Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kismamak/anyukak! Az a kerdese...

Assya kérdése:

Kismamak/anyukak! Az a kerdesem lenne h volt e valakinek termeszetes modon (tehat nem epidurallal) fajdalommentes szulese? Es ha igen, akkor milyen korulmenyek kozt, tett e ezert valamit?

Figyelt kérdés

2012. dec. 11. 12:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Hát szerintem nincs fájdalommentes szülés.Nekem nem adtak semmit,a szülés nem fájt annyira egyébként.A sima fájások voltak rosszak,a toló fájásoktól meg már hamar meg lett a kicsi,és nem is fájt annyira.
2012. dec. 11. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Fájdalom mentes szülés fájdalom csillapító nélkül

nincs.....

2012. dec. 11. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Kérdés, kinek mit jelent a fájdalom...

Én speciel a gerinc mellé adott fájdalomcsillapítótól és mellékhatásaitól jobban parázok, remélem, lesz lehetőség NEM kérni.

Sajnos nem tudom még, hogy megy ez.

2012. dec. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Én fájdalom csillapító nélkül szültem, és annyira nem volt vészes mint amennyire féltem tőle. Nyilván fájt de 10-es skálán 7-es volt a fájdalom :) Szerintem nincs fájdalommentes szülés.
2012. dec. 11. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
31%

Szia!

Nekem fájdalommentes volt. Az utolsó 10 perc fájt csak. Végig a labdán "hintáztam, ugráltam" . 6,5 óráig tartott a szülés, az utolsó 10 perc fájt csak, de az nagyon.

2012. dec. 11. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
koszi az eddigi valaszokat, olyasmire gondoltam ha esetleg valaki probalta a vizben szulest vagy ha tobbedik gyereknel mar konnyebb, nem tudom, persze fajdalom kell h legyen, akkor ugy kerdezem: "viszonylag" fajdalommentes szulesi elmeny??
2012. dec. 11. 12:22
 7/13 A kérdező kommentje:
utolso: fuuuu de jo! wow! az jo lehetett
2012. dec. 11. 12:24
 8/13 anonim ***** válasza:
Én azt hittem belehalok....Csütörtök kora reggel kezdődött és csak Péntek estére lett meg, pedig kicsi baba nagyon,szerettem volna még gyereket de már nem merem bevállalni....
2012. dec. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
A barátnőm ikreket szült úgy, hogy elfolyt a magzatvize, nem voltak fájásai, majd jött az oxi, szintén semmi. Tágult rendesen, de semmi fájás nem volt, ezért a doki egy idő után mondta neki, hogy nyomjon. És 3-3 nyomàsra kint voltak a a fiúk. Alig tudtam elhinni mikor mondta. Hát irigyeltem érte! 2 fiús ,27 hkm
2012. dec. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Teljesen fájdalommentes nincs. De azért meg lehet úszni viszonylag röviden:) nekem első babám 7 óra alatt született mind a 7 óra intenzív fájásokkal telt , kitolási szak vagy 20-25 perc volt mert mindig visszacsúszott a feje stb.

A második babámnál egy kuma fájdalom nélkül tágultam ki 3 ujjnyira tényleg semmit se éreztem, 3kor burkot repesztett a dokim olyan szépen és gyorsan tágultam, na innentől fájt mint a fene de ez csak 45 perc volt, ennyi idő alatt teljesen kitágultam és 2 nyomásra kint volt a babám. Utána se volt semmi panaszom.

Barátnőmnek nemrég született a 4.babája, vele volt úgy hogy ment nst-re semmi fájdalma nem volt csak álmos volt elmondása szerint, beszállt a liftbe elment a magzatvize és mire felért a szülőszobára már érezte hogy jön a baba feje az persze már fájt neki, de 20 perc alatt kezében volt a kislánya apuka fel se ért addigra a kocsiból még ( lement parkolóórához vagy hogy).

Úgyhogy van ilyen:)

Egyébként én sem kaptam fájd.csillapítást elsőnél se másodiknál értelemszerűen meg nem is kellett. (ha az epire gondolunk).

2012. dec. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!