Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Befolyásolható a császármetszé...

Befolyásolható a császármetszés utáni regenerálódás? Vannak trükkök/praktikák, amivel fel lehet gyorsítani a lábadozási időt?

Figyelt kérdés

Programozott császárom lesz, február 14-én (igazi szerelemgyerek lesz a pici:)) és olvasgattam a császár utáni regenerálódásról. Elég vegyesek a történetek, van aki azt írja hónapokig is szenvedett van aki viszont azt hogy a műtét után 10 órával már ült, fél nappal sétált és egy napra rá már lépcsőzött is, mire pedig hazamentek a kórházból semmi baja nem volt.

Ezt lehet valahogy befolyásolni vagy csak szerencse, fájdalomküszöb és genetika kérdése?

Nyilván tudom, ha sürgősségi a császár akkor értelmetlen ez a kérdés, de mivel én programozottan szülök úgy gondoltam megkérdezem, hátha van 1-2 tipp amivel rá lehetne készülni erre is, csakúgy mint a vajúdásra.



2013. jan. 28. 20:51
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

szia!


ez engem is érdekelne! nekem március 5én lesz a császárom.

neked hányadik héten csinálják?

2013. jan. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Csak pár tipp, ami nálam bevált(és azoknál is, akiknek azóta javasoltam)

Ne viselj haskötőt. Nagyon kényelmes, mintha tokban lennél, össze tart, ám a szövetek, izmok sokkal nehezebben regenerálódnak.

Amint lehet felállni, mozogni kell.

Felállásnál(bár eleinte nagyon nehéz, ösztönösen összegörnyedsz) nagy levegő, és szépen lassan egyenesre kihúzni a hátadat. Ennyi.

Rengeteg múlik a hozzáálláson is!!!

2013. jan. 28. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Kedves első: A 39. héten lesz az én császárom. A tiéd? Hol szülsz? Kisfiú vagy kislány anyukája leszel? Első baba? NEM IZGULSZ??? Én nagyon!! :)


Kedves második: Köszönöm a tanácsokat! :)

2013. jan. 28. 21:25
 4/20 anonim ***** válasza:
Az előttem szóló jól írta: nem szabad magad elhagyni, kiegyenesedve kell járni! Én még eggyel készültem, vettem a sebgyógyulásra homeopátiás szert. Nem hiszek benne, de gondoltam, nem árthat. Azt hiszem arnica a neve, gyógyszertárban lehet kapni. Szépen gyógyultam, pedig negyedik császárom volt.
2013. jan. 28. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

1es vagyok!


péterfyben szülök 38. hétre! kisfiú lesz,izgulok,sőt félek is! mert nekem 2. császárom lesz és az előzőnél nem tudtam pisilni a műtét után és sokszor katétereztek és elfertőződtem..szeretném ha a pisi majd egyből sikerülne!!!

és kértem h kössenek el! most próbálok "kemény" maradni :D

2013. jan. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Kedves negyedik, neked is köszönöm szépen, mindenképpen beszerzem amit ajánlottál!:)


Első: az mit jelent hogy nem tudtál pisilni? Hogyhogy nem tudtál? Nekem első baba lesz és teljesen tapasztalatlan vagyok, úgyhogy bocsi ha lüke a kérdés, de tényleg érdekel..:)

A katéter az milyen volt? Én attól tartok a legjobban! Az első felülés 1-10-es skálán mennyire fáj? 10? Csak őszintén!!:)

2013. jan. 28. 21:43
 7/20 anonim ***** válasza:
Hát az hogy ki mit mennyire és hogyan tud, az a kórházban senkit nem érdekelt nálam (sote II).A műtét után 8 órával kivették a katétert,ez fájt a legkevésbé,alig éreztem.És kellett menni zuhanyozni. Igenám, de ahhoz fel kellett állni.Számomra a műtét után, ami undorító volt, ez volt a legborzalmasabb. Rettenetesen fájt. Nem is tudtam egyből felállni. De másnap már profi voltam, mert tudtam ,hogy mehetek a kicsihez és egész nap velem lehet.Kb még 1 hétig fájt a felállás, felülés,köhögés, tüsszögés, még az orrfújás is, aztán egyre csökkent a fájdalom.A műtét utáni első pisi-kaki nem kellemes, mert ugye a bélrendszer leáll és újra be kell induljon,de adnak hashajtót.Szerintem a 2. naptól már nem lesz érdekes a fájdalom, csak a baba.
2013. jan. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

1es vagyok!


amikor fel kell kelni elküldenek pisilni..és nekem vmiért nem jött a pisi..és ezért egyre jobban pánikoltam..és sokszor kellett ezért katéterezni,és elfertőződtem sajnos,de gyógyszerrel hamar rendbejöttem.

a felkelés nagyon fáj..de csak az első! 10ből 15 :)

2013. jan. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

szandrus88, leírnád miért volt undorító a műtét? Olyankor a kismama nem lát semmit, nem? Eltakarják valahogy, ugye? Én legalábbis így hallottam..


Első, hát ez a 10ből 15 nem túl biztató, de majd összeszorítom a fogam, bizonyára még így is mindig jobb, mint ha hosszú órákig vajúdnék..:)


És egy intim kérdés: gondolom erőlködni nem túlzottan szabad utána.. Hashajtót adnak, vagy a nagy dolgot hogyan kell ilyen esetekben elképzelni? Meddig nem lehet erőlködni? 6 hét a szabály arra is? És akkor ezt hogy oldottátok meg? 6 hétig folyamatosan csak nem szedhetek hashajtót..

2013. jan. 28. 22:31
 10/20 anonim ***** válasza:

1es vagyok!


nekem viszont azzal nem volt gondom,másnap sikerült az is!:)

de azt mondják h igyál bent kamilla teát..picit meghajt,és a babát is,de mégsem gyógyszer.

2013. jan. 28. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!