Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szült valaki (mostanában)...

Szült valaki (mostanában) Sopronban? Mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés

35 hetes kismama vagyok (egyébként 2. várandósság), és Sopronban fogok szülni. Mivel az első lányom Csornán született, így kíváncsi lennék a benyomásokra, tapasztalatokra úgy általánosságban. Szerintetek, ha megfogadom az orvosom, akkor felesleges szülésznőt választani? Vagy inkább szülésznőt lenne érdemesebb választani? A babának lehet vinni (legalább body-t) ruhát? Illetve mi az amiket a kórház elvár babacuccok szempontjából?


Köszönöm előre is a válaszaitokat!!!

Szép hétvégét :-)



2013. jan. 5. 10:07
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia!


A babának nem kell/lehet vinni ruhát (csak hazamenőset), ill. popsitörlőt és pelenkát, esetleg textilpelust. Popsikenőcsöt, köldökcsonk kezeléséhez cuccokat adnak.


A szülésznő tájékoztatja az orvost a vajúdás eseményeiről, mert a doki néha-néha csak megvizsgál a vajúdás alatt. Szerepe a kitolástól van. Én kétszer szültem itt. Mindkétszer csak dokit fogadtam. Tapasztaltam, hogy van olyan szülésznő, aki a kismamával foglalkozik, meg van olyan is, aki saját magával. Általában rendesek, de ha fogadsz, akkor biztos nem fogsz ki az utóbbiból egyet. Hallottam, hogy a dokik már szinte horror áron "dolgoznak". Ehhez képest a szülésnő "semmibe" sem kerül. Tudomásom szerint nem lehet csak szülésznőt fogadni, meg megvan, hogy melyik doki kivel szeret együtt dolgozni.

Rossz tapasztalatim különösebben nincsenek. Kérdezni kell mindig, ha valami nem világos.

Kata

2013. jan. 5. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!