Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császár vagy természetes szülés?

Császár vagy természetes szülés?

Figyelt kérdés
HA választhatnál, melyiknél döntenél és miért ?
2012. dec. 16. 06:05
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
75%
Természetes szülés. /mindkettő az volt/. Már másnap szaladgálni tudtam. a császárt csak abban az esetben tudnám elképzelni ha veszélybe lenne a baba vagy az én életem.
2012. dec. 16. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarnék választani, amellett döntenek, amelyiket az orvosom jónak latja. Ez nem kívánságműsor.
2012. dec. 16. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
29%

Èn természetesen szültem de sok száz kismamának ez nem kívánság müsor és muszáj császár.


Van 2 ismerösöm aki iszonyatosan félt a szüléstöl ök császárral szültek, de telejsen megértem mert ha valaki ennyire retteg nem kell hogy egy nehéz kitolási szakasznál még be is pánikoljon.

2012. dec. 16. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem császár volt, nem választhattam. De én mindenképp természetes módon szülnék. A császár, egy komoly hasi műtét és nem egy leányálom. Az első napok, iszonyatosak és kimerítőek, akik term.módon szültek,már másnap szaladgáltak én meg felállni alig tudtam :(

Vajúdni úgyanúgy vajudtam,szóval azt nem lehet megúszni :D Nekem csak a kitolást nem volt szabad,de az meg kb fél óra lett volna és lehet kérni epidurált rá.

2012. dec. 16. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
45%

Én császáros voltam, de másodszorra is azt választanám!

Én nagyon jól viseltem. Pár órára rá, már a folyosón sétálgattam, fogadtam a látogatókat. Ahogy hazaértünk, összedobtam egy könnyű vacsit. Szóval engem egyáltalán nem viselt meg!

2012. dec. 16. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
44%
Prog. császáros voltam, nem viselt meg komolyabban.Amikor hazajöttünk a kórházból, mindent megcsináltam a mit kellett.Készültem rá-egy centit sem kellett hajolnom fürdetés közben, mert fürdetőszekrényt vettünk stb.A védőnő is csodálkozott, hogy meg sem látsziik rajtam, pedig már másnap jött.Egyébként nem lehetett elhagyni magam, mert Romin-rendszer van a kórházunkban :).
2012. dec. 16. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
75%

Az első lányomat császárral szültem mert nem akart a medencémen keresztül jönni. A másodikat most várom. Hát szeretnék természetes úton szülni de nem minden áron. Mert tudni kell, hogy egy császáros szülés után kb 50 százaléka újabb császárral végződik.

Már most mondtam az orvosomnak, ha ő akkor úgy látja, hogy gond van a heggel akkor automatikusan császár legyen. Mert a szülés nem séta galopp és mind a mai napig bele lehet halni és most már fontos, hogy mind a ketten egészségesen jöjjünk ki belőle.

2012. dec. 16. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Ja ami lemaradt. A császár szükséges rossz. Inkább vágjanak mint, hogy valamelyikünknek valami baja legyen. Ez sok esetben nbem választás kérdése hanem kész tény mert vannak az anyának is olyan kontraindikációja ami nem teszi lehetővé a normál szülést pedig látszólag egészséges és nem érez tüneteket.
2012. dec. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Amikor a kislányom született, végigcsináltam a vajúdást, de mégis császárra volt szükség. Ha másodszorra választhatnék, császárt szeretnék.
2012. dec. 16. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Császárral szültem, és legközelebb szeretnék természetesen szülni. Vágyok erre az élményre, hogy velem legyen a megszületett gyermek.

Nem érdekes, hogy mennyire voltam rosszul a műtét után, ha ez a szempont, akkor gyorsabb a császár és azt választanám.

De engem a lelki része miatt érdekel a hüvelyi szülés.

2012. dec. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!