Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha beindulnak a fájások,...

Ha beindulnak a fájások, mennyi időm van? Mennyire kell sietnem a kórházba?

Figyelt kérdés
Első terhességem, így ha jól tudom, több időm lesz (sajnos).. Azt mondta a szülésznőm, hogy ha a magzatvíz megy el otthon először, akkor mentőt kell hívnom, mert a távozásánál lehetnek komplikációk.. ha viszont a fájásokkal kezdődik, akkor bevihet a párom..

#fájás #mennyi időm van #vajúdási idő
2012. dec. 29. 09:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ez alkati kérdés is, no meg hogy milyen messze vagy a kórháztól...

Az első babámmal 11-kor kezdődtek a fájások és 5-kor lett meg a baba. Bár ha nem lett volna ott a doki, szerintem későbbre jött volna...

Szóval, ha a kórház nincs messze, akkor a 10 percenkénti fájásoknál bőven elég indulni...Még így is lesz egy pár órád a kétpercesekig. Én igyekeztem minnél tovább kihúzni, ameddig csak bírtam a fájásokat, mert nyugodtabb voltam, ha nem a szülőszobán kell vajúdnom.

2012. dec. 29. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Gondolom, már össze vannak készítve a csomagjaid, így fájások esetén legjobb szépen elindulni a kórházba. Nem kell fejvesztve rohanni, de kis mosakodás után nem árt elindulni. Jobb ott várakozni, mint útközben megszülni.
2012. dec. 29. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekunk a szuleszno azt mondta, hogy magzatviz elfolyasnal irany a korhaz de meg ott is van sok ido! Nekem elfolyt 1kor. Itthon lezuhanyoztam, hajat mostam. Hivtuk aposom aki bevitt minket kocsival. Szigetszentmiklosrol Pestre (40p kb). 3kor kezdodtek csak a fajasok. Szerintem magzatviz elfolyasnal se kell mento mehettek nyugodtan kocsival.
2012. dec. 29. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
81%
Van akinél első baba és fájások alig vannak..és 20 perc mulva kezében van a baba...Mikor szültem,volt bent egy nő,a gép alig mutatott fájást neki,mondták h ez még nem az igazi,erősködött h azért nézzék meg.Meg is nézték,és azonnal szülőszoba mert annyita nyitva volt már.
2012. dec. 29. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Én az elsőnél azt tapasztaltam, hogy nem jó túl korán a szülőszobára érkezni, ezért a másodiknál húztam az időt. Jobb otthon járkálva vajúdni, mint a szülőszobán hanyatt fekve. Amikor már 10 perces fájásaim voltak, odamentünk a kórházhoz, de nem mentünk be. A parkban sétálgattunk, a férjemnek már minden baja volt, de én jól éreztem magam, mértem az időt a fájások között. Amikor már 5 perces volt, és az is kezdett sűrűsödni, akkor bementünk. Így csak 2 órát voltam a szülőszobán. De ezt csak úgy érdemes kicentizni, ha tényleg ott vagy a kórház közelében. Ja, és ha nem folyik a magzatvíz, mert akkor azonnal menni kell.

Próbálj meg mindenre előkészülni, táska minden kéznél legyen, férjed elérhető legyen stb. Azt a legrosszabb betökélni, hogy bárhogy kezdődhet, nem tudhatjuk, még az sem, aki szült már, fel kell készülni az ismeretlenre.

Az első nekem is hosszabb volt, reggel 6-tól du. 4-ig, de ez sem mindenkinél egyforma.

Kitartás!

2012. dec. 29. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :) 30 km-re vagyok a kórháztól, de én is úgy gondoltam, hogy azonnal nem rohannék be, ha nem muszáj.. Még "csak" 34 hetes vagyok, de jobb előre tudni az ilyen tapasztalatokat! :)
2012. dec. 29. 10:44
 7/11 anonim ***** válasza:

Én elsőnél megébredtem éjjel 1 után, észrevettem, hogy szivárogni kezdett a magzatvíz, majd pár perc múlva jöttek a fájások, szinte 5 majd hamar 2 percesek. 1.40-re voltunk a kórházban, ahol már 4 ujjnyira nyitva voltam. 2.47-kor megszületett a kisfiam. Szóval van akinek nem jó várni. :)

A 35. héten szültem, nem volt előjele, csak a nyákdugó távozása és akkor este enyhe derékfájdalom, de ezen kívül semmi. Még csak nem is jóslóztam. Anyukám is mindháromszor könnyen szült, így azért valahol számítottam erre. :)

2012. dec. 29. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekem magzatvíz elfolyással indult a szülésem. Hajnalban (fél 6 körül) elmentem pisilni, majd visszafeküdtem aludni. Ekkor jött egy enyhe görcs, és ahogy vége lett, éreztem, hogy folyik "valami". Kiszaladtam a wc-re és ébresztettem a párom, hogy szerintem elfolyt a magzatvíz. Bár nem voltam benne biztos, mert alig jött egy kevés (azt hittem nagyobb zuhé lesz majd). :) De azért letusoltam, hajat mostam, és bementünk a kórházba. Fájásaim nem voltak, csak keményedéseket éreztem már tusolás közben (3-5-7 percenként, de nem volt rendszeres). 7 óra után értünk be, akkor már 4 centire nyitva voltam, és csordogált továbbra is a víz. Nem akartam elhinni, hogy szülünk, nem úgy éreztem magam, mint aki hamarosan szül, még mindig nem voltak fájásaim, csak vigyorogtam, hogy hú de izgi. :) Aztán fél 8 körül megkaptam a kúpomat (nálunk ez van beöntés helyett), és ekkor jöttek az első fájások (amik már görcsszerűek voltak, és nem keményedések), de azok már egyből 3-4 percesek. Fél 11-kor megszületett a kislányom. Első babám volt...és az első fájástól csak 3 óra telt el a szülésig, úgyhogy én a kistesónál (akit tavaszra várunk) biztos igyekezni fogok befelé a kórházba. Ez tényleg alkat függő szerintem (nővérem is gyorsan szülte mindkét babáját), van aki fél-teljes napokat vajúdik, más meg örül, ha beér a kórházba. Az biztos, ha már 5 percesek a fájások én mindenképp bemennék (még így is, hogy 5-10 percre van tőlünk a kórház).
2012. dec. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ez változó. Nekem reggel elfolyt a vizem, pont a kórházban voltunk NST-n, így már nem is engedtek haza, vajúdóba tettek, pedig nem is voltak fájások, majd du. 4-5 körül kezdődtek, kapásból 5 percesekkel, 7-kor már a szülőszobában voltam.
2012. dec. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Angica0901 ***** válasza:
Én Sartiból kellett, hogy Thessalonikiig eljussak. A magzatvizem kezdett el szivárogni, de alig-alig. Még kényelmesen elsétáltam aloet szedni, aztán itthon már valami nyákdugó féle barnás akármi is látszott. Ekkor mindenki bepánikolt körülöttem, főleg a férjem. Rohangáltak, mint pók a falon, én meg szép kényelmesen lezuhiztam, felöltöztem. Az úton talán kétszer volt fájásom, a kettő között 20 perc telhetett el, majd átcsapott 10 percesekbe, de az is csak egy órán át volt igy, majd 17-18 órán keresztül nagyjából 5 percesekkel vártam a kislányunkat. A 130km megtétele alatt még énekelgettem :). Nekem jóóóóó sok időm volt.
2012. dec. 29. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!