Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyi ido a szules? Mennyi...

Mennyi ido a szules? Mennyi ido alatt bujik ki a baba? Tobb ora? Vagy csak par perc? Hogyan zajlik a szules es az elokeszuletek elotte?

Figyelt kérdés

(Pl. a beontes es lyenek... )


14 hetes kismami


2013. jan. 29. 10:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nálam az egész volt 14 óra. Mikor bementem CTG-r eraktak ami méri a fájást. Utána amikor már úgy tűnt ebből tényleg szülés lesz kaptam beöntést és előtte leborotváltak. A beöntés szerintem nem volt borzalmas max kellemetlen. Nekem volt burok repesztésem utána jobban fájt és sűrűsödtek a fájások is.

A 14 órából a kitolási szakaszom egy kicsit elhúzódott, (3 óra volt) mert a fiam buksija nagy is volt és el is akadt. Végül maga a szülés része amikor kibujt az 5 perc volt.

Visszagondolva fájdalmas volt de szép. Mindent feledtet amikor meghallottam felsírni a kisfiamat.

Fél éves baba anyukája

2013. jan. 29. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
51%

A vajúdás pár órától pár napig terjedhet.

A kitolási szakasz rövid. Pár perctől egy óráig terjedhet, de inkább fél óráig.

A szülés előtti beöntést, borotválást el is utasíthatod.

A szülés után van megfigyelési 2 (?) óra.

2013. jan. 29. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

már nem mindenhol adnak beöntést, mert szerintük a 'természet elintézi', és szerintem jobban jársz, ha saját magad borotválkozol.

nekem programozott császárom volt (egészségügyi okok miatt), de azért leírom :)

reggel 7-re kellett bemennem: ott papírmunka, lefektettek a többi anyuka közé, ctg-re tettek, savlekötőt kellett innom, majd kértem, hogy egy utolsót pisilhessek katéter előtt, majd 9 előtt nem sokkal be is toltak a műtőbe és 5 perc múlva meg is született a kisfiam :)

2013. jan. 29. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon változó, nekem egy relatíve gyors szülésem volt, persze nem a rapid, épp hogy beérünk a kórházba és máris kinn van típusú, de első babához mérten mégiscsak jó időt futottunk.

Délután 2 órakor voltunk a dokinknál vizsgálaton (39+6 hét) és azt mondta, hogy nem érzem, hogy összehúzódásaim vannak? Úgyhogy azt mondta sétáljak 10 percet az épület körül, hátha maradunk... Így is lett, kb 3-kor mentünk fel a szülőszobára,felvettek, megkaptam a beöntést, megkaptam a szülőszobát, berendezkedtünk a férjemmel. 4 körül jött a doki és burkot repesztett. Innentől fél 7-ig még türhetőek voltak a fájások, nah, onnantól indult a buli. Fél 8 körül feküdtem fel végül a szülőágyra, és kb fél óra volt a kitolás, mire kereken 8 órakor megszületett a hatalmas babám :) Aztán kb fél óra volt, mire összevarrtak (vágtak és repedtem is bővel), nah, inkább megszültem volna még egyszer a cicám, mint a varrás :( Rendbe rakták a babómat is, mérték, felöltöztették, és hozrák vissza, és megszoptathattam...

10 órakor levittek a gyermekágyas osztályra és elfoglaltam a szobám. A babámat pártfogásukba vették a csecsemősök, és reggel kaptam vissza először...

2013. jan. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az első komoly fájástól számítva (ez még otthon volt) 6 óra volt az egész szülés.Bementem, megvizsgáltak, hívták a saját orvosomat, kaptam beöntést és kb. 2 óra múlva már el is tűnt a méhszájam. A kitolási szakasz sajnos nálam elhúzódott (3 óráig tartott) végül fogó segítségével született meg a kisfiam.
2013. jan. 29. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
55%
Szia nekem délután fél 3-kor ment el a vagzatvíz! Bementem fél 4 körül mert már akkor 5 percenként jöttek a fájások miután elfolyt! Borcsi,beöntés nem vészes! Tusolás! Párszor rádnéznek odalent,hogy minden rendben van e! Nekem adtak oxit mert gyorsan jöttek a fájások csak nem volt elég hosszú! Aztán fél 7-kor kibújt a kis szépségem! + nagy tolófájással! Kijött volna a másodikkal csak a gátmetszéstől megijedtem és elkaptam magam! Ja ő az első! reszketett a lábam mikor befelé mentünk! De nem volt vészes! Pedig én is nagyon parás voltam hiába mondta mindenki,hogy kibírható! gratulálok! Jó egészséget nektek!!!
2013. jan. 29. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Ahány szülés,annyi féle képen zajlik!

Nálam nem voltak nagy előkészületek :-)

Az elsőt 1:57 perc alatt "tudtam le" :-) Ebben az első fájás és a megszületés is benne van. Maga a kitolás alig volt 1 perc. Nem borotváltak és nem volt beöntés sem,mert éppen csak hogy beértünk!

A másodiknál és a harmadiknál nem volt 4 óra az egész,dettó elkerültünk mindent-kivéve a borotválást a 2.-nál. A harmadikat mentőben szültem,ott alapból nincs semmi borotválás,sőt gátmetszés sem.

Az első kettőnél volt gátmetszés,ami tök ijesztően hangzik (a hüvely és a végbél nyílás közti területen ejtenek egy kis vágást),de nem fáj,nem is érzed.Utána lidokainnal érzéstelenítik a varrás idejére,amit szintén nem érzel.


Boldog babavárást és egészséges kisbabát!! :-)


Üdv: 39hkm

2013. jan. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 12.15-kor folyt el a magzatvizem, miután jól megijedtem, lezuhanyoztam és elindultunk a kórházba. 14 órakor megvizsgált a doki, 1 ujjnyira voltam nyitva, negyed órára felraktak nst-re. Tőlem megkérdezték, hogy leborotválhatnak-e és kérek-e kúpot (beöntés helyett). Utána lezuhanyoztam, beküldtek a vajúdóba. Kb 5-10 perc felkéretőztem a szülőágyra. Megint felraktak nst-re, kb 16-kor megint megvizsgált a doki, már 4 ujjnyira kitágultam. Gyorsan szóltak a fogadott dokimnak, aki hamar beért és utána kb 45 perc volt a kitolási szakasz. Közben a gátmetszést nem is éreztem. Amikor a baba kibújt, csodálatos érzés volt, rögtön a mellkasomra tették. Aztán amíg varrtak (repedtem is), a férjem tartotta pólyában a kisbabánkat. Varrás után pedig együtt lehettünk a babával és a férjemmel még 2 órát. Hozzánk ebbe a különszobába, bejöhettek a szüleim és a testvéreim is egy pillanatra megnézni a babócát.

Boldog babavárást neked!

2013. jan. 29. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Délután 3kor jött az első fájás, ekkor már a kórházban voltam túlhordás miatt. Éjjel 2-kor elkezdtem vérezni, ami a tágulásos vérzés volt. Hajnali fél 4-kor bekísértek a szülőszobára, nst, beöntés, zuhany, kb reggel fél 6kor feküdtem fel az ágyra. Délelőtt fél 11kor lett meg a babám. Szóval nálam nem mentek egyszerűen és gyorsan a dolgok, 19 óra alatt szültem meg.
2013. jan. 29. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

2. jól leírta, én is ezt írtam volna! Annyit még hozzá, hogy a beöntés után 20-30 perc a wc-n, kiürül belőled minden. (Nem fájdalmas a beöntés, csak elég hülye neve van.)


Első gyereknél nem valószínű, de másodiknál már simán lehet, hogy nem lesz idő beöntésre, borotválásra. Ilyenkor szülésnél kijön ami kijön, nem kell vele törődni. :-)

2013. jan. 29. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!