Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után elváltozás ott...

Szülés után elváltozás ott lent. Volt valakinek ilyen?

Figyelt kérdés

3 és fél hete szültem hüvelyi úton az első babámat. A kitolási szak nagyon elhúzódott, másfél óra volt és megrekedt egy időre a szülőcsatornában a babám. Vágtak, nem szakadtam. Tegnap este a párom megnézte a gátsebem, ami nagyon szép lett, azonban azt mondta, hogy a hüvelynél valami nem jó (ami még egy hete nem így volt). Erőt vettem magamon és megnéztem. A "bejárat" szinte teljesen nyitott, sokkal nagyobb, tágabb mint volt (vagy mint az szerintem normális lenne. De ami ijesztőbb volt, hogy belül van valami kitüremkedés, duzzanat, nem tudom. Én nem érzek semmit, csak látszik, de nagyon, kicsit mintha be is lenne vérezve.

Volt valakinek ilyen? Mi lehet ez? Beesett volna a hüvelyfal? Volt akinek volt ilyen és visszaállt az eredeti állapotba? Hívjam fel az orvosom, vagy várjam meg a 6 hetes kontrollt?

Előre is köszönöm a minél több választ, tapasztalatot. Nagyon meg vagyok ijedve. 24 éves vagyok.



2013. jan. 9. 13:17
 1/6 anonim ***** válasza:
mindenképpen az orvost hívnám!
2013. jan. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Persze hogy volt. (Sőt van is :o)


Nem akarlak azzal untatni, hogy miféle elváltozásaim voltak/vannak, mert Neked biztos más.


Ami fontos:

Még csak 3 hét telt el!

A hat hét az hat hét, tehát már két hét múlva sem fog ugyanígy kinézni, az biztos hogy még javul.


Hogy később milyen lesz, azt nem tudom. Az orvosodat kérdezheted erről.

Az én orvosom válasza: "amit egyszer vágnak, az soha nem lesz pont olyan, mint volt". Ezt sajnos igazolhatom magam is.

De!

Van intim torna, ami mindig sokat segít, és ha majd megszülted az összes babát, amit szerettél volna, akkor végső soron fordulhatsz plasztikai sebészhez is, ha nem tetszik a végeredmény, de azt tudni kell, hogy olyankor megint vágnak, és megint hegesedik stb.

Nekem a harmadik szülés után most a "legkényelmesebb" a végeredmény, bár szépnek nem mondanám, szerencsére a férjemet nem zavarja, funkcióra meg remek. :o)


Úgyhogy türelem!

2013. jan. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én már több, mint egy éve szültem, de még mindig nem állt vissza az eredeti formájába. Még mindig ugyanolyan, mint a tiéd. Szerintem ez már így is marad. Hiába volt mindennemű intim torna, ez ilyen lett! Sajnos! De az orvos úgyis javasolni fogja az intim tornát, (nekem még tájékoztató füzetet is adott, hogy hogyan kell csinálni) csináld rendszeresen, hátha javulni fog. Én megvárnám a 6 hetes kontrollt, hátha addig javul valamit.

(A második válaszoló nagyon frappáns választ adott! :-) )

2013. jan. 9. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Sziasztok. Köszönöm a válaszokat. Mondjuk nem sikerült megnyugodni, hogy nem biztos, hogy visszaáll, de azért nagyon remélem, hogy még alakul...ez most iszonyat tágnak néz ki :(. De ha így is marad, remélem "funkcionálisan" nekünk sem lesz gond :). Az intimtornát a 6. hét után lehet csinálni? Várom már a kontrollt, hogy addig hogy alakul és mit mond az orvos.

Most elég depresszív állapotba kerültem, a mai napot eddig végigsírtam. Bár biztos rátesz a hangulatomra, hogy 3 hete nem alszom :). De ilyenkor megrohannak a negatív érzések, hogy majd nem leszek elég jó a páromnak, és majd szépen elhagy idővel. Nagyon szeret, de nem tervezett baba volt és még csak most leszünk együtt két éve, és most jönnek elő a félelmek. Nah mindegy. Elaludt a kicsi, megpróbálom elterelni a gondolataimat, pihenni. Várom azért még a tapasztalatokat!

2013. jan. 9. 14:29
 5/6 anonim ***** válasza:

Szülés után dúlnak a hormonok, teljesen normális amit érzel most!

És ne feledd, elég sok párnak születik gyereke, és aztán mégsem zuhan romokba a szexuális életük! :o)


Akinek meg tönkre megy a kapcsolata, annak hidd el, más oka is van mindig. Mert a szexen lehet (és kell is) dolgozni, de ha rendben a kapcsolat amúgy, van szeretet és bizalom, akkor szépen közösen át lehet vészelni ezeket a nem könnyű időket.


Gratulálok a picihez és sok erőt kívánok a felépüléshez, ami el fog érkezni, csak még kell egy kis türelem hozzá!

második

2013. jan. 9. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztató szavakat, aranyos vagy! Most úgy indult el a párom a munkába, hogy nyugodjak meg, inkább szervezzem az esküvőnket, amit nyáron szeretnénk, mert még mindig velem akarja leélni az életét. Most egy kicsit jobb :).
2013. jan. 9. 14:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!