Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A mai viszonyokhoz mérve...

A mai viszonyokhoz mérve szerintetek mennyit illik adni a dokinak a szülésért?

Figyelt kérdés
Ha van / volt magándokid előre megbeszéltétek??Kb. mire lehet számítani?Még nem tartok itt, csak érdekelne....
2012. dec. 15. 10:32
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Az én orvosomnál kint volt a rendelőben a tarifa,hogy mennyiért lehet felfogadni,és erről számlát is kaptam.

Szerintem ez a legtisztább megoldás,de sajnos kevés dokinál van így.

Amúgy Bp-en szültem,és 70 e ft volt.

2012. dec. 15. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Kár, hogy a mai világban illik adni. Természetesen, h a olyan a doki (ügyeletesről legyen szó), hogy gondos, korrekt, emberséges és te úgy érzed a szülésben, akárcsak a végén is neked nyújtott valamit, amiért te hálás vagy neki személyesen, akkor mindegy mennyit adsz vagy mit (pl. egyéb ajándék), nem fog megsértődni. És azon se, ha nem adsz neki. (mondjuk ritka, hogy körbeugráljon ilyenkor, de ha egyébként lelkiismeretes és komlplikált császáros leszel, akkor lehet bejön a szabadnapján is, bár ezt meg nem fogja az orrod alá dörgölni:-))

Ha magándokihoz jársz, akkor ott alkalmanként fizetsz x összeget (6-15 ezer között legalábbis Bp.-en), majd amikor megkérdezed, hog yés "elvállalná-e a szülést?", akkor vagy magától mondja, hogy mennyiért (ilyenektől mindig leléptem) vagy te megkérdezed és akkor irulva pirulva bevallja, hogy ő a sima vizsgálat x-szeresét "szokta kapni" vagy x-et szokott kapni (ezek jönnek ki általában 100-150 ezres szülésre). És vannak, akik azt mondják, nincs tarifa, ő nem ezért dolgozik, maximum, ha valaki ad neki valamennyit azt elfogadja (30-60 ezret kapnak általában) vagy nagyon ritkán azt mondják, hogy nem fogadnak el hálapénzt (őnekik nem tarifájuk van, hanem az az elvük, hogy amagánrendeléséna terhesgondozás alatt bőven kifizettél már neki 100 ezret, és ezzel ő pont beéri).

Ügyeletesnél szültem fővárosban, dokiknak csak 10-20 ezret adtam, szülésznőnek 30 ezret, ő velem volt 8 órát a dokik fél órát, még így is lehet túl "hálás" voltam.

egyébként elég szomorú, hogy amit az állam ad anyasági segélyt az a 64 ezer forint az megy is "hálapénzként" a nőgyógyászok zsebébe, sőt még a család rak hozzá 40-50 ezreket. Számlás nőgyógyásszal életemben 1x találkoztam, egytől meg kértem és akkor hirtelen 10 helyett 14-et kellett fizetnem :-(. (összesen 19 vagy 20 nődokihoz volt szerencsém :-)) válogatós vagyok)

2012. dec. 16. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy megosztottátok velem a véleményeket. Miskolcon lakom egyébként. 60.000. Ft-ra gondoltam, hogy adok, ha odakerülünk:-)A dokimnál egy vizsgálat 6.000. Ft. és igen kb így gondoltam hogy ennek a 10-szerese a szülés "díja". Köszönöm.
2012. dec. 16. 14:05
 14/15 anonim ***** válasza:
Én Pestre jártam, ott egy rendelés 10 ezer volt, havonta kellett menni. A szülésért a doki 100ezret, a szülésznő 40et kapott, maximálisan megérdemelték.
2012. dec. 18. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Hát sajnos én nem tudnék / tudok ennyit adni, még akkor sem ha megérdemlik...:-(amit írtam, az a max. sajnos.
2012. dec. 18. 10:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!