Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ez igaz? (császármetszéssel...

Ez igaz? (császármetszéssel kapcsolatos)

Figyelt kérdés

Azt hallottam, hogy aki az első gyerekét császárral szülte annak a többi gyereke is csak császárral jöhet világra?

Két hete volt császárom, és nagyon rosszul éltem meg.

Előre is köszi a válaszokat!


2012. nov. 27. 17:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Szia!60%,hogyha az első császár a második is.Meglehet próbálni hüvelyivel,vagy sikerül,vagy nem.Kétesélyes.Az én környezetemből 5 anyukából 1-nek sikerült.Sajnos,nekem sem sikerült.Első császár lett,másodiknál megpróbáltam,de nem ment:(

3 éves és 4 hónapos lányok anyukája

2012. nov. 27. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
75%

Nekem is azt mondta az orvos, hogy csak császárral szülhetek.

Nekem maga volt a pokol az első hét, de utána minden nap jobb lett, már azt sem bánnám ha a fülemen vennék ki, csak sikerülne még egyszer a baba...másfél éve küzdünk érte!

2012. nov. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Jégtánc ***** válasza:
Ha minden rendben van,akkor nem feltétlen a császár.Nekem az első szülésem császár volt,második rá 3 év múlva sima szülés.3-ik is sima szülés volt.
2012. nov. 27. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Valószínűsíti az esélyét, de ez azért nagyon sok dologtól függ.

Leginkább attól, hogy az első miért lett császár, és hogy mennyi idő telik el a két szülés között....

Ha pl. azért volt császáros az első, mert nagyon felment a vérnyomásod, vagy farfekvéses volt a baba, akkor simán lehet, hogy a másodikat meg tudod szülni...

Ha a téraránytalanság miatt, akkor attól függ, hogy a következő baba mekkora lesz...

stb.

2012. nov. 27. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Én nem tágultam 15 órán keresztül, csak 1 hüvelyknyire.

Ezek szerint nem fogok tágulni a másodiknál sem? :(

2012. nov. 27. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Jégtánc ***** válasza:

Az sem jelent semmit.

Nekem indították túlhordás miatt,egész nap és éjjel jöttek a fájások,nem tágultam semmit.Másnap délelőtt lett emiatt sürgősségi császár.Második gyermekem szintén túlhordtam,indították reggel,és délutánra megszültem.

2012. nov. 27. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Akkor van remény, hogy talán nem kell a másodiknál császár, bár az még odébb van. Az én esetemben az volt a probléma, hogy érettebb volt a lepény az idejénél, és pici volt a baba súlya is, mert a lepény már nem látta el úgy a feladatát. Befeküdtem mondván megindítják majd a szülést ha rosszabbodna a lepény tevékenysége, erre e kövi vizsgálatnál kiderült, hogy farosra fordult a babám, és rá két napra lettem emiatt megcsászározva.

Szóval azért majd reménykedem...

2012. nov. 27. 19:04
 8/15 anonim ***** válasza:
Nekem megindították a szülést, előbb talán azért nem tágultam, nem tudom....hát kíváncsi vagyok.
2012. nov. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

kicsit off, de 6. válaszoló, indítottak császár után? hogyan? mivel?


on: ne hidd el annak, aki azt mondja, hogy CSAK császárral szülhetsz ezután :). Ez sok tényezőtől függ. Pl. a tágulásra hallottam olyat,hogy napra pontosan 2 év van a 2 baba között, elsőnél nem tágult, emiatt császár lett, másodiknál simán tágult és hüvelyi úton született a baba. Az idő a másik... Van, aki 18 hónappal császár után tud simán szülni, van, aki 4-5 évvel sem. Szóval egyelőre nem lehet tudni, most próbálj meg felépülni jól :).


boldog babázást!

2012. nov. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Jégtánc ***** válasza:
a második gyermekem aki 3 évvel később született szintén túlhordtam,ezért indították.
2012. nov. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!