Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nem ertem, nagyon sok anyuka...

Nem ertem, nagyon sok anyuka irja azt hogy harom nyomasra meglett a baba, meg hogy negy nyomasra meglett a baba, letezik ilyen? Olyan nincs hogy valaki orakat szenvedett, kemenyen nyomott, es csak nehezen jott a baba?

Figyelt kérdés
Vagy csak en vagyok ennyire bena? Nekem ko kemeny harom oras melo volt kitolni a fiamat...majdnem beleszakadtam. Van meg ilyen kismami itt?
2009. aug. 24. 08:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy egyrészt előtte mynnyire tágultál, másrészt, hogy a tolófájásokat mennyire "kezelted", tehát visszafogtad, e ha mondták, hogy csinálja a baba önállóan (pl. befordulás). Azt hiszem a legnehezebb nem a tolás, hanem az, amikor nem szabad tolni, mert azzal csak szorítod be a babát, "magától" gyorsabban jönne.

Tehát hallgatni kell a szülésznőre, ha azt mondja, hogy most nem tol, akkor nem szabad.

2009. aug. 24. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szia! Én is úgy emlékszem, hogy kb. 4 vagy 5 nyomással kint volt a kisfiam, de előtte többször úgy éreztem, hogy most tuti kijön nyomtam aztán nem sikerült. Ilyenkor otthagytak, hogy mászkáljak majd akkor szóljak, ha már úgy érzem, hogy tényleg jön a baba. Szóval én is többször próbáltam, mire végre megszületett a babám.


Üdv 4 hós fiúcska anyukája

2009. aug. 24. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Arra nem emlékszem, hogy hányszor nyomtam, de több mint egy órán át tartott. Szóval tuti nem 3-4 volt. Ez nem bénaság kérdése, hanem tényleg a szülésznőre és a dokira kell hallgatni. Neked ennyi, másnak annyi.
2009. aug. 24. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Dehogy vagy béna!!! :D Csak van aki ilyen szerencsés volt és van aki nem... Meg szerintem, de ez tényleg csak az én elméletem, hogy talán nem mindenki ugyanattól a pillanattól számolja a nyomásokat. Egyik ismerősöm úgy ért be a kórházba, hogy iszonyatosan ki volt már tágulva, na, nála 3 nyomásra kint volt a baba (első). Mikor én szültem emlékszem, mikor mondta a doki, hogy mostmár ha úgy érzem nyomjak, gáztól elég kába voltam, a kemény része a dolognak kb. 2 óra hossza volt, a babám keze a feje mellett maradt, így eléggé megszorult. Arra is kristálytisztán emlékszem, hogy mikor már azt mondtam nem bírom, nincs több erőm mondta a doki, hogy még 6 nyomás és kint van a baba... szóval nyugi, nem vagy egyedül a szenvedéssel, csak mi nem tartozunk a szerencsésebbek közé, ennyi! :D


Boldog babázást!

2009. aug. 24. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szia!Igen,létezik :)

Ha jól emlékszem,4-5 nyomás után bújt ki a kisfiam.De azért nem ennyire "egyszerű" a történet,mert a doki személyében kaptam segítséget is.Egy jól megtermett,190 cm magas,izmos férfi teljes erejével a gyomromban feküdt és tolta le a babámat a "kijárat" felé.Minden egyes tolófájást nagyon éreztem,azaz mindent éreztem,mert olyan gyorsan zajlott az egész,hogy nem adtak fájdalomcsillapítót.A szülés után 3 hétig véraláfutásos volt a cicim alatti rész,a bordáim meg úgy fájtak,hogy csuda!Nem tudom,hogy nélküle meddig tartott volna...

El sem tudom képzelni,hogy milyen szenvedés órákig tolni :( de gondolom most már mindegy neked is! :)

2009. aug. 24. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem vagy béna. Függ sok mindentől h ki hogyan szül. Nekem is kb 5-6 nyomásból lett meg a kisfiam. 15:30-tól vajúdtam, 19:50-kor szóltak az orvosnak kb 5 perc és ott volt. 20:20-kor meg lett a fiam. Igaz h utána 21:00-ig varrtak mert repedtem rendesen. Sőt sok műlik az orvoson is sőt a szülésznőn is.
2009. aug. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Mindenkinél más.

Nekem 3 fájásra volt kint a kislányom, de azt nem tudom, hány nyomásra (majd megkérdem a férjemet).

Az segít, ha hallgatsz a dokira és szülésznőre, és ne fogd vissza a fájást, hanem engedd el magad alul, hadd menjen ki az a kis (nem is olyan kicsi) test. Ha laza vagy, könnyebb. És ne szorítsd össze a fogad, mert nem tudsz úgy ellazulni.

Nekem ezek a tapasztalataim.

2009. aug. 24. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szia, nekem azt mondták már csak rajtam múlik mikor lesz meg a kicsi, 1 órán keresztül nyomtam-nyomtam, mindig mondták hogy milyen ügyes vagyok, és hogy mindjárt mindjárt... de csak nem jött ki a babuci, úgyhogy császárra vittek. mikor készítettek császárra jött még nagyon sok toló fájás de vissza kellett tartanom - na hát az volt a legfájdalmasabb, mert a fájást a nyomással mégcsak-csak el lehet viselni, borzasztó volt hogy tudtam nem fogom tudni megszülni.. szerencsére azóta egészséges 3 hónapos nagylány:)) és imádom!
2009. aug. 24. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszokat mindenkinek.

En 2ora 49 percig nyomtam, nem engedtem hogy csipesszel vagy vakummal vegyek ki a kicsit, mert baratnomnek csipesszel vettek ki a babat, es eltortek a kulcscsontjat, es felsertettek a fejet.

2009. aug. 24. 20:21
 10/11 anonim ***** válasza:
Azt olvastam, hogy az gyakori eset, hogy nyomás után vissza-visszacsúszik a baba, nem kell elkeseredni emiatt.
2009. aug. 25. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!