Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A vajúdást is kb. így kell...

A vajúdást is kb. így kell elképzelni?

Figyelt kérdés
Amióta az eszemet tudom, nagyon fájdalmas, görcsös a menzeszem. A fájdalom úgy jön rám, hogy van egy alap szint, ami mindig jelen van, és 5-10 perces hullámokban jön egy nagyon erős görcs, ami kitart, majd elmúlik, és 5-10 perc múlva jön megint. A vajúdás is hasonló, csak sokkal fájdalmasabban? Ha valaki nagyon megszenvedi a menzeszt, a vajúdást is megfogja, vagy ennek nincs köze egymáshoz?

2013. jan. 31. 13:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia nem akarlak riogatni de legalább 100* rosszabb BORZASZTÓ :-(
2013. jan. 31. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Az erős menses fájdalomtól 100% jobban fájt a vajúdás...

Igen, fáj 30-50 másodpercig, majd 5 perc szünet, majd 4, majd 3, majd 2, majd percenként jönnek ezek a fájdalamak.

Nem lehet mihez hasonlítani, mert mindennél jobban fáj!

A menses fájdalommal nincs összefüggésben, hogy kinek hogy fáj majd

2013. jan. 31. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincs köze egymáshoz,sőt olyat hallottam,aki a mensest megszenvedi,szülés után minden megváltozik. Szerencsére én egyiket sem szenvedem,szenvedtem meg.De igen,a szülés is ilyen.De az feledi fájdalom,pozitivan állj hozzá.Ha szerencsés vagy,másfél óra alatt letudod,mint én.Kitartás és jó egészséget,ha már itt tartasz!
2013. jan. 31. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Persze, azt gondoltam, hogy sokkal jobban fáj :) Csak, hogy az is így hullámokban jön?
2013. jan. 31. 13:17
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem semmi köze egymáshoz.2 különböző dolog.A vajúdás nekem pl. csak a szülés előtti 2-3 órában volt borzalmas, a tágulási szakasz elviselhető volt. A percenkénti fájások kb. mint egy mensis görcs szorozva 20-szal, az előtte levő 5 percenkénti fájás pedig kb. 3-szorosa. NE aggódj, kibírható!Én egy pillanatig sem tartottam a szüléstől és könnyen is ment.
2013. jan. 31. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Még csak a babacsinálás fázisában tartunk :) Éppen ma jött meg, és szenvedek, innen jutott eszembe a kérdés...
2013. jan. 31. 13:18
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló, bár nekem a mensesfájdalom azért volt rosszabb, mert akkor ha épp két hullám közt vagyok, akkor is fáj, a vajúdásnál meg két fájás közt tök jó volt. Hát nem tudom, nekem a vajúdás nem fájt jobban, mint a mensi, bár én egy menstruációt csak görcsoldó injekcióval, a wc felett gubbasztva és rókázva 'élek túl'. Ehhez képest a vajúdás úgy 3 perces fájásokig megváltás volt.
2013. jan. 31. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Utolsó, hasonló vagyok én is (bár nekem néha elég, ha az injekciót megiszom, és nem hányok, hanem megy a hasam :D). Ezek szerint van ilyen is :)
2013. jan. 31. 13:34
 9/14 anonim ***** válasza:

Ez annyira változó! Minden nő máshogy éli meg a menzeszt, van aki épp hogy csak megérzi, van akinek annyira fáj, hogy elájul a fájdalomtól!!!! Nem egy ilyet ismerek! Épp ezért gondolom, hogy a szülési fájdalmat is mindenki máshogy méri, hiszen előtte mindenki más mértékű fájdalmat érzett...

Én nem szültem még, szóval fogalmam sincs, hogy az milyen érzés, de volt két vetélésem, és a másodiknál amikor a nővértől kérdeztem, hogy tud e adni valami fájdalomcsillapítót, mert iszonyúan fáj a derekam, meg a fenekem, azt mondta, hogy ez hasonlíthat a leginkább a szülési fájdalomra...

Bár voltak nagyon nehéz menzeszeim, de nem az ájulós fajtából, mégis azt kell hogy mondjam, hogy a vetélések, is hasonló mértékű fájdalommal jártak..

Azért is írtam, hogy még nem szültem, hogy ne hurrogjatok le, lehet hogy ezt olyan tudná neked jól megfogalmazni, aki erősen menstruált, mondjuk vetélt is és már szült is..

Remélem augusztus elején már én is többet tudok ehhez hozzászólni..


14 hkm

2013. jan. 31. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 frászkarikaborsó ***** válasza:
Szerintem tök egyéni, meg hát attól is függ hogy adnak-e a szülésnél oxitocint mert ha igen az erősíti a fájásokat. Nekem mindig erős volt a menstruáció alatti fájdalom, a szülésnél oxit kaptam, sokkal sokkal jobban fájt... A menstruációs az "csak" olyan nem bírok felkelni jellegű fájdalom volt, a szülés meg az az igazi úristen én ezt nem élem túl jellegű.
2013. jan. 31. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!