Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kinek hogy indult be a szülés?...

Kinek hogy indult be a szülés? Fájásokkal, vagy magzatvíz folyt el? Megéreztétek előtte, hogy hamarosan itt az idő?

Figyelt kérdés
2009. aug. 30. 21:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%
Először bedagadtak a hónom alatt a nyirokmirigyek, és volt egy megérzésem hétvégén, hogy utána szerdáig szülök (39. héten). Kedd hajnalban erős menszi szerű nyomással indult, elment a nyákdugó, nem múlt, bementem a kórházba 2 ujjnyi tág voltam, be akartak fektetni, mondván, talán másnap már megindul a szülés, de inkább hazamentem (3 km-re lakunk tőle). Délután 2-re már erős menszi szerű göncseim voltak, meleg zuhany nem javitott, felhivtam a szülészőmet, dokimat, hogy akkor mi legyen, mondták, menjek vissza a kórházba. Visszamentem, 4 ujjnyira voltam tág, mondták, este 9-re meglesz a baba. Igy indult :) És meg is lett a végén :) Most 5 hónapos, kisfiú :)
2009. aug. 30. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%
Szia! Nálunk csütörtök este gondolta úgy a babó, hogy indul. Nyugisan néztem a tévét, és egyszer csak egy nagy buggyanást éreztem a hasamban. Elkezdett folyni a magzatvíz, de a fájások csak egy háromnegyed óra múlva indultak. Akkor indultunk mi is a kórházba (szülésszővel konzultálva). Reggel fél nyolcra megvolt a manó normál szüléssel. Szülés előtti napon még boltban voltam, semmi előjele nem volt és megérzésem sem volt. (38.hét)
2009. aug. 30. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
84%

szia

én a 30.héttől tele fájásokkal...aztán az nap semmi.nagyon jól voltam.este már lefekvésnél pukk-elfolyott a magzatvíz.kórházban éjszakáztam,hajnalra indultak a fájások.délelött 10re lett meg a kisfiam.

39.héten

sok boldogságot

2009. aug. 30. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
84%
nekem nyákdugó ment el hajnal 5kor, délután fél 6kor kezdődtek a fájásaim, fél 10kor ment el a magzatvíz és éjfélre született meg a kislányom. Nem éreztem meg előre, 38. héten szültem.
2009. aug. 30. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
83%
Én péntek 13-ra voltam kiirva,szent meggyőződésem volt,hogy 10-én szülök.Tévedtem!16.án reggel 7-töl 10 perces fájások,délben elkezdett szivárogni a magzatviz,14 óra körül értünk a kórházba,doki már várt,megvizsgált,szülőszoba,15:45 burokrepesztés,oxitocin,telefon apának,hogy induljon:) 18:10-kor felsirt a kislányom
2009. aug. 30. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
74%

Nekem hirtelen indult, a kiírt dátum előtt három nappal. (Előtte mindig figyeltük a jeleket, Anyukám mondogatta, hogy ne figyelgessük, mert nincs értelme türelmetlenkedni, higgyem el, hogy egyszer csak megindul így, vagy úgy, de gyorsan fog történni.)

Elég aktív voltam utolsó napig, sokat sétáltam, csavarogtam, takarítottam, főztem, aznap is így történt, elmentünk sétálni késő délután a férjemmel és este tízkor értünk haza, mert összefutottunk egy közös baráttal és beültünk valahova beszélgetni. Konkrétan nem éreztem meg, de tény, hogy amikor a srácok kérni akartak maguknak még egy kör sört, akkor rám nem jellemző jelenetet rendeztem, hogy ne kérjenek még egyet, mert én nem fogok sörmámoros férjjel menni szülni. Csak pislogtak, mert amúgy tényleg nem vagyok ilyen, de végül nem ittak még egyet és hazamentünk.

11-kor lefeküdtünk aludni, éjfélkor ébredtem, hogy pisilnem kell, de mire elkászálódtam az ágy végéhez, addigra elfolyt a magzatvíz. Ezután minden nagyon gyorsan történt. Hívtam a kórházat, mondták, hogy nyugodtan készülődjek, lezuhanyoztam, bementünk, fájásaim nem voltak, teljesen zárt voltam, megjósolták, hogy ebből egy napon belül nem lesz gyerek, majd megindítják a fájásokat. De nem kellett indítani, mert hajnali háromkor jöttek maguktól, egyből három, majd két percesek voltak és olyan erősek, hogy nem tudták mérni. Három óra vajúdás után már teljesen ki volt nyílva a méhszáj és kezdődtek a tolófájások, fél hét után megszületett a fiam hüvelyi úton, gátmetszés nélkül.

Most várom a második babámat és egyre gyakrabban eszembe jut, hogy most is kiegyeznék egy ilyen szép szüléssel, még akkor is, ha újra ilyen intenzív fájásaim lennének.

2009. aug. 31. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
69%

Én semmit se éreztem meg, előtte se voltak jóslóim sose.

Aznap mikor beindult a szülésem még NST-n meg amnioszkópián voltam (közel 2 hét túlhordással) de fájásnak vagy méhszájnyilásnak semmi jele sem volt.

Aztán aznap (kedden) este férjem elment ügyelni (130 km-re) én meg lefeküdtem aludni olyan 11 körül, majd 1 kor baromi erős hasfájásra ébredtem. Semmi köze sem volt a mensis görcshöz, inkább mintha vmivel nagyon elrontottam volna a gyomrom.

El is mentem wc-re, majd visszafeküdtem aludni, fél óra múlva ugyanilyen borzasztó hasgörcsre ébredtem, és nagyon ment a hasam.Próbáltam lezuhanyozni, de akkorra már 5 percenként jöttek ezek a görcsök, na akkor már tudtam hogy EZ már a szülés. Közben hányni is kezdtem sajnos.

Férjemet felhívtam, aki elindult haza de 1-2 óra volt mire hazaért, addig én elvajúdgattam otthon csendes magányomban.:)

Hazaért végül,nagy nehezen felöltöztem, de addigra már egybefolytak a fájások, mire 5 körül beértünk a szülőszobára már 4-5 ujjnyira nyitva voltam, beöntés se kellett, úgy kitisztultam még otthon, a burkot úgy kellett repeszteni, mert nem repedt meg addig magától.

A fiam 7kor már a kezünkben volt :)

2009. aug. 31. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
69%

Szia!


Nekem szülés előtt azt mondta a doki, hogy ebből nem lesz még nagyon baba, ne készüljek, lent sincs nagyon a fejecskéje. A ctg (nst) alig-alig mutatott valami kis összehúzódást. Aztán utána 1 héttel egy szép májusi hajnalban elfolyt a magzatvizem és indulhattunk a kórházba....

2009. aug. 31. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szülés előtti napon (csüt.) voltam a védőnőnél, mondtam neki,h. bármi lesz, a héten kinyomom a gyereket, mert már kimondhatatlanul nyomta az összes belső szervem... :) jót nevetett rajta. Aztán másnap hajnalban arra riadtam,h. elfolyt a magzatvíz, zuhany és rohanás a kórházba. (Fájásaim viszont egyáltalán nem voltak addig a bizonyos oxitocin infúzióig...)

Nálam nem volt semmi előjele a szülésnek (viszont aznap kezdődött egy hidegfront), csak már "túl akartam lenni" rajta, mivel a 39.hét végén jártunk és nem szerettem volna 2 naponta kórházba járni.

2009. aug. 31. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
69%

Én tök jól voltam. És nagyon türelmetlen.

Június 8-ra voltam kiírva és aznap sehol semmi.

Másnap reggel a doki közölte, hogy maradjak bent, mert 1 ujjnyira nyitva vagyok, ha nem jön a gyerek, másnap reggel megindítja a szülést (több dolog miatt).

Se fájás, se semmi.

Délután 4kor bejött a doki, megnézett, elfolyt a magzatvíz, este 23:25-kor meglett a kislányom.

2009. aug. 31. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!