Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ti milyen módokon vajúdtatok/s...

Ti milyen módokon vajúdtatok/szültetek?

Figyelt kérdés

Nálunk több lehetőség is van. Vajúdni itt nálunk is lehet vízben, labdán, guggolva, feküdve, állva, sétálva stb. Szülni is lehet választható módokon.

Mivel közeleg a nagy nap, érdekelne, hogy Ti milyen módon szültetek/vajúdtatok? Hogy kényelmesebb? Nektek mik váltak be? Esetleg olyan pozíciók, amik akkor éppen nektek maguktól jöttek?

A válaszokat köszönöm! :) 38 hkm.



2013. jan. 1. 19:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

mire bementünk a kórházba már annyira mindegy volt minden, csak feküdni és zuhanyozni akartam felváltva :) utolsó 1,5 órában már szinte mozdulatlanul feküdtem, férjem azt hitte elaludtam, pedg csak annyira fájt már minden, hogy a szememet se bírtam kinyitni :)

pedig egy olyan kórházban szültem ami nagyon híres az alternatív szülőszobáiról, hát nem nekem építették át :)

szülni ülve szültem, így utólag már bánom, nagyon repedtem ezért szanaszét vágtak, lehet másik póz ideálisabb lett volna, de már mindegy :)

2013. jan. 1. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nekem csak a fekve vajúdás vált be!
2013. jan. 1. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én a labdán ültem egész végig, csak a kitoláshoz feküdtem le.
2013. jan. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A labdán nagyon jó volt ülni, és a kádba is beülhettem, az meg kicsit csillapította a fájdalmakat. Akkor már 2 perces fájások voltak, mégis elaludtam közben a forró víz hatására. Az elején sokat sétáltam, izgultam, még túl sok volt az energiám:-)) A vége felé már többet feküdtem, főleg az oldalamon. A kitolásnál is a fekvést választottam volna, de császározni kellett, ott meg egyértelmű, hogy feküdtem:-))
2013. jan. 1. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én is olyan kórházban szültem, ahol vannak alternativ lehetőségek is. Na, nemhogy ezeket nem ajánlották fel, de még a beöntést is elfelejtették megcsinálni,pedig kétszer is szóltam, hogy szeretnék. Jó hozzáteszem,hogy amikor én felkerültem az NST-re, utána pár percre született meg a mellettem lévő szobában egy baba, illetve a szemköztiben is vajúdott egy nő.. De szívesen kipróbáltam volna, de csak az oxytocin az, amit megismerhettem,nem a labdát vagy kötelet:(
2013. jan. 2. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
En is fekudtem vegig, setalni se volt erom.
2013. jan. 2. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szia! Nálunk, Sz.helyen 3 szoba van, abba kerülsz amelyik éppen szabad, ha egyedül vagy választhatsz. Mivel én magas vagyok ezért mindig az utolsó szobában szültem, mert ott a leghosszabb az ágy.:-) Én egy lepedőbe kapaszkodtam ami a plafonhoz volt erősítve és egy nagy labda volt alattam amin vagy pattogtam, vagy a lepedőt fogva, lábaimat égnek emelve csüngtem. Nekem a kötél és a labda nagyon bevállt. Volt, hogy sétáltam is. Első babánál az utolsó 2 órát csak fekve bírtam ki, másodiknál pedig az utolsó 10 percet, szóval fekve szültem, de nekem jó volt. Persze, biztos lehetett volna jobb is, de én mindkét szülésemmel elégedett vagyok, és szomorú, hogy nem szülök többet.

Boldog babavárást, könnyű szülést!

2013. jan. 2. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
19 órát vajúdtam, nagyon ki voltam merülve. A vajúdás 16. órájában úgy éreztem, hogy bele kell feküdnöm a kádba. Ez is csak negyed óráig esett jól, vissza akartam feküdni az ágyra. Utána már a fájások között elaludtam annyira végem volt, a szülésznő rá akart ültetni a labdára, de mondtam hogy akkor hívjon darut, mert én ugyan le nem szállok az ágyról, örültem hogy élek. Szóval nekem csak fekve volt jó.
2013. jan. 2. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Az első szülésemnél szigorúan labdán ülve volt jó vajúdni. A szülés fekve (vagyis döntve volt az ágy) történt.

A másodiknál meg csak járkálva és egy bizonyos magasságba támaszkodva volt jó. Pechemre csak a babának előkészített pelenkázó volt olyan magas, ami felett ugye megy a hősugárzó. :) Szülés ugyanúgy történt.

2013. jan. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Amikor beérkeztem a kórházba 22 órakor azzal, hogy elfolyt a magzatvíz, még nem voltak fájásaim, így bevezettek egy közös vajúdó szobába, hogy átöltözzek és CTG-re tegyenek. Mivel pont akkor szült a fogadott orvosomnál és szülésznőmnél (mindig együtt dolgoznak) másik két nő, és én csöndben voltam fájások alatt is, így elfeledkeztek rólam... :) 24 órakor jött be a szülésznőm, hogy "na lássuk, apát haza kell-e küldeni"... Nos, nemhogy haza nem küldték, hanem egyből mentünk a szülőszobára. 02:44-re lett meg a kislányom. Alternatív módszereket nem próbáltam ki, viszont kitolásnál közöltem, hogy én bizony nem maradok az ágyon, mert úgy éreztem, hogy eszméletlen kényelmetlen úgy. A dokim mondta, hogy akkor pattanjak fel, és majd a gravitáció segít. Így állva toltam ki a babámat, és vágni sem kellett. (3630gr)Szuper volt így!!!


Szóval szerintem tényleg érdemes arra figyelni, amit a tested jelez.


Egy 7 hetes kislány anyukája

2013. jan. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!