Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van itt olyan anyuka, aki X...

Van itt olyan anyuka, aki X helyen lakott, de Y helyen szült az általa kiválasztott orvosnál?

Figyelt kérdés

Hazaköltözünk, de a második gyermeket a régi dokimnál szeretném megint megszülni. Igaz, az első gyermekünk császáros volt, de nekem a dokim aranyat ér. 9 hónap alatt midnig ott volt, a császárt is nagyon gyorsan és körültekintően (egyéb eü. problémáim miatt) vezette le.

Gyönyörűen összevarrt, nem is látszik, hogy valaha szültem. A kórházban töltött napokon midnig bejött reggel és este is, akkor is, ha épp szabadnapos volt. Amit kértem, azt hozott pl. a boltból almalét, stb..

Azonnal fogad, ha gondom van.

A kórház maga egy rémálom, de miatta még ezt is kibírnám. Tud róla, hogy elköltözünk és már mondta is, hogy nagy megtiszteltetés lenne számára, ha a család ott születne nála.


Kivitelezhető ez?

Aki így volt a terhesség alatt, annál hogyan alakultak a dolgok?


2013. jan. 18. 13:16
 1/8 anonim ***** válasza:

Persze, rengetegen vannak így, köztük én is!

Másik kórházhoz tartoztam volna, de ezt a dokit javasolták, hozzá jártam a magán rendelőjébe, de ennek szerintem nem nagy jelentősége van, ha egyébként is felfogadod....

A kórházban mindig soron kívül hívtak be hozzá, a terhesgondozóban is pikk-pakk zajlottak a vizsgálatok, csak előnyét láttam annak, hogy ő a dokim, senkit nem érdekelt, hogy egyébként hová tartoznék, soha szóba sem jött...

Szerintem ez természetes...

2013. jan. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én sem a területileg illetékes kórházban szültem, mert máshol dolgozott az orvosom. 2011-ben szültem, akkor írnom kellett egy kérelmet a választott kórházhoz, hogy miért szeretnék ott szülni és engedélyezték. Ha bármi történt volna, akkor ugye nem ide vitt volna a mentő, hanem az illetékes kórházba.

Kérdezz rá a kórháznál, hogy mi a menete annak, hogy a dokidnál szülhess? Egyébként szerintem ennek nincs akadálya.

2013. jan. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én Budapesten élek, de mindig Győrben szülök, ott az orvosom és a gyermekágyas időszak alatti segítségem is. Szépen járogattam vonattal terhesgondozásra, az elején még kocsival. Aztán szülés előtt 2 héttel lecuccolok, és ennyi. Utána kettő héttel meg vissza.
2013. jan. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Én az első terheségnél leköltöztem SZolnokra a páromhoz. Akkor itt tanított a főiskolán. Most fél éve visszament a pesti egyetemre tanítani, mert lejárt a csere ideje.

Emiatt költözünk haza. Most ebben a hónapban mi is a lányommal.

Tehát én itt Szolnokon szültem a dokimnál. Mindig soronkívül hívott be, minden pikk-pakk megvolt..

Az ideiglenes lakcímem is itt van, anyóséknál. Ezt nem szüntetem meg, mert így kötelesek itt is ellátni.

2013. jan. 18. 13:42
 5/8 anonim ***** válasza:

Hát, ez tök vicces!!!

Én most SZolnokon élek. Bő egy éve költöztünk ide. Az első kettőt Kecskeméten szültem. Én meg oda akarok visszamenni. :)

Most a kérdésedet felolvastam a férjemnek. Jót mosolygott. :) Azt mondta: ...hát, igen, mindenki oda akar visszamenni, ahol már szült, amit ismer, még akkor is, ha akárki, akármit mond az adott helyről...


Szóval tiszta vicces!

Egyébként Te itt, Szolnokon, kinél szültél? Most itt vagy Szolnokon? Vagy Pesten? Pestről jönnél szülni?

2013. jan. 18. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szegedi vagyok, és 4-szer Pesten szültem. Ötödjére már nem vállaltam, hogy ennyi kicsit "itt hagyjak", így Szegeden szültem. Szerintem érdemes vállani a távolságot, ha annyival jobb bánásmódban részesül az ember!
2013. jan. 18. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én csorvási vagyok, Orosházához tartozok és Szentesen szültem :D Ott dolgozik a fogadott dokim és semmi pénzért nem szerettem volna másnál szülni :) A következő babánál is ugyanez lesz az tuti.
2013. jan. 18. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

NEkem katasztrófa volt a 4 napom a Hetényibe.. Ezerszer kínozzanak meg, de húúúúúúúúú.. csak az orvosom (dr. Úri-Szabó, osztályvezető-főorvos) miatt akarok ott szülni.

A kórház lelakott, tele cigányokkal (már bocs). Szerencsére nem közéjük raktak be! Szóval a fehéreket elkülönítik a gyakori vendégektől.

A csecsemősök sosem érnek rá és sosem tudnak segíteni. A gyermekágyasok kezét meg aranyba önteném..


Igen, Pestről jönnék le szülni. Holnap költözünk haza végre.

Egyébként nem szeretem Szolnokot, nekem túl lapos és unott. Nincs itt semmi lehetőség. Se gyerekkel való program(2 éven alulival), se munka, etc..


Mondjuk én pesti szemmel látom a vidéket. Nekem hiányzik a pörgés, a barátaim, a családom, a munkám!

2013. jan. 18. 21:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!