Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van a szülésnek olyan "mellékh...

Van a szülésnek olyan "mellékhatása", hogy legközelebb valami miatt nehezebben esel teherbe?

Figyelt kérdés
Mittudomén, kevesebb valamelyik hormon...
2013. febr. 2. 21:34
 1/8 anonim ***** válasza:

Én sürgősségi császárral szültem, de Ketteske is első próbálkozásra fogant meg, mint Egyeske.

Nálunk nem volt mellékhatás. Pedig Egyeskével jó sokat híztam.. tehát a hormonok sem voltak éppen toppon.

2013. febr. 2. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az én nőgyógyászom azt mondta, hogy általában könnyeben esik teherbe az aki már kihordott egy babát. De általánosítani nem lehet, kifejezetten a szülésnek szerintem ilyen hatása nem lehet, max. ha valami komplikáció volt a szülés során, a kihordással lehet gond.
2013. febr. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 frászkarikaborsó ***** válasza:
hát, a szülés mellékhatása jó esetben egy ideig a szoptatás, az meg hormonálisan gátolhatja a teherbe esést, de nem hiszem hogy erre gondoltál :)
2013. febr. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Végülis szoptatok még. Az hogyan gátol?
2013. febr. 2. 22:14
 5/8 anonim ***** válasza:

Elm. nincs peteérés szoptatás alatt, mert nincs rendszeres mensi.

De több példát is olvashatsz itt GYK-n, ahol leírják, hogy szoptatták a "nagyot" és teherbe estek.

2013. febr. 2. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nekem a 2. hónapban megjött és azóta is rendszeres.
2013. febr. 2. 22:39
 7/8 frászkarikaborsó ***** válasza:

a prolaktin hormon magasabb a szoptatás miatt, ez sok esetben peteérési rendellenességet okoz, vannak sosem szült nők akik magas prolaktinra kénytelenek gyógyszet szedni mert cikluszavart, meddőséget okoz náluk... persze van akire meg pont nincs ilyen hatással, ha rendszeres a ciklusod akkor lehet hogy te is ilyen vagy. De ha nem jött volna meg egyáltalán, alapozni akkor sem lehetne rá.

(egyébként napi hány alkalommal szoptatsz? csak az érdekesség kedvéért...)

2013. febr. 4. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Napi 3-szor, plusz ha éjjel kéri. 16 hónapos. Te is szoptatsz?

Vívódok, hogy most legyen-e kistesó, azaz rajta legyünk-e a témán, vagy várjunk, de remélem nem okoz gondot a szoptatás és remélem minden hormonom rendben van....de amúgy a kérdést azért tettem fel, mert valószínűsítem, hogy januárban megtermékenyültem, de nem, vagy nem jól ágyazódott be és kilökődött... :-(

2013. febr. 5. 00:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!