Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Jövőhét szerdára vagyok...

Jövőhét szerdára vagyok kiírva. Ma reggel nem érzem magam túl jól, fejfájás, torokfájás? Semmiképp nem szeretnék pont most lebetegedni a szülés előtt.39 hkm

Figyelt kérdés
Minden 2-3. évben egyszer vagyok beteg ilyen tünetekkel! De akkor minden kicsit nagyobb "erőkifejtéstől" belázasodok.. egy kisebb takarítás is elég és kész... egyébként pedig soha nem vagyok beteg! Ma reggel már megittam fél liter teát, plusz 500mg-os c-vitamint, plusz megettem egy csomó fokhagymát! Még elszopogatok egy negrót!bár tudom, hogy betegen is lehet szülni, de lázasan mandulagyulladással!!!??? félek, hogy így nem fog menni! Úgyhogy szeretném, ha adnátok ötleteket,tippeket, hogy hogyan kúráljam ki magam most nagyon gyorsan... most nem lehetek beteg, nem akarok beteg lenni! Előre is köszönöm szépen a válaszokat!
2012. dec. 7. 09:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Feküdj, pihenj. Esetleg kamillás inhalálás, az nekem szokott segíteni. Olvastam a hagymatea csodálatos hatásáról is, bár még nem próbáltam. Ami nekünk bevált torokfájás, torokgyulladás alatt az a Tantum Verde spray, gyerekeknek is lehet használni, szoptatás alatt is, így gondolom terhesség alatt is, a betegtájékoztató szerint is helyileg alkalmazható. Jobb a spray mint a szopogatós változat. Nekem 40 fok feletti lázam volt, iszonyat torokgyulladás miatt és nagyon sokat segített!!! Fertőtlenítő, fájdalomcsillapító hatású. Itt egy link róla: [link]
2012. dec. 7. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Stodal+Oscillococcinum.Ezek homeós dolgok,én nagyon nem hittem benne,de tényleg használ!Én is hasonló helyzetben kezdtem el szedni és 4-5 nap alatt rendbe tett.Terhesség,szoptatás alatt is javasolt.Nekem egyik házi praktika sem vált be,megmondom őszintén (pedig mindenki esküdött rá).
2012. dec. 7. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Húúúú, nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat! Tényleg! Szép hétvégét Nektek! :)
2012. dec. 7. 15:08
 4/5 anonim ***** válasza:

Az az 500 grammos C-vitamin jó irány, csak édeskevés. Az ALAPVETŐ C-vitaminszükséglet, amit ahhoz kell bevinni, hogy egészséges maradj (tehát amikor egészséges vagy és ezt meg akarod őrizni) 30 mg/testsúlykilogram (ennyi a tengerimalac kilónkénti szükséglete, és ugyanúgy működik a fiziológiánk). Szorozd fel. 70 kg-nál ez 2100 mg/nap.


Ez tehát az ALAP. Ez az igazi RDA, az eredeti RDA-t a skorbut (krónikus C-vitamin-éhség) elkerülésére dolgozták ki), nem keverendő a kettő.


Ha beteg vagy, akkor legkevesebb óránként egy ezres, ekkor kezd el a tested annyit kapni, hogy 1-2 nap alatt helyrerakja magát. Komolyan mondom, ezzel foglalkozom, és eléggé elszomorító a tájékoztatás és félretájékoztatás általános helyzete a témában... :)

2012. dec. 24. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Bocsi, 500 milligramos... A milli- lemaradt. :)
2012. dec. 24. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!