Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császáros vajúdás közben a...

Császáros vajúdás közben a hüvely is tágul? Császár után szülhetek hüvelyi úton?

Figyelt kérdés
40 éves vagyok,első babámmal nem vajúdtam,fájásaim voltak,de nem nagyon éreztem,a vajúdás teljesen kimaradt,nagyon szerettem volna elkerülni a hüvelyi szülést,mert attól féltem,hogy korom miatt hüvelyem kitágul,babám az utolsó napokban,hol faros volt,hol a keze volt a szülőcsatornában,hol forgott,ezért az orvosom a császár mellett döntött.Márciusban szülöm a második babám.Másodszor is szeretném,ha ilyen könnyen menne,ugyan fájt a seb,de mégsem viselt meg annyira,mint barátnőmet a hüvelyi szülés...a felépülésem sokkal rövidebb volt.Kicsit félek a vajúdástól is,és attól,hogy másodszorra hüvelyi úton kell szülnöm,pedig én inkább a császárt választanám.Sajnos ebből a szempontból önző vagyok,és mivel már nem vagyok fiatal más szempontokat is nézek,nemcsak a szülés élményét...Első babánál délig az intenzíven feküdtem,utána kaptam meg a babát,de estére így is teljesen kikészültem,az első napok rosszak voltak,de utána már ugyanolyan volt majdnem minden,mint szülés előtt....
2012. dec. 18. 06:33
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

12 hónapja szültem,szóval akkor esélyem van a császárra,nem akarok senkit elkeseríteni,pedig kívánságműsor szerintem,pénz beszél...

Én már az elsőt is császárral szerettem volna,és szerintem mindenki fejében megfordul az hogy mi lesz vele szülés után,aki azt mondja,hogy nem kellene ezzel foglalkozni,szerintem azért ítél el,mert én kimondom,amit ő nem mer,mert tabunak tart...

Én ezt kicsit álszent dolognak tartom,hogy pont terhesen nem kellene ezzel foglalkoznom,meg hogy a korom miatt leírnak,attól mert 40 éves vagyok,még fontos,hogy nő maradjak,fontos,hogy a párom is annak lásson,ő fiatalabb nálam 6 évvel,és igen 40 éves vagyok,de most találtam meg az igazit,akinek gyermeket szülök,na a terhességi csíkkal nem értek egyet,mert barátnőm 27 éves és egy csíkja nem lett,én meg tiszta csíkos lettem,és a hormonok kitágítják a hüvelyt,haha,akkor miért kell gátmasszázsolajjal kenegetni,meg miért van gátmetszés,ez egy nagy baromság,aki meg megpróbált a kockázatokkal riogatni,azért,hogy ezzel leckéztessen,ez modortalannak tartom.

2012. dec. 19. 19:23
 12/16 anonim ***** válasza:
28%

sok sikert remelem nem halsz bele.A fiatalabb ferjrol meg annyit gondoltam is.De konnyen lecserelnek szuk vagy bo huvellyel is egy fiatalabra hiszen ezt te is tudod azer felted magad.Aki biztos magaba es a ferje szerelmebe az nem aggodik ilyen hiu dolgok miatt.

Kulonben nem az csunya dolog hogy valaki leirja a valosagot az igazat a komplikaciokrol hanem az ha azt hiszed az egeszseg penzert kaphato es az orvos lefizetheto.

2012. dec. 19. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Én is 40 éves vagyok,és szeptember végén szültem(igaz,én a 3. babát).A nem annyira rugalmas szövetekről csak annyit,hogy 2 óra alatt lett meg a kicsi-vajúdással együtt-gátmetszés és mindenféle repedés nélkül.Az is igaz,hogy az előző babánál se vágtak,nem is repedtem,mindhárom gyerekem hüvelyi úton született,és az 1. és 2. is gyorsan,4 és 3 óra alatt.Az elsőt 20 évesen szültem,én nem tapasztaltam változást,a szöveteim elég rugalmasak.A hüvelyem sem tágult ki(a férjem bevallása szerint)
2012. dec. 23. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Az egészség pénzért kapható és sok orvos lefizethető ebben az országban,nem kellene ennyire álszentnek lenni.Kettő tudom,hogy lecserélhet,de pont ezért teszek meg mindent,hogy ez ne történjen meg.Nem ismerjük olyan régóta egymást,az első baba 3 hónap után jött,nekem már ketyegett az óra,így muszáj volt a gyerek előbb.Nem kockáztathattam,hogy lekésem...
2013. jan. 13. 22:12
 15/16 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!Én tényleg nem kötekedni akarok,de ha azért elhagy,mert mondjuk tágabbá válsz,miközben az ő gyermekét hoztad világra...hát ne is haragudj,de ilyen embernek én nem szülnék.Sem így,sem úgy.Megette a fene az egészet.

A jó és hosszú kapcsolat nem áll vagy bukhat egy ilyen dolgon; persze fontos a szexuális élet, de azért nem így működik.De ez már másik kérdés volna.

Korábban már hozzászóltam egyébként a kérdésedhez.

És nem tudom te hol laksz,gondolom Budapesten,de nem mindenütt lelhetők fel pénzért "bármire képesek" orvosok. Én ha akartam volna se tudtam volna ezt a fajta kívánságműsort csinálni; de nem is óhajtottam.

2013. jan. 13. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Budapesthez közel lakom,és itt rengeteg olyan orvos van,akik pénzért császároznak.

Tudom,hogy nem akarsz kötekedni,én ilyen vagyok,szerencsére még nem aszalódtam össze,de azért mégis 40 vagyok,és sajnos meg is híztam rendesen,de még így is letagadhatok 5 évet legalább,hiú vagyok,és 40 évesen már nem a hú de nagy szerelem vitt rá a gyerekvállalásra,ezt sem tagadom,szeretem a párom,de nem úgy mint fiatal koromban estem szerelembe.

2013. jan. 15. 15:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!