Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen érzés a szülés? A...

Milyen érzés a szülés? A tolófájások másként fájnak?

Figyelt kérdés

38 hetes kismama vagyok és izgatottan várom a szülést. Félek is tőle, de ugyanakkor nagyon várom már, hogy megölelhessem a pici lányomat!

A vajúdás ideje alatt lehet pihenni, amikor éppen nem fáj?

Köszi!


2009. aug. 27. 10:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én is nagyon izgultam szülés előtt, de nagyon vártam hogy már túl legyek rajta.

Nekem előtte mindig azt mondták, hogy két fájás között pihenjek. Ez mindaddig sikerült is amíg nem jöttek a 2 perces fájások. Na onnantól próbálhattam lazítani, egyszerűen nem ment. Az segített csak valamelyest, hogy ezeknek a fájásoknak van értelmük, hisz olyan csodás a végeredmény. Mindig erre gondoltam. Aztán a tolófájásoknál nekem először szólt a szülésznő hogy ne nyomjak /mind a mai napig nem tudom miért/, de nem tudtam visszatartani, sőt amikor vége lett jobban éreztem magam mint előtte. így meg is lett a lányom, aki már 5 hónapos.

Mindig gondolj arra ha már ott leszel, hogy a kezedben tarthatod a babád, de ott az a feladat hogy segítsed őt, hiszen neki talán még jobban fáj megszületni mint nekünk.

Nekem ezek a dolgok segítettek.

Könnyű szülést kívánok neked :)

2009. aug. 27. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia,en is 38 hetes kismama vagyok.En is nagyon varom mar a szülest.Nagyon izgulok,ket napja nem tudok aludni,csak a szülesen jar az eszem.Nekem mar van egy 16 eves lanykam,de a picurral olyan mintha az elsöt varnam.Nalunk itt külföldön,nagyon rendesek es kedvesek a korhazban ,ami megnyugtat,Vannak alternativ lehetösegek,pl:labda,kad,zenehallgatas...,Amit tudok ki is hasznalom.Igaza van az elöttem szolonak,probalj lazitani.Majd idöközben szurkolok neked is.En 9.-re vagyok kiirva,de barmikor jöhet a babo.Mind a kettönknek könnyü szülest kivanok!
2009. aug. 27. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Persze,lehet pihenni-már ha tudsz:))

Nekem mikor 2 perces fájásaim voltak,2 perc alatt 2 volt,de ugyan úgy rendszeresen megjött a 2 perces is.Tehát pihenni nem tudtam,nagyon kemény volt.

Aztán utána már egybe érek a fájások.

A toló fájás már egy "megváltás" mert valóban van értelme.

Tudod,h még pár nyomás és életed értelmét a kezedben tarthatod.

Nekem is az adott nagyon sok erőt,h a kislányomra gondoltam,h neki sokkal-sokkal jobban fáj a születés és h próbáltam segíteni h minél hamarabb ki tudjon bújni.

Ezért pontosan betartottam amit a doki és a szülésznő mond,mert tudtam ezzel segíthetek a legtöbbet.

Viszont tolófájások között tudsz pihenni,bár nem sokat.

Azt használd is ki,h a következőre jó sok erőd legyen.

Ne félj,csodálatos dolog a szülés.


A lényeg,h valóban tartsd be a dokik utasításait,mert ők is azt akarják h minél könnyebb és gyorsabb legyen a folyamat.

Így neked se és a bébinek se fog fájni.

De minden fájdalmat megér a "végeredmény".


Nagyon könnyű és csodálatos szülést kívánok Neked!


ui.: ne parázz rá,ne olvass utána és ami a legfontosabb próbáld meg szelektálni a születés körüli történeteket.Mert sajnos az ember ilyenkor általában csak negatív tapasztalatokat hall,amire abszolút semmi szükség.

Hangolódj rá a babádra és minden a legnagyobb rendben lesz.

Hagyd hogy a dolgok történjenek maguktól!

2009. aug. 27. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem zselés indításom volt 2 napig vajúdtam, a 2 nap alatt 2x kaptam zselét és 1x oxitocint. Nekem az első zselétől is nagy fájásaim voltak, de akkor még tudtam pihenni a fájások közt, mert rendszertelen voltak és nem voltak olyan hosszúak. Amikor a másodikat is megkaptam akkor már egyre hosszabbak voltak a fájások és egyre kevesebb idő telt el 2 fájás közt. Akkor kaptam kábító fájdalom csillapító injekciót attól 2 fájás közt bekábultam és picit tudtam pihenni. Nem tágultam és a baba szívhangja is leesett ezért nekem császár lett a dolog vége.

Gyors, könnyű szülést!

2009. aug. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A vajúdás a rosszabb, a tolófájás már megváltás ahhoz képest. Vajúdás alatt (állítólag) lehet a fájdalmat enyhíteni különböző gyakorlatokkal, vagy labdán rugózással, intim tornával. Én sajnos nem tudtam, mert oxitocinnal indítottak, és ezért végig feküdnöm kellett. A légzésre is mondták, hogy segít, de nekem nem sokat ért. Mondta is a doki, hogy az inkább csak a figyelmet tereli el, másra nem való.

Amikor jön a tolófájás, akkor te is nyomsz, és az ellentétes izommunka enyhíti a fájdalmat.

A varrás a legrosszabb.

2009. aug. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Előfordulhat, hogy úgy jársz mint én (a szülésznőm szerint a szülések 10%-nál ez előfordul), hogy nem érzel tolófájásokat. A fájások vannak, de gőzöd nincs, hogy mikor kéne nyomni. Ebben sokat segített a szülésznőm, és most a második szülésnél már szuper jól ment (mert tudtam, hogy valószínűleg így lesz)Ha már elviselhetetlenül fáj, meg lehet próbálni kicsit nyomni, de nem túl erőltetve, az mutatja meg, hogy valóban kell-e már nyomni, hogy kevésbé fáj tolni, mint nem tolni. Egyébként én nagyon is tudtam pihenni két fájás között, kell is, olyankor lehet inni, pozíciót váltani, kérdezni vagy mondani valamit. Csak a kitolás végén már annyira lecsökkennek a szünetek, hogy szinte nincsenek is... Ha van fogadott szülésznőd, vagy fix orvosod, érdemes ezeket a dolgokat előre átbeszélni, nekem a másodikkal sokkal jobban ment minden, mert tudtam mi merre meddig...
2009. aug. 27. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem a tolófájás nem tünt fájdalomnak. Olyan,mintha egy nagyot kellene kakilni, és olyan inger jön,hogy nyomnod kell. Elütte viszont a fájások nagyon durvák, nekem akkor adtak beöntést,meg borotva,zuhany stb,amikor már szinte folyamatos fájásaim voltak. Az durva volt. Mire felfeküdtem a szülöágyra jöttek is a tolófájások,de az már nem olyan rossz. Sok sikert!
2009. aug. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!