Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császár vagy természetes szülés?

Császár vagy természetes szülés?

Figyelt kérdés
HA választhatnál, melyiknél döntenél és miért ?
2012. dec. 16. 06:05
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Mindkettőt természetes úton szültem. Nem bánom, de a másodiknál a végén már majdnem bepánikoltam. Kértem, hogy már szedjék ki belőlem, mert nem bírom. Az utolsó pillanatban sikerült megszülnöm, mert a dokim már tolt volna a műtőbe, a kicsi szívhangja nagyon lent volt.

Természetesen feldolgoztam volna, ha császár lett volna a vége, de örülök, hogy nem az lett.

2012. dec. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
44%
Első császár és a másodikat is azzal szülném. Engem megviseltek a fájások, pedig csak 3 órát vajúdtam( mondjuk az utófájások durvábbak voltak).Első perctől kezdve velem volt a baba, így ez engem nem billent a természetes szülés felé.
2012. dec. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Na megint jött lepontozni, valami természetes szülés párti ősanya!
2012. dec. 17. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Érdekes amiket írtok, eléggé megoszlik a vélemény .

Most, hogy a szülés előtt állok, a környezetemben hasonló a helyzet. Valaki erre valaki arra biztat. Tudom, hogy nem kívánságműsor, de én most egy olyan szituációba kerültem, amikor a kismama is befolyásolni tudja a döntést. Tanácstalan vagyok, ezért kértelek benneteket, hogy írjátok meg a véleményeteket a szülés módjáról. Én nem ítélem el azokat akik császárra voksolnak, illetve fordítva sem. Úgy tűnik nekem, hogy az egyik szülés(császár) után visel meg míg a másik közben. Tévedek?

2012. dec. 17. 06:52
 15/18 anonim ***** válasza:

4es vagyok.

Nekem azért volt császár, mert a csigolyáim el vannak csúszva, sérvem is van, szóval az ortopédus adta ki a papírt, hogy nem lehet a baba kitolási szakaszban, mert ha rossz felé nyomja a csigolyámat, akkor szakadhat ott valami in. A vajúdás nekem 16óra volt. És bármennyire is fájt, élveztem, volt értelme és tudtam hogy a pici lányom is legalább annyira küzd, mint én :) Szóval egy csodálatos élmény, bármennyire is fájdalmas. Az hogy milyyen szájízzel jösz ki a kórházból, sokban függ az orvosodtól, szülésznődtől, a csecsemősöktől. Ugye engem a végén megműtöttek (spinális érz.szóval ébren voltam) megmutattá a babát, puszit adtam neki és ment apához, aztán amikor betoltak a szobába és áttettek az ágyamra a babát is rögtön cicire tehettem. Nekem így is nagy élmény volt. Természetes módban nemcsak az a jó, hogy rögtön cicire teszik és mikor kijön a baba rögtön veled lehet a mellkasodra teszik. Ez biztos felejthetetlen élmény, ami sajnos nekem nem adatott meg. Csupán a félelem miatt a műtétet választani egy baromság. A vajúdás ugyanúgy fáj, műtétkor katétereznek, és kb 2napig görnyedve jártam,mert úgy éreztem leszakad a hasam. A férjem kísért ki wcre,úgyh hogy kapaszkodtam belé. 1hét után elmentem sétálni kb 3kmt és leizzadtam,nagyon megterhelő, pedig szülés előtt/terhesség előtt kondiztam, 5-8kmeet futottam napi szinten. Én nem tudom elképzelni azt, hogy valakinek ne legyen rossza a felépülés. Ha dönthetsz maradj a természetes módnál. Úgy találtak ki, minket nőket, hogy képesek legyen megszülni egy kisbabát, ha kockázat van, akkor műtenek, de mondom nem jó választás csupán a félelem miatt. Annyival nem jobb, sőt

2012. dec. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Én mindig is szülni akartam,eszembe nem jutott a császár.

De a baba veszélyben volt,zöld volt a magzatvíz,egyből császároztak,de nem is érdekelt.

Szerencsére a lányomnak semmi baja nem lett,én is gyorsan gyógyultam.3 hete volt a császár.

2012. dec. 17. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Gratulálok a babához !
2012. dec. 17. 15:45
 18/18 anonim ***** válasza:

Természetes mellet döntenék. Elsőt így szültem, indított szülés volt, az indítástól 12 órám volt rá, hogy megszüljem természetes úton, különben vittek volna a műtőbe, épphogy sikerült beleférnem az időkeretbe, a végén nagyon féltem már hogy műtét lesz. Az én császáros ismerőseimnek nincs jó tapasztalata, mind nehezen épült fel, van akinek a heg hónapok után is fájt még. Nekem az első pár nap volt nehéz, a gát kb. 2 hétig volt érzékenyebb, 4 hét után már semmi nyoma nem volt a metszésnek sem, és én sem éreztem nyomát a szülésnek.

Most várom a másodikat, szeretnék természetes úton szülni megint.

A császár egy műtét, komoly hasi műtét, sokkal több kockázattal mint egy hüvelyi szülés, ha választhatsz szerintem utóbbit válaszd. Természetesen ha orvosi indoka van a császárnak, akkor nem állnék le vitatkozni a dokival, első a baba és az anya egészsége, biztonsága.

2012. dec. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!