Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nekem azt mondta a fogadott...

Nekem azt mondta a fogadott dokim, ha elindul a szülés, menjek be a kórházba, ott az ügyeletes orvos megvizsgál és ő eldönti, hogy szülünk vagy sem, és ők hívják az én orvosamat. Ez így működik?

Figyelt kérdés

Akkor ha indulnak a fájások én teledfonáljak az orvosomnak?vagy azért hívjam fel?

33hetes vagyok, remélem pár hétig még nem lesz aktuális a téma, csakhogy mire készéljek.


2008. jún. 4. 12:06
 1/10 anonim ***** válasza:

Nekem is így mondták.

Ha úgy érzem,hogy idő van,bemegyek,az ügyeletes megnéz és ha tényleg jön a bébi,akkor hívják az én dokimat.

Nyilván,hogy ne rángassák feleslegesen,mert én speciel még nem szültem,akár tévedhetek is.:)

Boldog babavárást!

37 hetes kismami

2008. jún. 4. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Nálam is volt fogadott orvos és nekem is pont ezt mondta. Amikor lekezdödött, bementünk és az ügyeletes nagyon rendes volt. Megvizsgált, CTG monitorra is tettek. Azonban mint kiderült, csak jóslófájások voltak még csak. Majdnem egy nap múlva indult el valóban a szülés, de a doki biztatott, hogy akár több nap is lehet még.

Ezért mondják (már ha éppen nem ő az ügyeletes) hogy elöször bizonyosodjanak meg a dologról. Viszont, ha nem görcseid vannak, hanem lefolyt a magzatvízed, mindenképpen érdemes felhivni, mert az már tuti jel!

2008. jún. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
köszi.én se szültem még.akkor én ne hívjam majd a dokim?ők tuti hívni fogják?és mikor?nem ám csak a végére ugrasszák be!
2008. jún. 4. 12:14
 4/10 anonim ***** válasza:

Nekem is hasonlóképp mondta a fogadott orvosom, csak ő azzal egészítette ki, hogyha bizonytalan vagyok, hogy mi is történik pontosan, természetesen felhívhatom, és a tüneteim alapján tanácsot fog adni, hogy induljak vagy ne. Ha azt mondja, hogy menjek be, attól ő még csak akkor fog a kórházba indulni, ha az ügyeletes orvos vizsgálat után szól neki, hogy tényleg itt az idő. Szerintem ez a normális hozzáállás az orvos részéről, úgyhogy, ha te is bizonytalan vagy, hívd bátran!

Üdv, 37 hetes k.mami

2008. jún. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

köszi szépen:D

boldog babavárást mindenkinek

2008. jún. 4. 12:35
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha megindul a szülésed, biztos fogják hívni, nem rajtuk fog múlni. Ha az orvosod a végére esik be, az nem azért lesz, mert nem szóltak neki időben, hanem, mert az orvos ennyi időt szánt rád. Ahogy elkezdesz bent vajúdni, az orvosod fog róla tudni, az más kérdés, hogy nem lesz végig ott veled. Igazából nagyon nem is kell, hogy ott legyen. Én ezért fogadtam szülésznőt.
2008. jún. 4. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ez így működik. Nekem is ezt mondta. Nálam a magzatvíz folyt el, úgyhogy el is indultunk a kórházba. A dokimat egy sms-ben értesítettem. A kórházban megvizsgáltak, előkészítettek és szóltak az orvosomnak. (Én is hallottam.) Nyugi, ha el is indul a szülés, még akkor is lesz annyi idő, hogy bőven odaérjen. Nálam legalábbis így volt. Sok sikert mindenhez!!!
2008. jún. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nálunk is így volt. Elfolyt a magzatvíz (egy része), bementünk a kórházba, ott megvizsgált először a szülésznő, majd amikor látta, hogy baba lesz, megkérdezte, van-e fogadott orvosom, aztán szólt az ügyeletes orvosnak, ő is megvizsgált, és mondta a szülésznőnek, hogy hívhatja az orvosomat.
2008. jún. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
nekem is ezt mondta,de nekünk ez annyira furi,mert nem kevés pénz kér el a szülésért és én úgy gondolom,hogy ezért a pénzért cserébe hagy zavargáljam már a szüléskor..de nem?Én problémamentes kismama voltam neki,de ez olyan furi,hogy így állnak hozzá.Én azt hiszem mindenképpen felhívom ha tutira tudom,hogy ez már a szülés.
2008. jún. 5. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat, akkor megnyugodtam hogy ennek ez a menete.Csak hát valóban én is úgy gondoltam (az utolsó válaszadóval együtt), hogy ha már ennyit fizetünk neki, akkor én lépek vele kapcsolatba, ha valami van, akkor vagyok benne biztos, hogy tud rólam...

(persze, ha ez így működik, akkor biztos értesítik a kórházból)

2008. jún. 5. 10:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!