Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Melyik országban éri meg...

Melyik országban éri meg szülni? Hol kapja meg a gyermek automatikusan a kettős állampolgárságot? Melyik országban mennyit és mennyi ideig kap az anya támogatást?

Figyelt kérdés
Sajnos apuka nincsen, szakítottunk, nekem viszont van még vissza a terhességből néhány hónap. Azon gondolkodtam, hogy szívesen kimennék Ausztriába, Németországba, Svájcba, Luxemburgba, legvégső esetben Angliába (inkább német nyelvterületnek örülnék), hogy szerencsét próbáljak kint. De akkor legyen jó már a gyermeknek is, kapjon egyből kettős állampolgárságot, meg ha jobb gyes járna kint, azt sem bánnám. Kérlek segítsetek, melyik országba ajánljátok a kiköltözést és a gyermekem felnevelését. Miket kell hozzá teljesíteni? Ha vannak hasznos oldalak, azoknak a linkjét is szívesen fogadom! Köszönöm előre is!
2013. jan. 3. 15:06
1 2 3 4
 21/33 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a hozzászólásokat, főleg az utolsó hozzászólóét. Még egy olyan kérdés/kérés, hogy el tudnád küldeni nekem azt a linket, ahol ezeket találtad? Még egy kicsit nézegetném. Amúgy Svájcról tud még valaki valamit? Szívesen fogadok további hozzászólásokat gyermeküket kint szülőktől! Köszönöm.
2013. jan. 3. 18:38
 22/33 anonim ***** válasza:
Tehat a szuleiddel mennel? Mibol elnetek meg? Hol laknatok? Mibol fizetned a biztositast?
2013. jan. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
15%

Miert kotekszik mindenki ahelyett h a kerdesre valaszolna? Ha nemtudja a valaszt akkor minek irogat? Ne ertem.. Rengeteg unatkozo anyuka van itt..

Hogy feltetelezheti barki is h kimegy egy csalad es nem fog megelni? Kulfoldon barmibol meg lehet elni. Nem magyarorszagrol beszelunk. Es megfizetik a szart is.. Bar aki sose volt kint annak meg ne legyen velemenye vagy hulye hozzaszolasa.

Kedves kerdezo!

Angliaba ugyan annyira nem mennel, de rengeteg juttatas van a baba utan! 3 hos munkaviszonynak kell meglennie es hatarozatlan szerzodesbek ugy tudom. Akkor mar jogosult vagy kinti juttatasokra. Ami nem hasonlothato az itthoni tgyassal es gyeddel.. Az egy vicc.

Az elet eleg draga kint ugyan, de meg van fizetve mindenki.

2013. jan. 4. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 Golan Trevize ***** válasza:
100%

Svájci állampolgárságot elég nehéz szerezni, legalább 5 év kint élés kell hozzá, de lehet, hogy 8.

És mivel nem EU-s ország, ezért 90 napnál tovább csak tartózkodási engedéllyel maradhatsz, amihez meg bejelentett állás kell, vagy az, hogy valakivel összeházasodj.

De ráadásul svájban a házastárs is csak 5 év után kap svájci állampolgárságot.


Vannak országok, ahol területi jog alapján lehet állampolgárságot kapnia az ott született gyermekeknek, de ezekbe az országokba jellemzően te csak vízummal tudsz beutazni. És mivel a gyerek lesz állampolgár, te nem, ezért neked semmilyen juttatás nem fog járni. Ráadásul ezen országok szociális ellátórendszere gyökeresen eltér a magyarországitól, például a magyar TB-nek nincs ottani megfelelője, magadnak kell fizetned az egészségbiztosítást, ezért vagy valami lerohadt ingyenes közkorházban szülsz a mocsokban a beteg illegális bevándorlók között, vagy kifizetsz sokmillió forintnyi összeget egy normális kórházban.

2013. jan. 4. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat, a 23. válaszolónak kifejezetten. Esetleg valami hivatalos oldal is lenne az angliai rendszerről, ahol részletesebben utána tudok nézni? Igen, német nyelvből erősebb vagyok, de azért megy az angol is, szóba jöhet Anglia is.
2013. jan. 4. 10:08
 26/33 anonim ***** válasza:
17-es vagy a hoxa.hu-n van egy fórum Kismama vagyok Angliában címmel, ők nagyon sokat segítettek nekem.
2013. jan. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
100%
Hogy akarsz kint szülni, ha kint tb-d sincs? Max. pislogsz majd nagyokat, ha küldik neked itthonra a számlát..
2013. jan. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
100%

Be Ne Lux kilove nincs gyes nincs gyed egy filler sem jar csak azert mert valaki szul Szules luxusproblema sot ha nem tudod eltartani el is veszik toled csp 3 havonta 240 eu rohejes osszeg elet meregdraga bizztositas ua Semmi nem jar a bevandorloknak ha eu bol jottek. Nem tamogatjak a megelhetesi turizmust.

Allapolgar csak szarmazas utan lehet a gyerek a Be Ne Lux ben

2013. jan. 6. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim válasza:
figyelj te csak tarcs ki az elképzelésed mellett, több infó után franciaország, amuugymeg nefoglelkozz ojanokkal akik ezért melnek szólni, inkább azzal foglalkozzon az ipse hogy a barátod cserbenhagyott és a gyermeked miatt segitségre van szükséged, az ijen kismamák minden pénzt megérdemelnek, aki meg beszólt hiddel több pénze volt mint neked, lehet hogy egyetemje is voltakár de attól még emberként alsótagozatos ha fejben számol nyolc tizedesjegyig akkoris, sok siker!!!
2013. szept. 9. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:

,,Nem tamogatjak a megelhetesi turizmust.,,

szamoljunk

betegbiztositas 120 eu/ho

lakasberlet getto 2 szoba egy gazkalyhaval 700 eu/ho

viz villany gaz:300eu/ho

adok gatado vizado hazado 100/ho

segely 600 eu munkaviszony eseten

csp 170 eu/3 ho

adokedvezmeny 60eu/ho

szules 460 eu + gyerekagy 5 eu/ora

tehat ha nincs kulfoldon jovedelmed meg roszabbul jarsz mint magyarorszagon raadasul a nyeolvet sem ismered igy meg se tudod kerni a jaro jutatasokat.

2013. szept. 9. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!