Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ti mennyi hálapénz adnátok...

Ti mennyi hálapénz adnátok ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Az utolsó hónapban kénytelen voltam orvost váltani, el is vállalt engem egy doki,ismerős által.

Hozzá járok már 4 hete a kórházba, hetente megvizsgál rendesen,elégedett vagyok,páromnak is szimpatikus.

Rákérdeztem hogy kb mennyi nála a szülés,ha be akarom hívni őt, de nem mondott konkrét árat,csak azt hogy 100 körül, mint általában más orvosoknak, de nem mondott konkrét összeget.

Elégedett vagyok vele, eddig ugye a kórházban nem fizettem neki, én arra gondoltam hogy kb 80 reális lenne, mert elvállalt és jó orvos és ennyit szánnánk rá.

Persze nem tudom hogy mi van ha esetleg császározna,akkor mennyit adnátok? Ugye azt kell megfizetni, hogy akár hajnalban is felkel és bejön a kórházba ha úgy van hogy jön a baba :-)



2012. aug. 31. 16:30
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
76%

Szia, azért nálad azt is figyelembe kell venni, hogy nem volt veled a 9 hónap alatt, hanem az utolsó 1 hónapban vállalt el. Szóval én túlzásnak tartom a 80 ezer forintot, akárhogy is nézzük. Biztos sokan fogják írni, hogy ne adjál semmit, de sajnos ott még nem tart a magyar egészségügy, akármilyen szép is lenne. Ráadásul akit császároznak, azok kevesebbet szoktak adni, hiszen az egy rutinműtét, nem kell órákon át melletted lenni.

Szóval én olyan 40-50 ezer forintnál többet (és egy szép képeslapot mellé) biztos nem adnék, a többit inkább költsétek magatokra.

Hidd el, nem fog megsértődni, ha normális, hiszen azért nem mindegy, hogy valakivel 9 hónapon át "randizik" és vizsgál, vagy csak amikor már a finishben vagy.

2012. aug. 31. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

SZERINTEM ha be kell hívnod azaz a szabadidejét áldozza rátok akkor adj 80-at ha tudsz, ha bent van épp akkor mehet kevesebb is...és mivel nem mondta ha esetleg császár akkor több akkor ha netán az lenne akkor ne fizess többet mint amit gondolsz szánsz rá zárójelbe megjegyzem( hiába mondod h adsz neki 80-at vagy amennyit akarsz lehet szülésnél max 10 percet van ott mert nincs rá szükség teszem fel gátvédelem miatt se varrnia semmit nem kell akkor én megosztanám szülésznő és közte vagy nem is adnék a dokinak mivel nincs ott, vagy pl ott van "és utána csak a markát tartja le se szarja az embert " nah annak is kevesebbet adnék szitu függő) már van 2 gyerekem és sajnos láttam több példát is a kórházban.. volt aki ugy hajkurászta a dokit akinél szűlt egyszer se nézte meg még hazamenetelnél se és ő is 100-at adott, meg volt olyan h gátvédelem miatt nem is csinált semmit a doki, sőt az egyik bp-i kórházba ha minden rendben mindent a szülésznő csinál még a varrást is, nah ilyen esetben sem adnék...

szóval bocsi ha hosszúra sikeredet a lényeg te döntesz nem mondott konkrét árat akkor amennyit jónak látsz és nem sajnálsz h tudnád másra is költeni

2012. aug. 31. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
én most gonosz leszek ! :) nálunk varratszedéskor divat a pénzt odaadni, ilyenkor meg már nem mindegy mennyit adsz neki? 80 ezer szerintem is sok, de ha megengedhetitek magatoknak......
2012. aug. 31. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
40%

Irigylem a problémádat! :-)

Ha van pénzed erre, és meg vagy elégedve, add neki.


Én a magam részéről elképesztő túlzásnak tartom, de hát..

2012. aug. 31. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Igen úgy tűnhet, hogy de "jóneked mikre nincs ennyi pénzed"

csak az az igazság, hogy első babánk lesz és sokat sírtam amiatt, hogy orvosváltásra kényszerültem, egy kismama elég érzékeny és lehet hogy sok mindent másképpen lát, de nekem ez hogy nem küldtek el, hanem elvállaltak és NORMÁLISAK velem ez nagyon jól esik, és mivel nem ismerem, nem tudom hogy mennyit is várna el, ha éjszaka be kell jönnie egy utolsó hónapban átvett kismamához akit ugye az ismerős által vállalt el, mert anélkül nem vállaltak volna,hiszen nem szeretnek ilyen korú kismamát már átvenni.

Szóval nekem ez nagyon jól esett, hogy emberszámba vesznek, és persze ha tehetnénk adnánk 100 at, de nem tehetjük, viszont 80-at még akár összeszedünk valahonnan, (persze babára költeni még jobb lenne) de sajnos a mai világban úgy érzem hogy ezzel tudnám meghálálni és valójában MEGKÖSZÖNNI, az emberségét.

Én rosszul érezném magam , hogy annak ellenére hogy 100 körült mondott, "csak" ötvenet adnék. Szerintem ez nem lenne fer, mert ha ő kb-ra mond árat akkor akörülire számít nem a felére.

Sajnos ez van, és ez is lesz, de ez számomra tényleg az utolsó kapaszkodó volt ez az orvos. Köszi a válaszokat!

2012. aug. 31. 17:08
 6/18 anonim ***** válasza:
Nem mondott árat DE 100körül???Ha nem mondott árat(mert elvileg nem mondhat ugye)akkor annyit adtok amennyit a pénztárcátok megenged,amennyit szeretnétek.A szülés módján sem függ,mert a műtő,szerek,eszközök tb-alapon járnak,és ráadásul viszonylag gyorsabban végez,tehát ez ne legyen szempont.Én veszélyeztetett terhes voltam,és előzetes mióma miatt,nagy méh műtét miatt mindkét császáromnál(2008ban és 2010-ben)30 ezret adtam(+a magán terhesgondozás havonta 5)és az orvosom tökéletesen végezte a munkáját,és elégedett volt ő is én is.Szerintem nem reális az esetetekben a nyolcvan(sok)de ezt ti tudjátok.
2012. aug. 31. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

A kérdező kommentje:

Igen úgy tűnhet, hogy de "jóneked mikre nincs ennyi pénzed"


Te kérdezted, mi mennyit adnánk, megírtuk a véleményünket.

Én speciel most átlag 10 órai munkával(saját vállalkozásban) havi 40 ezer körül keresek, a jobb hónapokban.

Ezért írtam, hogy túlzásnak tarzom az említett összeget.

Ez a saját véleményem.

2012. aug. 31. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

A 100 ezer körüli hálapénz tartalmazza a 9 hónap alatti folyamatos felügyeletet, vizsgálatokat, ha kérdés merül fel, akkor azok megbeszélését stb. Tehát a 100 ezer forintot nem arra a pár órára kapja az orvos és ez attól is függ, hogy az elejétől a végéig hogy viszonyult hozzád, mennyire volt alapos és figyelmes. Mondjuk mi van akkor, ha egy orvos kijelenti, hogy 100 ezer a tarifája, úgyis szülés után kapja a pénzt, ha nem adsz annyit, visszarakja a gyereket :)

Én megértelek, én is tele voltam aggodalommal, mi is olyan 80-100 ezer körül gondoltuk adni az orvosomnak, de nem tudni miért, ő pont az utolsó 2 hónapban olyan bunkó lett velem, sírva jöttem ki a vizsgálatokról. Magas lett a vérnyomásom és mindig azzal ijesztgetett, hogy meghalhatok én is meg a gyerek is. Amikor befektetett 1 héttel korábban a kórházba, felénk se nézett egyszer sem, hogy mégis mi újság, a férjemnek nem köszönt a folyosón, pedig ő is minden vizsgálaton ott volt. Az esett a legrosszabbul, amikor mentem szülés után 6 héttel kontrollra, még ki sem jött megnézni a babámat, pedig az asszisztens is kijött pár kedves szóra. Én 60 ezret adtam még a kórházban az utolsó napon, de úgy érzem, hogy megsértődött. Ez azért elég elszomorító szerintem.

2012. aug. 31. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
48%
sztem pont hogy többet vár tőled, mint a többi kismamától, mert hogy eddig nem adtad neki alkalmanként az x ezreket. az én dokim 10/alkalom és 100 a szülés. 27 hetesen kezdtem hozzá járni
2012. aug. 31. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Azért az válasszuk szerintem szét, hogy magánorvosi rendelőbe jársz-e, ahol nem kell várni és jobban odafigyelnek rád, vagy egy sima rendelőintézetbe...
2012. aug. 31. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!