Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Fizetnem kell a szülésért?

Fizetnem kell a szülésért?

Figyelt kérdés
Néhány éve mintha hoztak volna egy olyan törvényt, hogy ha nem abban a kórházban szülsz ahová tartozol, akkor a kórháznak is fizetni kell egy megállapított összeget. Ez még most is így van? A Margit és a János kórházhoz tartozunk, de ha ahhoz a magánorvoshoz járnék terhesgondozásra akihez rákszűrésre járok, akkor a II. Szülészeti Klinikán szülnék mert ő ott dolgozik. Hirtelen merült fel ez bennem és kíváncsi vagyok, tőle napokig nem tudom megkérdezni, ezért írok ide.
2012. dec. 26. 15:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, hogy ha van magánorvosod, vagy fogadott szülésznőd, akkor fizetés nélkül szülhetsz abban a kórházban, ahová ő tartozik.
2012. dec. 26. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az első írta, úgy van!

Ha fmefgogadod orvosnak azt aki a II klinikán dolgozik, akkor szülhet ott, de fizetned kell a magánrendelésen havi kb. 10.000, a szülésért pedig kb. 100- at. ha nem, akkor oda kell menned, ahová tartozol!


A János kórházat nagyon tudom ajánlani, minden orvos szuper, a szülő szobák nagyon szépek, modernek, van bennük minden, ha lányt vársz rózsaszínbe, ha fiút akkor kékbe kerülsz!!!

A csecsemősök, ápolók is rendesek, de ami a legjobb, a kórterembe bárki bármikor bemehet hozzád, nem kell a folyosóra kimenned a látogatókhoz, a babát nem kell üvegen keresztül mutogatnod!

2012. dec. 26. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia mi tegnap szultunk a MÁv Ban, 40. hétben, 2 hét alatt 3-szor is voltunk bent, mert olyan rosszul volt már a párom, de a CTG nem mutatott ki fajasokat, így hazaküldték minket. Tegnap már mozdulni nem bírt, sírt folyton, bementünk mentovel, elkertek a leleteit, és rögtön megcsaszaroztak, mert valamiylen toxin mergezese lett, és valami help szindromas lett. Ugyan volt nálam 50000 ft, de túlságosan el voltam foglalva a babával, a 2 órás furdetesig nálam lehetett, utána meg a párommal, mert már ebredezett, meg nem is nagyon mertem volna rákérdezni, hogy szokás-e adni, így nem adtunk pènzt. Még ők kérdezték, hogy miért nem jöttünk be már 2 hete, meg kellett volna születnie a babának, már a lepeny sem tudta táplálni, 3 kilorol 2,5-re fogyott vissza. Szóval na nem muszály adni, csak ha gondolod. (Helyesírási hibákkal ne foglalkozzatok, nem állítottam be a telefont még)

Apuka.

2012. dec. 26. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
71%

nem kell fizetni semmiért, nincs ilyen törvény

korrupció, az van, el vannak k.rvulva az aljadék orvosok, az van

teljesen felesleges pénzkidobás fizetni nekik

mindenre van ott ember, megcsinálja a dolgát, és kész (én sem kapok semmi pluszt a munkahelyemen, neki sem jár)

4 hónapos a fiam, és inkább ráköltöttük, mint odaadtuk vmi senkiházinak aki amúgy is kap fizetést a munkájáért, és pont akkor nincs ott amikor kellene

2012. dec. 26. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Másfél éve még nem kellett az tuti. Én ügyeletesnél szültem, és nem a területileg illetékes kórházban!
2012. dec. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Másfél éve tényleg úgy volt, ahogy az előző írta, de az a "területileg illetékes kórházba kell menni"-dolog teljesen új.
2012. dec. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Mindannyiótoknak nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2012. dec. 28. 21:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!