Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyire gyakori, hogy valaki...

Mennyire gyakori, hogy valaki természetes úton, oxitocin segítségével, de fájdalomcsillapítás nélkül szül?

Figyelt kérdés

2013. jan. 6. 17:52
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Én háromszor szültem így, ismerőseim is, barátnőm is, talán egy embert ismerek, aki kért Eda-t.
2013. jan. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
oxi, kézzel tágítás, indított szülés, nem kaptam fájdalomcsillapítót.
2013. jan. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 xStefix ***** válasza:

Az elsőt én is így szültem. Utólag már tudom, hogy felesleges volt az oxi, de kezdőként még nem tudtam sajnos. Mindössze azért kaptam, mert ahogy lefeküdtem az nst-hez, elmúltak a fájások. Csak annyi kellett volna, hogy újra sétáljak egy kicsit... de ehelyett rámkötötték. Nem tudom, hogy emiatt-e, de engem is tágítottak, könyököltek és varrogattak kint-bent. Mondjuk gyors volt a kitolás, de eléggé hasonló, mint a fenti hozzászólónál...

Másodjára így eldöntöttem, hogy nem engedem bekötni, hacsak nem létkérdés. Viszont nyargalásztam is fel-alá egész végig. Nem is volt probléma, gátvédelemmel szültem minden "adalékanyag" nélkül.


De tény, hogy a külső oxi nagyban korlátozza a belső működését.

2013. jan. 7. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Én mindhárom fiamat oxival, de fájdalomcsillapítás nélkül szültem.
2013. jan. 7. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Én is így szültem, oxival, fájdalomcsillapítás nélkül. 3 ujjnyira kitágultam, csordogált a magzatvíz, fájások pedig 5-10 percenként egyszer, nem túl erősen. Végül oxit kaptam, két és fél óra múlva kint volt a lányom.
2013. jan. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
4-szer kaptam oxit és egyiknél sem kaptam fájdalomcsillapitót.
2013. jan. 7. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Elfolyt a magzatvíz, majd rá 3 órára jött az első fájás, de akkor már 3 ujjnyira voltam kitágulva, rögtön kötötték az oxit, majd kézzel tágítás, semmi fájdalomcsillapítás, csillagokat láttam a fájástól, de nem bántam meg, így az első fájástól számítva másfél óra alatt meglett a lányom. Remélem hogy a második baba is ilyen gyorsan ki akar majd jönni :) Megérte a nagy fájdalmakat, így visszagondolva jó volt, gyors és könnyű, akkor egy kicsit halálérzetem volt hogy többet nem kelek fel az ágyról, annyira fájt, de itt vagyok, és hamarosan újra átélhetem :)
2013. jan. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

háromszor szültem simán, az elsőnél adtak oxit, fájdalomcsillapítót nem, másodszorra harmadszorra már nem volt rá idő sem, mert elég gyorsan megszülettek nélküle is.

A második és harmadik szülésem együtt feleannyira sem fájt, mint az első oxis!!

2013. jan. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!