Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Már vagy 3 napja fáj a torkom....

Már vagy 3 napja fáj a torkom. De csak a jobb oldali nyirokcsomóm van begyulladva. Miért?

Figyelt kérdés

Vasárnap kezdődött az egész. Reggelre elkezdett fájni a torkom. Illetve reggel már 37 fokos hőemelkedéssel indultam. Utána nem mértem. De estére már nagyon legyengültem. Fájt a fejem, és elkezdtem vacogni még jobban. (Szóval biztos volt vagy 38-39 fokos lázam.) Másnap reggelre 39 fokos lázra keltem. És azt tapasztaltam, hogy csak a jobb oldali nyirokcsomóm volt begyulladva. A másik az nem. Ilyen még nem volt. Általában mind 2 egyszerre begyullad. Egész nap 38 fokos lázam volt. Ha ez jelent valamit még. Pont a jobb oldali részen a bölcsesség fogam rá van nőve a mellette lévő fogamra. Amin van egy kis luk. És ki van sebesedve a 2 helyen belülről ugyancsak jobb oldalt a szám. A lázam továbbra is tartja magát. Úgy mint a torokfájás. És a két seb a számban továbbra is fáj ha nyelek, ásítok stb. Szedek rá láz, és fájdalom csillapítót. Eleinte Kalmopyrint, mostanában pedig Rubophen-t a láz miatt. Aki tud az próbáljon válaszolni a mondanivalómra. Egy ismerőstől pedig azt hallottam, hogy a felnőttek házi orvosa nem írhat ki influenzára, illetve náthára sem antibiotikumot, gyógyszereket. Igaz ez?

Köszönöm, aki tud segíteni, az segítsen.



2012. márc. 13. 08:49
 1/1 anonim ***** válasza:
A nyirokcsomód minden valószínűség szerint a bölcsesség fogadtól dagadt be. Ki kellene húzatni. Láz csillapítót 38 fok alatt ne szedj. A nátha is vírustól van, ugyanúgy, mint az influenza, csak gyengébb kiadásban. Ezért nem írnak fel rá antibiotikumot. A torok fájásodra igyál reggel, és este 1 csészényi zsálya teát. Ezzel az oldattal óránként gargarizálhatsz is, de jót tesz a sós vizes, és a kamillateás gargarizálás is.
2012. márc. 13. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!