Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van e itt olyan akinek nem...

Van e itt olyan akinek nem oly rég volt a János kórházba császármetszése?

Figyelt kérdés
minden tapasztalat töviről hegyire érdekel

2013. jan. 7. 22:13
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem két éve volt, sürgősségi császárom. Fogadott orvosom is volt.

CTGre mentem csak be, de mivel nem mutatott jó eredményt, az orvosom megvizsgált, majd konzultált egy másik dokival és a császár mellett döntöttek. A szülőszobán levetkőztem, felfeküdtem a szülőágyra. A szülésznő betett egy branült a kézfejembe, megnézte kell-e borotválni. :) Kellett, mert ugye én csak egy ctgre készültem. Leborotvált, csak fölül, a hasam alatt. Megérkezett a műtős fiú, áttolt a műtőbe. Átrakott a műtőasztalra. Fel kellett ülnöm és az anesztes beadta a gerincembe az érzéstelenítőt. Hát ez elég kellemetlen volt, folyton mocorogtam, ketten próbáltak lefogni, mármint a vállamat csak, nem voltak durvák, vagy ilyesmi. Ahogy benyomta, rögtön kezdett zsibbadni a lábam. A műtős szinte jajgatott, hogy gyorsan, gyorsan emeljem, tegyem fel. Azt, hogy hova tette a lában már nem tudom, mert nem éreztem és a paravánt is a fejem elé húzták. De azt hiszem kengyelbe tették, mint a nőgyógyászati vizsgálatokon. Ja, egyébként emlékszem, hogy fáztam a műtőben, elég hideg volt. Október vége volt. És maga a műtő is elég lestrapált, szemben a szülőszobákkal, azok szépen fel vannak újítva.

Na szóval, a lábam fent, a paraván előttem, anesztes a körmével birizgálta a lábam, hogy érzem-e. Picit éreztem, aztán már nem. Akkor megjött a dokim és egy másik orvos, aki asszisztált. Az egész műtét alatt vérnyomásmérő volt rajtam, ami pár percenként mérte a vérnyomásom.

Elkezdték fertőtleníteni a hasam, ez elég sokáig tartott és nagyon kellemetlen érzés volt. Aztán vágtak, aztán éreztem, hogy rángatják ki belőlem a babámat, aztán azt, hogy az orvos nyomja ki belőlem a babát, de úgy, hogy majdnem megfulladtam, mert a mellkasomon tenyerelt. Bár olyan volt, mintha rajta térdelt volna. Végül kint volt a kisfiam, nagyon lila volt, meconiumos volt már a magzatvíz, oxigén hiánnyal született 4/9-es apgarral. Ez volt a legborzalmasabb része. Amíg elvitték, vagy 5 percig nem is sírt fel. Aztán amikor rendeződött az állapota,odahozták megmutatni, de csak egy pillanatra, mert vitték is az inkubátorba.

Az érzéstelenítőt 21:25-kor kaptam meg, babát 21:51-kor emelték ki. A varrás már gyorsan ment, 23:10 körül már a szobámban voltam. Érdekes, de az egész műtétet éreztem, a vágást, a varrást, de olyan furcsán és természetesen egyáltalán nem fájt.

Miután összevarrtak a műtős átemelt a hordágyra, a lábaim lebegtek minden felé. :)Letolt a szobámba, átrakott az ágyamba. Homokzsákot kaptam a hasamra és ahogy ment ki az érzéstelenítő, baromira kezdett fájni minden. Bár én úgy éreztem, hogy ha levennék a súlyt, sokkal jobb lenne. Az éjszakás nővér nagyon kedves volt, többször bejött ( a szobatársam is friss császáros volt), kaptunk fájdalomcsillapítót. Hajnali 5-kor lemosdatott, akkor már éreztem a lábaimat, de csak gyengén. Kaptam betétet és bugyit, addig egy hatalmas lepedőbe voltam bepelenkázva. Délelőtt 10-kor, 12 órával a műtét után jött a felállás. Mivel volt lehetőségem végignézni a szobatársam próbálkozását hajnalban, így már okosabban álltam neki. :) Végül is elég simán ment, egyáltalán nem volt annyira borzasztó.

A kisfiam a PIC-en töltött 5 napot és csak 3 óránként mehettem hozzá szoptatni, azt is csak a 3. naptól. mert akkor került ki az inkubátorból. Az első 2 nap, csak napi 2x láthattam, 15-15 percre. Viszont a PIC egy emelettel volt felettem, lift kulccsal működik, így lépcsőztem a második naptól. Első nap megengedték, hogy használjam a liftet, de nekem nem volt kedvem várogatni senkire, dokit kérdeztem, azt mondta lépcsőzhetek.

Az ápolók általában kedvesek voltak, a csecsemősök szintén. Bár volt 1-1 bunkó. De hát hol nincsenek?

Összességében azt leszámítva, hogy a kisfiam élete veszélyben volt, nem volt rossz élmény sem a császár, sem a kórházban töltött idő.

Húú, remélem elég részletes voltam! :))

2013. jan. 8. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én nem a Jánosban szültem, de pont ilyen volt, ahogy az előttem író mondta!
2013. jan. 8. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
huh... hát most megijedtem. mivel elég vizuális tipus vagyok.... De köszönöm. és gratulálok a bátorsághoz
2013. jan. 8. 06:57
 4/8 A kérdező kommentje:
apuka velem lehet a császár alatt?
2013. jan. 8. 08:43
 5/8 anonim ***** válasza:

Két éve még nem lehetett, a műtő előtt várt a férjem. Azóta nem tudom, hogy változott-e a helyzet. Viszont én már szinte éjjel kerültem a szobába, még maradhatott is velem egy kicsit a férjem, nem szóltak érte. Persze, ez a szobatársakon is múlik, de az enyém nagyon aranyos csajszi volt, jól kijöttünk és csak ketten voltunk a szobába.

Az biztos, hogyha minden rendben lett volna a fiammal, akkor apuka megkapta volna és együtt lehettek volna a szülőszobán, amíg engem varrnak. De mivel nem volt rendben, rögtön elvitték a babát, a férjem is csak egy pillantást vethetett rá.

És még két dolog eszembe jutott. A műtőben elég kiszolgáltatottnak éreztem magam, mert teljesen meztelen voltam. És az érzéstelenítőt azért is nehéz volt beszúrni, mert mondták, hogy domborítsak, de akkora volt a hasam, hogy nem tudtam. :) (sokan azt hitték ikrek lesznek).

Ne legyél megijedve, nem olyan vészes dolog. Persze, tudom, hogy mindenki természetesen szeretné megszülni a babáját, de ha arra nincs lehetőségünk, akkor csak a császár marad. És egyáltalán nem olyan borzalmas, ahogy sokan előadják. 2. nap már lépcsőztem, 3 óránként a fiamhoz. Fáj, fáj, de hát mit adnak ingyen??!! :))

És még egy gondolat:ez nem bátorság kérdése volt, a kisfiam életveszélyben volt, csak az érdekelt, hogy semmi baja ne legyen. A gyerekéért bármit meg tesz az ember.

Könnyű szülést és boldog babázást kívánok!!

2013. jan. 8. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Még egy fontos dolog: az aneszteziológus egy nagyon kedves fiatal orvosnő volt. Végig mondta mi történik, a legapróbb részleteket is. Így semmi nem ért váratlanul. Egészen onnantól, hogy most fertőtlenítik a hasamat, vagy éppen amikor amikor nyomták ki belőlem a babát és nem kaptam levegőt, akkor is mondta, hogy nyugodjak meg, nem lesz baj, csak a babát próbálják kivenni és tudja, hogy ez most kellemetlen. Szóval nagyon megnyugtató volt, hogy tudtam mi történik velem. Nagyon kedves doktornő volt.
2013. jan. 8. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Engem is a Jánosban császároztak. Darab darab alapon ment az egész, nem szólt hozzám senki, még a fogadott orvosom sem. Fiam hiányzó végtaggal született, amit a terhesgondozás alatt nem vettek észre egyetlen ultrahangon sem, így a születés pillanatában hirtelen csöndbe maradt mindenki, mert épp a reggeliről beszélgettek, és elrohantak kisfiammal. Nagy volt a döbbenet, nekem meg csak annyit közölt az orvosom 8 óra vajúdás után az elvitt gyermekemmel akit meg sem nézhettem, hogy "van egy kis probléma". A többit gondoljátok hozzá. Szóval nem volt egy jó élmény. És nem egy segítőkész csapat vett körül. Annak örülök, hogy külön szobát kértem, az rendben volt.
2013. febr. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kedves 7-es! Ez mikor volt, ki volt az orvosod??
2013. febr. 13. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!