Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van olyan köztetek, aki...

Van olyan köztetek, aki mostanában szült és szülés utáni depresszióval küzd? Mit éreztek és mit tesztek ellene?

Figyelt kérdés
2012. dec. 7. 11:59
 1/3 anonim ***** válasza:

Igaz, én egy éve szültem, de nekem is volt.

A meglepő,hogy rossz volt,amikor kiengedtek a kórházból minket.

Valahogy ott úgy éreztem,hogy biztonságban vagyunk, segítenek stb. itthon meg nekem kell rá teljes mértékig figyelni!

Amikor hazajöttünk egyfolytában aggódtam, hogy jól csinálom-e, de már annyira belelovalltam magam,hogy valami baj lesz, hogy sírtam is elég sokat! Aztán rákattantam arra,hogy biztos van valami rejtett betegsége, árgus szemmel figyeltem,hogy mit csinál, meg,hogy nem kellene-e már követnie tárgyakat, biztos vak, stb.

Hozzájött,hogy szoptatni sem tudtam, nem volt tejem, na akkor meg azon sírtam.

Nekem az segített,hogy látták a család, a barátok,hogy padlót fogtam és mindig itt volt valaki. Keveset voltam egyedül a babámmal. Ez valahogy jó volt. Tudtam kinek panaszkodni, nem éreztem egyedül magam.

Viszonylag hamar (két hónap) alatt átlendültem!

2012. dec. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én császárral szültem, fizikailag nem viselt meg annyira de lelkileg az hogy nem tudtam semmit se csinálni eléggé. Ráadásul a kisfiam két hónapos korátol nem akart szopizni. Azt hittem akkor hogy nem szeret és nem fogad el. Mára már tudom, hogy ez butaság volt. Egyszerűen nem volt jó a tejem. Szerencsére sikerült túl lépnem ezeken. A családom nagyon sokat segített.
2012. dec. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
mindenkinek van, kinek hosszabb kinek rövidebb ideig. OKa nagyon egyszerű: a szüléskor hirtelen leesik a progeszteonszint, ami fenntartotta a terhességet, és a hirtelen progeszteronhiány hat a hipotalamuszra, hipofízisre az agyabn ,amitől levertség, érzékenység... negatív "lelki"állapot alakul ki. Akinek nehezebben jön rendbe a hormonrendszere, az tovább lesz depis, ha túl sokáig húzódik, orvoshoz érdemes fordulni, gyógyszerrel segítenek a dolgon. De mindenki meg tudja magát is gyógyítani, az egyik legjobb hormontermelő tevékenység a testmozgás!
2012. dec. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!