Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha elfolyik a magzatvíz utána...

Ha elfolyik a magzatvíz utána tényleg azonnal le kell feküdni?

Figyelt kérdés

És mi van akkor ha az utcán sétálok és pont akkor történik, akkor is vessem magam hanyatt?

mi baj lehet ha nem fekszek le?


2012. nov. 18. 23:09
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Én ilyet nem hallottam. De viszont kórházba egyszerre.

Én a szülőszobán, folydogáló magzatvízzel sétálgattam:)

2012. nov. 18. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Ezt azért nem kell ilyen kisarkítva érteni.A lényeg,hogy nyugalmi pozícióba kellene kerülni mielőbb.A baba épsége miatt.

Nem kell hanyatt vágnod magad az utcán.Bőven elég,ha telefonálsz,hogy esetleg jöjjön érted valaki és irány a kórház,vagy szépen haza sétálsz,ha nem vagy messze és mielőbb indultok a kórházba.

2012. nov. 18. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Erre csak akkor van szükség, ha a baba feje még nem ékelődött be, ugyanis ha ez a helyzet, akkor a kiáramló víz előresodorhatja a köldökzsinórt, ami így a baba nyakára kerülhet kibújáskor.


Ha a baba feje már lent van, akkor a víz nem hollywood-i módon özönvízszerűen távozik, hanem csak szivárog.

2012. nov. 18. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
69%
Utolsó válaszolót kiegészítve: úgy tudom, ilyenkor négykézlábra kell állni és kihívni a mentőket.
2012. nov. 19. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
nekem első babánál úgy volt hogy álltam és özönvízszerűen öntött el azt hittem bepisiltem csak álltam és nem tudtam mi történik egyből indultunk a kórházba
2012. nov. 19. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Nem.Ha elfolyik a magzatvíz,és a baba még nem ékelődött be,akkor kell lefeküdni és mentőt hívni,mert ha farfekvéses,vagy nincs jó helyen,akkor a köldökzsinór előre bukhat. Ha már jó helyen van,és elmegy a víz,akkor zuhi,borotválkozás,aztán ha már rendszeresek a fájások 10-5-3 percesek indulás a kórházba,attól függ mennyire laktok tőle.Szerintem mi 5 perces fájásoknál fogunk indulni,mert 2 utcára van a kórház,de gondolom így jó negyed óra lesz gyalog,addig hátha annyira kitágulok,hogy onnan már gyorsan fog menni.
2012. nov. 19. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
utolso igy van Meg annyit ha a magzatviz rozsaszin az oke ha zoldes barnas arnyalatu akkor zuhany nelkul irany a korhaz Ha tiszta vagy rozsaszin akkor nyugodtan lassan lehet keszulodni nem kell rohanni sehova az otthoni korulmenyek jobban segitenek vajudni mint a korhaz.
2012. nov. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
És mondjuk akinek 35 km-el odébb kell utaznia mentővel a kórházba,annak hány perces fájásoknál kell elindulnia??
2012. nov. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

3-assal azért nem teljesen értek egyet.

Nekem bizony "özönvíz" volt a magzatvíz, szerencse, hogy bent voltam a kórházban már (túlhordás miatt befektettek). A baba pedig már be volt ékelődve.

Feküdtem az ágyon (ha ez számít), és egy fájás kíséretében eldurrant a víz, a matracom teljesen átázott.

Már fájás keretében folyt el (a harmadik 10 percesre), lezuhanyoztam, átsétáltam a szülőszobára, és 20 perc múlva kitoltam a babát. Férjem épp beért, orvosom már nem.


Szóval nincs ott mindig annyi idő, mint állítják. :o)

Persze lehet, csak nem törvényszerű.

2012. nov. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
A 35km-nél távolabb élő kismamának üzenném,hogy én akkor elindulnék a 10perceseknél,mert bár nem tudom,hogy ezt mennyi idő alatt tudjátok megtenni,de lehet dugó,vagy ha kisebb úton mentek,akkor azért az több idő,autópályán 20 perc,de az nincs mindenhol,szóval én időben elindulnék
2012. nov. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!