Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyi pénzt szokás adni...

Mennyi pénzt szokás adni mostanában egy szülésért? Illetve mennyit, ha császármetszéssel születik meg a baba?

Figyelt kérdés
2012. dec. 10. 12:13
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Na erre én is kíváncsi vagyok!
2012. dec. 10. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
91%
Nekem nem adott senki sem pénzt ,pedig nemrég szültem :)
2012. dec. 10. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
73%

Az én dokim 100 ezerért vállalta és ebben benne van ha sima ha császár lesz.

Szülésznő nem mondta meg mennyit kér neki 30-50 ezerig adunk attól függ milyen lesz a szülés előtt.

2012. dec. 10. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:

Én a fogadott dokimmal ezt előre lebeszéltem, 80-at fizettünk. Végül nem úgy alakultak a dolgok, ahogy vártuk, 37.hét első napján sürgősségi, életmentő császárra került sor. Szó volt róla, hogy a kórház nem is vállal, mivel nincs szülészeti-intenzívjük, de végül a gyorsaság miatt csak a saját orvosom császározott! Az életemet és talán a picim életét mentette meg ezzel, de így is a megbeszélt 80-at adtuk, hiszsen ez is nagyon sok nekünk. Én végül a szülésznőnek is adtam 25-öt(ő nem fogadott), mert annyira figyelmes és szakképzett volt, és neki is bőven volt velem plusz munkája! Ő nagyon hálás volt utána, és ahogy kivettük a szavaiból, az ottani szülésznők osztoznak az ilyen pénzeken :)

Ha meg vagytok elégedve, akkor szerintem megérdemlik a hálánkat! Mert én tényleg hálás voltam a szülésznőnek és az orvosomnak is!

2012. dec. 10. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
94%

Én csak fel vagyok háborodva, hogy pénzt " kell" adni. Komolyan pont olyanokat húznak le akiknek most nagyon kell a pénz. Miért nem ez a hivatásuk? Na mindegy...nem ez volt a kérdés.

Én kivételes helyzetben voltam a dokim nem fogad el pénzt.

2012. dec. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
44%

Szerintem nem lehet így általánosítani, mert nagyon sokmindentől függ (Pest, nagyváros, kis város, mennyire problémás a terhesség, mennyire problémás a szülés, adtál-e neki menet közben, jártál-e a magánrendelésére)

Én egyszer adtam 20 ezret menet közben, 6-szor voltam a magánrendelésén 7 ezerért és 100 ezret adtam a szülésért. DE! Én nagyon problémás eset voltam. Ennek az orvosnak köszönhetem, hogy 6 év után terhes lettem (Ő végezte az inszeminációt, de ott konkrétan neki nem lehetett pénzt adni), neki köszönhetem, hogy ki tudtam hordani a terhességet és megmaradt a babám. Többször feküdtem bennt a kórházban hetekig, legalább 30-szor ultrahangozott, stb. Programozott császárral szültem egy vidéki megyei kórházban. Én azt gondolom, hogy egy problémamentes terhesség és szülés esetén ez sok lett volna.


A kedves 2. hozzászólónak üzenem, hogy egyébként én kaptam pénzt a szülésért (egyszeri anyasági). Te is kaptál volna, ha jársz rendesen terhesgondozásra. (bár tudom, hogy megkaptad, csak jó itt okoskodni)

2012. dec. 10. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
82%
Jézusom 2-ES CSAK viccelt
2012. dec. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
14%

Nem kell itt jézusozni, tudom, hogy viccelt, de szerintem nem vicces kiforgatni egy ilyen kérdést, mert azért ez nem mérhető össze azzal, hogy pl. megyünk szopni, nincs fogunk stb. Legalább válaszolt volna a vicceskedés mellett.

Egyébként én is viccesnek tartom, hogy azt írtam, hogy én kaptam pénzt a szülésért.

2012. dec. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
26%
Ügyeletesnél szültem megyeszékhelyen, 20.000,-Ft-ot adtunk, mert nagyon meg voltunk elégedve.
2012. dec. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
75%

Ügyeletesnél szültem, nem kapott pénzt érte.


Ha fogadott dokid van, akkor megkérdezed mennyi nála egy szülés és kész. Nagyon változó árakat szoktak mondani.


Mellesleg én kaptam 64e ft-ot, mert szültem :)

2012. dec. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!