Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Melyik országban éri meg...

Melyik országban éri meg szülni? Hol kapja meg a gyermek automatikusan a kettős állampolgárságot? Melyik országban mennyit és mennyi ideig kap az anya támogatást?

Figyelt kérdés
Sajnos apuka nincsen, szakítottunk, nekem viszont van még vissza a terhességből néhány hónap. Azon gondolkodtam, hogy szívesen kimennék Ausztriába, Németországba, Svájcba, Luxemburgba, legvégső esetben Angliába (inkább német nyelvterületnek örülnék), hogy szerencsét próbáljak kint. De akkor legyen jó már a gyermeknek is, kapjon egyből kettős állampolgárságot, meg ha jobb gyes járna kint, azt sem bánnám. Kérlek segítsetek, melyik országba ajánljátok a kiköltözést és a gyermekem felnevelését. Miket kell hozzá teljesíteni? Ha vannak hasznos oldalak, azoknak a linkjét is szívesen fogadom! Köszönöm előre is!
2013. jan. 3. 15:06
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
79%
Jajj, rosszul fogalmaztam, nem kiküldetés. :o) Doktori ösztöndíjjal voltak kint, összesen két évet. Nem katona az apuka, hanem orvos.
2013. jan. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
100%
Kirúgták egy ideje. Így csak GYES jár + Csp + egyszeri anyasági.
2013. jan. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 A kérdező kommentje:
Akkor egyszerűsítem: két alkalommal kap állampolgárságot valaki. Egyszer a felmenőinek köszönhetően, egyszer pedig mert az adott országban született. Előbbire egyértelmű példa Magyarország, utóbbira USA. Viszont érdekelne, hogy az EU-s országok közül van-e olyan, ahol az utóbbi érvényesül?
2013. jan. 3. 15:46
 14/33 anonim ***** válasza:
79%

Viszont az lehet, hogy időközben megváltoztak a szabályok, ezt nem tudom, ennek már 12 éve

11-es

2013. jan. 3. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
81%

Így már mindjárt másabb a "kiküldetés" téma.

Ha olyan orvosi végzettsége van, ami a külföldi országban ritka pl. agysebész, akkor egyből megkapja a letelepedési (állampolgársági) engedélyt.

Ergo, nem kell vizsgáznia és éveket ott dolgozni csak a tudását átadnia és segítenie az állampolgársági társain.

Na, ezért kapta meg a barátnőd gyermeke az állampolgárságot!

2013. jan. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
Szerinted kulfoldon ki fog neked terhesen munkat adni?Kulonben is tobb mint egy ev munkaviszony kell, hogy jarjon vmi tamogatas.
2013. jan. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
Én Angliáról tudok nyilatkozni, én itt élek és dolgozok. Most hathetes a picim, de igaz hogy legtöbb dolgott csak úgy kapod meg ha dolgoztál a teherbeesés előtt fél évvel, vagy a gyermek apja kinn él és dolgozik. Az Eu-s országokban mindenhol felmenők szerint megy az állampolgárság, kivéve ha már 5 vagy annál több ideje kinn élsz. Alapból egyedül Child Benefitet kapod meg ami nagyjából az otthoni családi pótléknak felel meg. Ez havi 80-90 font azt hiszem (nekünk ennyi egy gyerek után, párom dolgozik csak most minimálbéren, ami itt kb 1000-1100 font havonta) Én így még nem merném bevállalni munka, és támogatás (apukára gondolok) nélkül.
2013. jan. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:

EU legtöbb országában vérségi elv van, tehát születési helytől függetlenül a szülő állampolgárságát/állampolgárságukat kapja meg.

Gyors kutatás után, azt találtam, hogy a következő országokban érvényesül területi el, de vannak feltételek és szigorítások is: Németország, Olaszország, Anglia, Franciaország.


Franciaország:

"Ha született személynek legalább egyik szülője Franciaország területén született állampolgárságot kap, de a nagykorúságát megelőző 6 hónapban elutasítási joggal rendelkezik, vagyis lemondhat állampolgárságáról."


UK:

Az Egyesült Királyságban született olyan személy, aki nem brit állampolgár, 10. életéve elérése után jogosult kérelmezni a brit állampolgárságot, amennyiben az országtól távol töltött napjainak száma a kérelmezés évében nem haladja meg a 90-et.


Olaszország:

"Az olasz állampolgársági törvény szerint állampolgárság illeti meg azt a személyt, aki az állam területén született."


Németország:

" külföldi állampolgárságú szülők gyermeke csak akkor kapja meg a német állampolgárságot, ha egyik szülője törvényesen legalább 8 éve az országban él, és az utolsó 3 évben állandó vagy igazolt ideiglenes lakhellyel rendelkezik. A gyereknek azonban 23. életéve elérése előtt nyilatkoznia kell arról, hogy német állampolgár kíván maradni vagy a szülők révén megszerzett állampolgárságot kívánja megtartani."

2013. jan. 3. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
Bocs, utolsó vagyok, Franciaország nem tartozik ide!
2013. jan. 3. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
Szóval láthatod, hogy ezek alapján sem automatikus minden esetben és amennyiben vannak korlátozások, azok nem sokkal előnyösebbek, mintha a kint eltöltött meghatározott idő miatt kapnál állampolgárságot.
2013. jan. 3. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!