Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Fogós szülés? Visszautasíthato...

Fogós szülés? Visszautasíthatom, hogy császározzanak helyette? Olvastam, hogy fogyatékos is lehet emiatt a baba és én ezt nem akarom kockáztatni!

Figyelt kérdés

2013. jan. 20. 14:46
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! :)
2013. jan. 20. 19:49
 22/29 anonim ***** válasza:
A dokim szerint (pont tegnap kérdeztem rá) már szintee soha nem használnak fogót - vákuumot inkább
2013. jan. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

sok baba született már arctartással és nem mindegyiknél kell fogó, nem mindegyik akad el

meg ez a csúcsos fej... a minden eszköz nélkül természetesen született babáknak sem tökéletes kugligolyó a fejük nyugi, visszaáll az, amikor a koponyacsontok a helyükre kerülnek.

unokatesóm született fogóval, az anyja meglátta és elkezdett sírni hogy milyen csúcsos lesz a feje és biztos örökre így marad... és elárulom hogy semmi baja nincs a fejének, jól néz ki a csaj.

sőt, károsodása sincs, kitűnő tanuló.

természetes szülésnél, ha nincs eszköz és császárnál is ugyanúgy van hibaszázalék, szóval mindegyiknél aggódhatnál.... de ne aggódj, minden rendben lesz!

addig még elfordíthatja a fejét sőt, szülés közben is!

2013. jan. 20. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

Én vagyok, aki linkeltem.

Nálunk előkerült a fogó, de nem kellett használni, utolsó pillanatban megszületett. Lett egy nagy lila pukli a fején, mert arccal felfelé (azt hiszem ezt hívják arc tartásnak) akart kibújni.

Kb 1 hét kellett neki, hogy teljesen felszívódjon a pukli, gyönyörű formás fejecskéje van, 6 hónapos.

2013. jan. 21. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
A fiamnak 7 hónappal ezelőtt fogóval segítettek világra jönni. Semmi baja nincs, gyönyörű, egészséges nagyfiú.
2013. jan. 21. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
Nálunk így volt, én visszautasítottam. A doki felajánlotta, hogy van lehetőség vákumra vagy fogóra is, már a tolóknál tartottam és mondtam, hogy inkább császározzanak. Meg is császároztak és nem volt fogadott dokim.
2013. jan. 21. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, most már megnyugodtam kicsit. :)
2013. jan. 21. 12:16
 28/29 anonim ***** válasza:

én vákuummal szültem és semmi baja nem lett a babámnak :) most 3 éves igazi kis rosszcsont :))

viszont az én csontjaim nagyon szétmentek sajnos a mai napig fáj, de ha ránézek a kisfiamra úgy érzem megérte még így is, hogy fájnak a csontjaim :) szeretnék még szülni nem riasztott el a vákuumos szülés, mert rengeteg örömöt, boldogságot és szeretetet ad a fiam :) szóval megéri a vákuumos szülés még így is, hogy sokszor menni is alig bírok annyira fáj, de van 1 gyönyörű, egészséges fiam, akivel minden napom 1 csoda :)

2013. jan. 23. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Én is vákuummal születtem, és nincs csúcsos fejem :)
2013. jan. 23. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!