Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi a véleményetek arról, aki...

Mi a véleményetek arról, aki nem akar szülni, és lebeszéli az orvossal a császármetszést, holott semmilyen ellenjavallata nincs a természetes szülésnek?

Figyelt kérdés

Csak én akadok ezen teljesen ki? Főleg a körítés: nem bírom a fájdalmat meg nyáron meleg lesz, és nem akarok szülni.

Velem van a baj, hogy az jutott eszembe: az ilyennek minek gyerek?

Mert a császár jó dolog, és ha valakinek veszélyes lenne szülnie, nagyon jó, hogy nem kell megkockáztatni, van ez a lehetőség. vagy ha szülés közben gond adódik.

Szóval ne értsetek félre, nem nézem le a császáros nőket, és nem az ő hibájuk, ha úgy alakul. De aki kényelemből akarja választani attól felfordul a gyomrom.

Már bizonyított tény, hogy a császáros babák később betegesebbek és sok esetben le vannak maradva sokmindenben társaiktól.Tehát választani a császárt ennek tudatában nagyon önző dolognak tűnik.

Ráadásul pár héttel előbb szeretné, hogy ne legyen túl meleg 9 hónaposan. (ennek meg olyan szaga van, hogy minél előbb meg akarok ettől az izétől szabadulni)



2013. jan. 21. 10:06
1 2 3 4 5 6
 1/60 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem ezt mindenki döntse el maga, én nem ítélek el senkit sem ezért. Én az abortuszt ítélem el. De nem császárt.

A magam részéről, rettegek a császártól. Soha nem kérnék ilyet, persze ha szükség van rá, akkor muszáj. Mindkét gyereket spontán szültem és nagyon remélem, hogy a harmadikat is sikerül megszülnöm:)


Kétlányos 24hkm.

2013. jan. 21. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/60 anonim ***** válasza:
96%

Én programozott császárral szültem, aminek meg volt az oka. Szívesen szültem volna simán, de nem lehetett. Elfogadtam, örülök, hogy van egy egészséges gyerekem.

Azt, hogy valaki kéri a császárt nem tartom jó ötletnek, de őszintén szólva senki más szülése és döntései nem érdekelnek különösebben. Én ezen biztos nem fogok kiakadni. Azon sokkal inkább kiakadok, amikor valaki kukába dobja a gyerekét.

2013. jan. 21. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/60 anonim ***** válasza:
56%
Én is szerettem volna,de az orvosom nem engedte,mivel semmi bajom nem volt.Szóval én aztán főleg nem ítélem el.
2013. jan. 21. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/60 anonim ***** válasza:
55%

Én az ilyen orvostól kapok sikítófrászt, aki belemegy ebbe!

Amúgy az ő dolga lenne, hogy elmagyarázza a kismamának, hogy szüljön csak meg...

2013. jan. 21. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/60 anonim ***** válasza:
91%

Ha nem indokolt, akkor felesleges kockázat a kényelem érdekében. Soha nem kérném, hogy csak azért vágjanak, mert időre akarok szülni, vagy más hüle ok miatt. Sok szövődmény lehet, nem azért mert nem rutineljárás, hanem azért, mert invazív.

Ismertem olyat, aki a saját és a baba életével is szórakozott azért, hogy betolják végre császározni. Mert ő eldöntötte, hogy most akar szülni, nem a kiírt időre, vagy, amikor a természet úgy rendezi.

2013. jan. 21. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/60 anonim ***** válasza:
92%

"Már bizonyított tény, hogy a császáros babák később betegesebbek és sok esetben le vannak maradva sokmindenben társaiktól."


Ezt amúgy honnan veszed? Én nem tartom igaznak

4-es

2013. jan. 21. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/60 A kérdező kommentje:
engem leginkább az zavar benne, hogy 2-3 héttel előbb akarja, mert kényelmesebb lenne.
2013. jan. 21. 10:16
 8/60 A kérdező kommentje:

a barátnőm csecsemőosztályon ápolónő, és most tartott nekik egy professzor ezügyben előadást. hogy nem tesz jót a gyereknek a császár, és igyekezzenek az orvosok kevesebbet végezni.

Sokáig nem voltak adatok, de most orvosilag elfogadott tény. egyik oka, hogy a nem császáros baba iszonyatosan megszenved, és hatalmas próbatétel kibújni. mind fizikailag mind lelkileg, de ez az élet rendje. ezért megedződnek jobban.


immunrendszerben pedig a hüvelyi szülésnél a baba találkozik az anya hüvelyében található baktériumokkal(jó sok van) amik szó szerint "belökik" az immunrendszerét. azonnal védekezésre sarkallják. ezt nem kapja meg a császáros gyermek.

ráadásul császáros nőknek tejük is később lesz.


hozzáteszem, én is kismama vagyok, ha császárra kerülne a sor, nem akasztanám fel magam szomorúságomban, elfogadnám a dolgot.

de soha nem kérném, ha egyszer jobb a gyerekemnek a természetes. nem hiába hívják természetesnek.

2013. jan. 21. 10:20
 9/60 anonim ***** válasza:
100%

Önmagában nem zavar, ha valaki császárt akar (nem értek vele egyet, de ha valakinek ez kell a lelki nyugalomhoz, hát tegye).

Az utolsó mondat, amit írtál viszont tényleg gáz. Csak azért ne akarja előbb a babát kivetetni, mert szerinte az kényelmesebb. A kényelemnek is vannak határai, ha az a babára nézve nem a legjobb megoldás.

(Egy császáros anyuka, aki nem önként és dalolva döntött emellett.)

2013. jan. 21. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/60 A kérdező kommentje:
mindenki tudja, hogy az utolsó hetek nehezek, és persze, hogy az utolsó 3 napban minden nő imádkozik, hogy induljon már be a szülés. de azért mindenki reménykedik 35-37 hetesen, hogy a baba bent marad ameddig kell, és szép fejletten, egészséges súllyal születik
2013. jan. 21. 10:24
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!