Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért van az, hogy a szülések...

Miért van az, hogy a szülések 99%-a szörnyű?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy a 99% úgy írja le, hogy majd meghaltam, azt hittem, nem élem túl...stb. És a maradék 1 % írja, h kibírható volt, rosszabbra számított? Csak az ír róla, akinek tényleg annyira fájt vagy ez a 99-1% valóban valami arányosságot fed?

2013. jan. 14. 21:29
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem vannak nők,akik azért túloznak azért,hogy "hű,ők milyen hősök",mert szültek.

Bár hozzáteszem,hogy van valóban olyan,hogy nagyon megszenvedi a kismama; illetve sokáig elhúzódik a vajúdás+ mindenkinek más a fájdalomküszöbe.Azért szerintem ez a 99-1 % nem fedi a valóságot.Én 75-25 %-ot látok reálisnak ,kb.

2013. jan. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%
Szörnyűnek nem mondanám, de piszkosul fájt, és a kitolási szakaszban mind a kétszer megfogadtam, hogy ennyi, köszönöm, nem lesz több baba. De mikor rám tették Őket, már nem is gondoltam erre. :) Nekem szép emlék mindkét szülésem, pedig az elsőnél még tiszta láz is voltam. Én mikor már annyira fájt, hogy levegőt is alig mertem venni végig arra gondoltam, hogy ennél már nem fog jobban fájni! Képtelenség! Aztán mikor még rá tett egy lapáttal, akkor arra gondoltam más is kibírta, én is ki fogom! Aztán ahogy kibújtak a babák, abban a pillanatban el is múlt minden. :)
2013. jan. 14. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%

Nekem pont az a kérdésem, hogy miért ír a nök 99% hogy milyen csodás a terhesség és a szoptatás. èn mindegyiket iszonyat orsszul éltem meg, 2x csináltam végig, de terhesnek sem szerettem lenni és szoptatni sem szerettem.

szülni viszont szuper volt, gyors és kevés fájdalom.

szoptatás viszont mint egy horror olyan fájdalmas volt.


Szóval én szülésben az 1% vagyok.

2013. jan. 14. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%

Vannak valóban akik túloznak. De azért szerintem a jó nagy többség nem számított olyan elsöprő erejű mindent felülíró fájdalomra mint amivel jár a vajúdás. Mert amit az ember nem ismer, azt nem tudja úgy elképzelni , meg én pl. úgy voltam vele hogy ugyanmár olyan sokan megcsinálták már, majd pont én ne tudnám...

Aztán meg igen én is így emlékszem vissza hogy azt hittem nem élem túl. De nincs ennek semmilyen drámai vonzata és ott sem éreztem azt hogy hú most én mekkora hős vagyok, hanem egészen természetesnek vettem hogy igen ez ilyen ezzel jár meg kell küzdeni azért a babáért.

Ennyi.

És igen, a szülés FÁJ . Jobban mint hinnénk, de túlvagyunk rajta sok milliárdan már:)

2013. jan. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
19%
Szerintem nem lesz szörnyű :) Én jövő hónapban szülök. Rengeteg videót néztem és olvastam is rengeteget. Úgy gondolom, hogy azoknak szörnyű akik előtte is nagyon izgultak vagy féltek. A hozzáállás sem mindegy. Én már nagyon várom!! :) Nem nagyon bírom a fájdalmat. De tudok terelni a gondolataimon. Mint pl. a fogorvosnál. Elképzelem, hogy már túl vagyok rajta, hisz tényleg nem tart örökké és utána minden sokkal jobb! :D Szülés után is jobb lesz ha a baba a kezembe lesz! :D Én vigyorogva fogok szülni!! :D
2013. jan. 14. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
64%
Hát én el sem tudom képzelni hogy van bárki akinek ez NEM szörnyű :-) Nekem nagyon fájt, nyilván tudtam hogy nem fogok meghalni és hogy túlélem, de borzasztóan fájt, én kevésbé rosszra számítottam. Nekem viszont a szoptatás kellemes, a terhességgel meg összességében semmi bajom nem volt.
2013. jan. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
Én bevallom sokkal rosszabbra számítottam. Ilyenkor derül ki igazából,hogy mekkora egy nőnek a fájdalomküszöbe. Szerintem brutális a szülés, de mégis azt mondom,hogy simán ki lehet bírni. Tényleg csak addig fáj amíg a vajúdás ill kitolás tart. A fájások általában 1 percig tartanak, azt féllábon ki lehet bírni.Nekem burokrepesztés után jöttek az igazi fájások, na az kemény, de koncentrációval simán ki lehet bírni. Én veszélyeztetett voltam, egész terhesség alatt semmit nem mozogtam,és fájdalomcsillapítás nélkül, nulla erőnléttel 3 óra alatt meg lett a pici.Persze az utolsó fél órában már néztem az órát,és kérdeztem,hogy mikor lesz már vége, de miután kibújt a kisfiam, minden fájdalom elszállt. Szerintem egy durva fogfájás rosszabb, mert az állandóan fáj, itt pedig a fájások közt lehet pihenni, és készülni a következőre.
2013. jan. 14. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi a 4es vagyok SZÖRNYŰNEK nem nevezném a kérdésedre visszatérve...az hogy nagyon fáj az egy dolog de nem szörnyű a szörnyű az számomra ennél vmi több, ami lelkileg is kínzó vagy tök értelmetlen szenvedés mint a halálos betegségek vagy ilyenek,,, na az szörnyű. A szülés az nem de attól még nem kell előadni hogy óóó hát csak mint egy erős mensi...mert ahhoz köze sincs:)
2013. jan. 14. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem volt szörnyű. Nem azt mondom, hogy egyáltalán nem fájt, de ez ezzel jár. Kibírható volt, és babáért mindent :D Meg a fájdalomküszöbünk sem egyforma 3 gyermekem van.
2013. jan. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszolóval egyetértek. A mensihez tényleg semmi köze.Meghatározhatatlan érzés, az biztos.Nekem azt mondták,hogy olyan mintha szét akarnék szakadni.Hát...szerintem nem is olyan.
2013. jan. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!