Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Sokszor olvasom itt, hogy...

Sokszor olvasom itt, hogy valaki 17,26, stb órát vajúdik. Ezt miért hagyják? Normális ennyi ideig hagyni valakit vajúdni?

Figyelt kérdés
2012. dec. 21. 12:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem aki ennyit vajúdik ott nem erös fájásokkal van és rendszeres 5 percesekkel, hanem mondjuk félnapot mindig vissza vissza tér és erösödik. Amúgy ez a vajúdás sokkal jobb mert a baba alatta készülödik. Ahogy a méhszáj is így nyílik. Gondolom olvastál eleget a császár az oxytocin hátrányairól, ezektöl akarják a kismamát megvédeni, és ez csak egyszer kell kibírni, viszont ha a babának a siettetés miatt lesz baja, vagy az anyuka szétszakad teljesen akkor az egy életre szól.


Nekem mindegyik lányom 3-4 óra alatt született meg az elsö fájástól kezdve. Ez is nehéz mert ez meg iszonyat erövel és gyorsasággal jött, 3-5 perces fájásokkal.

2012. dec. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%
Én 46 órát szenvedtem. Ebből az első 6 óra kibírható volt, a többi rémálom. Hagytak, mert várták, hogy táguljon a méhszáj. Azt hitték, azért nem tágul, mert ezek még csak jóslók. Nem azok voltak, császár után kiderült, hogy semmiképp nem tudtam volna rendes úton megszülni. Semmit nem aludtam, 2 napot szenvedtem a folyosón, sírtam, üvöltöttem, ütöttem az ajtót, hogy szedjék már ki a babát. De nem, megvárták amíg leesik a baba szívhangja. Szomorú... Főleg, hogy akinek van rá pénze, azt megcsászározzák pár százezer forintért, amikor akarja. Nevetséges.
2012. dec. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

nekem az első fájástól 24 óra telt el addig, mire a kezembe adták a lányomat.

Az eleje tényleg nem ötperces fájásokból állt, hanem kb óránként jött, nagyjából 10 óra után mentünk be a kórházba, akkor már 10-12 percenként volt egy-egy fájás. Igazából ezalatt az idő alatt én még aludtam is, szóval nem volt vészes, viszont a következő 8 órában sem nagyon történt semmi: alig tágultam, a fájások nem lettek sokkal gyakoribbak, szóval így is kaptam oxitocint....

2012. dec. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ja és ezek a fájások nem voltak rendszeresek, 2percestől 7percesig folyton változott. De soha nem volt több szünet, és egyre erősödtek. Majd a legvégén rendszereződtek, de akkor már meg akartam halni.
2012. dec. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Most kérdés, honnan számítjuk a vajúdást?


Nálam délután 2-kor kezdődtek meg a fájások, de össze-vissza... 15-30 percenként, de rendszertelenül. Este 8 körül távozott el a nyákdugó, akkor kezdtek a fájások rendszeresek lenni, úgy 10 percesek. A kórházban olyan 11 körül már 5 perces fájásaim voltak, viszont tágulni alig tágultam.


Mivel a baba rendben volt, és én is, így semmi indok nem volt rá, hogy császárral beavatkozzanak, hiszen az mégiscsak műtét, magasabb a kockázata, mint egészséges nő, és egészséges baba esetén kivárni.


Reggel a dokimnak nem tetszett, hogy továbbra sem tágultam semmit, ekkor beavatkozott. De csak olyan szinten, hogy megrepesztette a burkot, kaptam tágító injekciót, meg beültettek a hidromasszázs kádba, meg az ujjával tágított picikét. Emellett félóránként nézték a pici szívhangját... 12:20-ra született meg.


Tehát a doki beavatkozott, de csak annyira, amennyire a helyzetemet meg akarta könnyíteni, és hogy csökkentse az esetleges kockázatokat, és mindenről tájékoztatott.

2012. dec. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

nekem reggel 7kor kezdődött a vajúdás, 20 perces fájásokkal. délután 4kor már 3-7 perces fájásaim voltak, de még mindig nem rendszeresek. akkor a szülésznő azt mondta, hogy zuhanyozzak le még egyszer, nézzem át a csomagomat és induljunk el.

5kor indultunk, tehát ekkor már 10 órája vajúdtam, megmondom őszintén, eszembe se jutott reggel 8kor bemenni a kórházba, hogy most már legyen vége :) ez egy természetes folyamat, nem lehet kitáguklni 5 perc alatt, persze vannak szerencsések akiknél 2-3 órát tart, de első babánál a 15-25 órás vajúdási idő teljesen normális.

8kor kaptam a kórházba oxitocint, akkor felgyorsultak a fájások, onnantól volt nagyon húzós és fájdalmas, de f10kor megszületett a babám, tehát 1 óra vajúdás volt a kemény + 25-30 perc a szülés.

14 órás vajúdást nem éreztem hosszúnak, az első 12-13 óra mondhatni sétagalopp volt, jól éreztem magam, izgatottan vártam a végét :)

2012. dec. 21. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Szia! Ha megkérdezik tőlem, mennyi ideig tartott az első szülésem azt mondom, hogy 4 óra alatt megszületett a babám. Éjjel kettő körül mentünk be a kórházba, és 11,50-kor született meg. De én nem attól számolom, amikor beértünk a kórházba, mert akkor alig voltak fájásaim,hanem reggel 8 órától amikor a dokim burkot repesztett és beindult a tényleges szülés.Tehát írhatnám, hogy 10 órás volt a szülésem, de szerintem ez nem lenne korrekt, így 4 órát mondok.
2012. dec. 21. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Sajnálom 2-es válaszoló, hogy így jártál. Nekem ezért lett fogadott orvosom, természetes szülésre készültünk, de a 40+6 napon indítottak. Az oxitocin ellenére fájásom nem volt (a méhösszehúzódásokat szépen jelezte a gép) és nem tágultam. Reggel 7,30 kor kötötték be az oxitocint, szülésznő végig mellettem, aki állította kíméletesen a cseppszámot 1,5 üveg folyt le, délután 2-ig semmi nem változott. Ekkor kérdeztem van értelme-e várni, mert már nem tudtam hogy feküdjek, fájásom nem volt, anyummal a férjemmel és a szülésznőmmel végig poénkodtuk a délelőttöt....mivel az értékeink tökéletesek volta, a sürgősek kerültek előttem a műtőbe. Előre összeget nem beszéltünk meg, de 100-at adtunk (ebben a 4 nap 1-ágyas szobában ára is benne volt), mert mindennel elégedett voltam, főleg azzal, hogy amikor látta, hogy nem haladunk, nem hagyott kínlódni. Szóval, ha valaki megteheti, ezért is jó a fogadott orvos. Amúgy a fiam buksija a méh passzív szakaszát és nem a méhszájat nyomta, nem valószínű, hogy természetes úton világra tudott volna jönni. 6 hónapos Manó anyukája
2012. dec. 21. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
2009 .09.12 én kerültem be kórházba 5 perces fájásokkal amik még nem voltak kibírhatatlanok de rendszeresek. 38. hétben voltam a gyerek 15.én született meg . nem csináltak semmit hiába látták hogy majd meg őrülök, az én véleményem az hogy mert nem volt orvosom aki egy oxit bekötött volna és megszabadított volna a fájdalmaktól
2012. dec. 21. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Barátnőm koraszülött intenzíven dolgozott, és természetesen volt fogadott orvosa (tehát volt protekciója bőven). De az új felső vezető nem bólintott rá a császárra, hogy jobb legyen a statisztika a kórházba. Pedig a doki megmondta, hogy a gyereket nem szülheti meg rendesen a korelőzményei alapján.Újabb 13óra után a cukros orvosa kezdett már könyörögni, hogy azonnal vegyék ki a gyereket, mert mind a ketten meg fognak halni. Ekkor apuka a nyakánál fogva a oszt vezetőt a falhoz nyomta. A csajnak nem jóslói voltak, hanem az ágy rácsát rázta kínjában. Anya kómába is esett, a baba is éppen csak megúszta. Az esetből egyébként feljelentés lett, ahol az orvost és az apát is felfüggesztették. De az orvos azóta is dolgozik 1hó kihagyás után.
2012. dec. 22. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!