Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A mai viszonyokhoz mérve...

A mai viszonyokhoz mérve szerintetek mennyit illik adni a dokinak a szülésért?

Figyelt kérdés
Ha van / volt magándokid előre megbeszéltétek??Kb. mire lehet számítani?Még nem tartok itt, csak érdekelne....
2012. dec. 15. 10:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
30-40 ezernél többet én biztos nem adnék.
2012. dec. 15. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Hát én ugyan nem fizetősnél szültem, de 20-30-at adtak a dokinak a többiek. Én sosem adtam.
2012. dec. 15. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
A maga rendelések elkért tarifa 8-10 szeresét szokás adni.
2012. dec. 15. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
91%

Én nem magánhoz jártam, de volt fogadott orvosom a kórházba. Neki a 9 hónap alatt nem adtam egy forintot sem.


Max. 50ezerre gondoltam hála pénznek, de tisztában voltam azzal, hogy 100ezer a tarifája.

Viszont ha nem adok annyit, akkor se rakja vissza a gyereket, nem!? :]

Sőt, ha még vissza is dobja a borítékot, akkor mosolyogva hazamentem volna és egy forintot sem kap!


Szóval, amikor megszületett a lányunk, akkor úgy gondoltam, hogy a kórházi távozáskor kapja meg a pénzt, előbb nem. Kíváncsi voltam, hogy mennyire törődik velünk utána is.

Péntek reggel császározott meg, hétvégén szabadnapos volt, de minden reggel és délután bejött hozzánk.

Bármire vágytam volna (étel-ital), akkor hozott volna. Leszámítva a kórház állapotát és felszereltségét, az orvosom egyben a "szobalányom" is volt. Nagyon ledöbbentem!


Végül nem fogadta el a kórházi távozáskor a pénzt, de a 6 hetes kontrollon már nem tudott visszautasítani.


Negyedévente megyek hozzá ellenőrzésre és a következő gyermeket is nála szeretném szülni. Erről ő is tud, és nagy megtisztelésnek érzi!

2012. dec. 15. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
86%

Ez város függő is.Bp és környékén nyilván más árakkal "dolgoznak",mint pl. egy vidéki városban.

Én vidéken szültem,de nem kis városban.Az én dokimnak nincs fix tarifája; én körbeérdeklődtem ismerősöket ki mennyit adott és az alapján kapta meg a borítékot.

De átlagba 20-30e ft alatt nem "illik".Arról nem is beszélve,ha meg vagy vele elégedve és a következő terhességedet,szülést is nála szeretnéd végigcsinálni,nem mindegy hogy elvállal-e illetve milyen szájízzel vállal el.Én ezt is figyelembe vettem; tuti a következőt is nála szülöm.

És remélem nem leszek ezért lepontozva,de azért valljuk be hogy az összes orvos (tisztelet annak a kevés kivételnek)természetesnek veszi és elvárja a hálapénzt.Sajnos! :(

2012. dec. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
65%
OFF Miért baj az, ha egy orvos elvárja a hálapénzt? Ti nem várnátok el a plusz munkáért a pénzt? A fogadott orvos ugrik, amikor hívod, akkor is, amikor épp nincs ügyeletben, akkor is, ha épp hulla fáradt.
2012. dec. 15. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Nekem nem volt fogadott orvosom. De azzal vitatkoznék, hogy a fogadott orvos ugrik. Sógornőm ügyeletesnél szült, mert a fogadott dokija külföldre távozott, de a pénzt a szülésért előre elkérte. Szülés után, akivel együtt voltam hölgy egy kórterembe, nagyon rosszul járt. A fogadott dokija lakodalomban volt és nem ment be a szülésre. Ráadásul a hölgy babája időre született, mégis 2 kiló alatt. Szombaton szült és csak hétfőn ment be hozzá az orvosa, aki rettenetesen sajnálta a dolgot és nem érti miért lett ilyen pici a baba, mert az ultrahangon mindent rendben talált, ráadásul a baba az újszülött intenzívre került. Fura, hogy a modern ultrahang gépek ennyire elsaccolták a súlyát. Persze, vannak nagyon rendes orvosok, tény csak ki kell fogni őket. Amúgy szerintem ez egy hivatás, aki szeretettel és örömmel végzi a munkáját, szerintem ne várjon el több pénzt, mert az hogy megnézem, hogy van a betegem, az nem plussz munka. Az az igazi orvos, aki ezt plussz pénz nélkül is elvégzi. Hiszen szerintem ez csupán emberség tőlük. Ugyanez igaz az ápolónőkre is!
2012. dec. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Már az is hülyeség,hogy előre kéri! Ilyenről még nem hallottam, de én biztos nem fizetnék előre. Nekem sem fizet előre senki a munkámért, csak ha elvégeztem!

Azzal viszont egyetértek, hogy azért kapja a pénzt, mert bármikor hívhatod, ügyeleti időn kívül is bemegy a szülésre stb.

Én 80 ezret adtam. 60-at akartunk, de császáros volt és a fiam élete múlt a döntésén, szóval megérdemelte!

Sőt, ha nekem ő nem fogadott és csak bemegyek az ügyeletre, ahol még pár órát elszórakoztak volna velem, mire rájönnek,hogy császár kell azonnal, akkor nem élne a gyerekem!

2012. dec. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Kedves 6-os. Nem baj az ha elvárja, csak ne kösse ki, hogy ennyi meg ennyi a tarifája. Szerintem ez gusztustalan és jogtalan! Én az első gyerekemnél 40.000 ft-ot adtam de havonta meg amikor kellett mennem hozzá 10.000 ft volt a vizsgálat, és minimum a 9 hónap alatt 10x voltam nála. Ez 2 éve volt.
2012. dec. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Szerintem is durva, ha kérik a dokik, hogy majd a szülés 50-80ezer ft. Úgyis ad az ember pénzt nekik, nem hinném hogyha valaki csak 30-40et adna a mai viszonyokhoz mérve, akkor ők még a maradék 10000ft-ra annyir veszettül rá lennének szorulva. Másnak meg igenis nagy pénz lenne még az is.

Én úgy gondolom, hogy a szülés nehézségéhez mérném, hogy mennyit adnék a dokinak. Pl egy könnyű, gyors 2-3órás komplikációmentes szülésésért, ahol tényleg mimimálisat dologzik a doki, én adnék max 30ezret, mert ezt tartom reálisnak. Viszont ha meg a másik véglet van, hogy nagyon hosszú, nehéz, komplikációk is vannak, esetleg császár... akkor persze többet.

2012. dec. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!