Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen pózban vajúdtatok,...

Milyen pózban vajúdtatok, illetve szültetek?

Figyelt kérdés

Szülésznőm azt mondta nem fogok feküdni, majd megkeressük azt a pózt ami a legjobb. Érdekelne, hogy nektek mi vált be! Előre is köszönöm a válaszokat!

36 heteskismami


2009. nov. 6. 23:08
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Ez attól függ. Én is mindenféle gyakorlatot tanultam, végül mégis feküdni kellett. Oxitocin infúziót kaptam, és olyankor folyamatosan figyelik a magzat szívhangját, nem lehet mozogni. Nekem ez elég nagy csalódás volt. De így legalább rövidebb volt a vajúdás.
2009. nov. 6. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
En vizbe szulest terveztem. Amikor ott voltam megse tudtam mozdulni, es orultem, h hanyatfekhetek. Viszont igy a gravitacio nemigazan segitett, es hosszu orakon keresztul nem akart kijonni a kisfiam, ugy ereztem sose fog megszuletni. Aztan minden erom osszeszedve poziciot valtottam, terdelve, es ugy megindult a babam. Ha tudtam volna,h ennyire leroviditi nem "lustalkodok" hanyat fekve:-)))
2009. nov. 6. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Szia, a fekvés valóban a legrosszabb (szegény anyukáinknak még muszáj volt úgy, szerencsére ma már tudják az egészségügyben), nekem csak akkor kellett feküdnöm, mikor vérnyomást mértek, és a baba szívét vizsgálták, bár az utolsóelőtti órában pihentem is talán kicsi úgy.

Vajúdáskor a fájdalmak között labdán ültem (otthon is volt), térdeltem, járkáltam, álltam, a fájdalom közben előretámaszkodtam otthon a konyhapultra, otthon és a kórházban ágyra (sokat segített, hogy a párom ilyenkor a hátam simogatta).

Az utolsó kb órában azt mondták, álljak négykézlábra, nem gondoltam, hogy bírok, de segítettek, és az nagyon jó volt, a vizem is ekkor folyt ki, és a baba is így jött ki. Utána nagyon örültek a védőnők, hogy milyen jól és gyorsan sikerült :)

Szép szülést, és jó egészséget nektek!

2009. nov. 6. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Elméletileg olyan NST van nálunk amivel tudok majd mozogni, sétálni.Egyébként alternatív vajúdóban leszek, de szülni átmegyünk egy szobába ahol a zágyat is elég sokféleképpen lehet alakítani, akár ülve vagy térdelve is szülhetek :)
2009. nov. 6. 23:36
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Én alig 1órát töltöttem a szülőszobán, így csak a fekvő póz maradt, mert ctg-re kötöttek.


5hetes baba anyucija

2009. nov. 6. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

A 23.35-ös vagyok, csak még annyit, hogy én is vízben akartam vajúdni és szülni, de a vérnyomásom is makrancoskodott párszor, és foglalt is volt a medence (vagy azt mondták, mert úgysem mehettem volna be).

Látom akkor, hogy szerencsés voltam, hogy nem kellett feküdnöm, ezek szerint helyzettől is függ.

Mondjuk sokáig vajúdtam otthon, így a kórházba éréstől csak 4 óra volt a kicsim megérkezése :)

2009. nov. 6. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
köszönöm, remélem gyors lesz a fiacskám, próbálok felkészülni lelkileg, hogy tényleg rá tudjak segíteni akár egy jó pózzal :)
2009. nov. 6. 23:47
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
próbáltam állva, fekve, de a viszonylagos megkönnyebbülést a labdán való ülés hozta és közben zuhanyoztattam a derekamat hasamat vajúdás alatt. Fekve szültem.
2009. nov. 7. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
72%
én próbáltam a labdát, de rá ne ülj, mert nem kényelmes! nekem végül az ágy szélén való könyöklés, ágyölelegetés :) jött be, eközben guggoltam, az volt a legjobb.
2009. nov. 7. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
90%

Szia!


Én úgy "vajúdtam", hogy az ágyamon guggoltam, terpeszben. Megis szólt érte 1-2 szobatársam, hogy nem igaz, hogy így esik jól.

Hát fájni így is fájt, de gyorsan ment minden.

Én úgy voltam vele, ha fájnia kell, akkor fájjon. És minél gyorsabban túl vagyok rajta, annál jobb.


Amíg kaptam oxitocint, addig feküdnöm kellett. Maga a rémálom volt, főleg hogy akkor másféle fájásom volt.

Amikor meg gugoltam az ágyon, csak azt éreztem, hogy valami szétfeszít belül bizonyos időnként.

2009. nov. 7. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!