátam (szülés előtt pár hétig kenegettem és néha-néha intimtornáztam is). Így aztán nem kellett vágni.

Hát a különbség óriási volt: már a kórházban tudtam ülni, sétálni. Nem mondom, hogy nem voltak fájdalmaim, persze, hogy voltak, hiszen egy szülés mindenképpen megviseli a gátat, de sokkal-sokkal jobban éreztem magam. A (gátmetszéssel szült) szobatársaim csak ámultak, nekem nem volt probléma kimászni az ágyból...

Mindenkinek más adottságai vannak, én csak azt tudom leírni, ami velem történt. Nekem nem volt nehezebb gátvédelemmel szülni, a kitolásnál a szülésznő irányított, egy picit tovább tartott a kitolás (pár perccel), de az már semmi a többórás vajúdás fájdalmaihoz képest. A terhestorna mindenképpen jó, gátmetszés és gátvédelem esetén is, mert a szövetek gyorsabban regenerálódnak.

Van, aki gyorsan felépül a gátmetszés után is, van, akinek komplikációk miatt hónapokig is eltart. Az viszont biztos, hogy megfelelően végzett gátvédelem esetén a leggyorsabb a felépülés.

2012. okt. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Sokat segít a torna,a különböző krémek-illóolajos kenceficék használata,jó a málnalevél,meg persze nyilván genetika is.

Olyan orvost és szülésznőt keress,akik támogatják és gyakorlottak a gátvédelemben,beszélj meg velük mindent mit tanácsolnak stb. Természetesen lehet olyan,hogy bármennyire jó a szakgárda,bármennyire készülsz rá,akkor is vágni kell,bár ekkor sem mindegy,hogy egy kisebb vágást ejtenek,vagy 10 cm-et.

Én két viszonylag nagy súlyú(3400gr,3700gr) babát hoztam világra,és mindkétszer gátvédelemmel szültem,amiben óriási szerepe volt a szuper szülésznőnek:)

2012. okt. 23. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem kötelező!!! Ne hagyd magad rábeszélni. Én kettőt szültem gátvédelemmel (az első 3620 gramm volt, 36-os fejjel, nem pici baba...), és mondhatom, jól döntöttem, hogy nem engedtem vagdosni magam. Tök felesleges lett volna. A szobatársaim azt sem tudták, hogy forduljanak az ágyban, hogy szoptassanak, hogy keljenek fel, nekem két órával a szülés után semmi bajom nem volt.


Rá kell dolgozni előtte intimtornával, gátmasszázzsal, és főleg 100%-ban szót fogadni a szülésznőnek, ő látja, hogy alakulnak lent a szövetek, mikor kell esetleg ellihegni, elengedni egy fél tolófájást, hogy legyen idő szépen tágulni. Esetleg pár perccel hosszabb így a kitolási szakasz, de ez sem feltétlenül igaz.

Ha megteheted, fogadj olyan szülésznőt, aki profi a gátvédelemben. De ha nem akarod, s ügyeletesnél szülsz, akkor ahogy bemész a szülőszobára, mondd, hogy te gátvédelmet akarsz. Én így csináltam, és abszolút működött a dolog. Fogadott dokim sem volt.

2012. okt. 24. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2012. okt. 24. 09:20
 10/17 anonim ***** válasza:

Neked kell eldönteni mérlegelés után, hogy mit szeretnél, és ehhez megtalálni a megfelelő orvost, kórházat. Ami biztos: a repedést nem biztos hogy meg lehet úszni, és adott esetben sokkal kellemetlenebb lehet, mint egy kis vágás. Mi van, ha a végbeled felé reped? mert ugye leginkább arrafelé szokott.

Szülés közben gátvédelemmel tuti, hogy nehezebb. Ellihegni egy tolót, hát nem tudom, ahhoz aztán kell önfegyelem.-Tiszteletem annak, aki megcsinálta.

Viszont előnye, hogy ha nincs repedés, nyilván gyorsabb a felépülés.

Én úgy voltam vele, hogy inkább vágjanak (felőlem ott a karomat is levághatták volna, ha segít), bár nem mintha megkérdeztek volna (egyébként észre sem vettem, és viszonylag hamar helyrejöttem). Így a kitolás kb 7 perc volt. Vágás nélkül nem tudom, hogy mennyi lett volna.

2012. okt. 24. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!