Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Májusban fogok szülni, mennyi...

Májusban fogok szülni, mennyi hála pénzt szoktak adni a szülészorvosnak és a szülésznőnek?

Figyelt kérdés
Nincs fogadott orvosom, május végére vagyok kiírva. A párom azt sulykolja belém hogy nem kell adni az orvosnak pénzt mert azért kapja a fizetését meg az a dolga. Szerintem elég buta felfogása van. A Bajcsyban fogok szülni. Segítsetek szerintetek mit tegyek? Van aki a BAjcsyban szült? Hogy mennek ott a dolgok?
2013. febr. 5. 18:46
 1/8 anonim válasza:
26%
Férjednek teljesen igaza van. MInek nekik pénzt adni? Fizeted a TB-t nem? ÉN tanár vagyok, de nem kapok hálapénzt mert tanítom a gyerekeket. Nem kapok, és el se várom.
2013. febr. 5. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy még jobban is jártál, mintha tervezett szülésed lenne, csak azért, hogy a választott orvos épp bent legyen, vagy a választott doki felvegye a pénzt, csak épp az Alpokban síeljen a szülésed idején!


Mivel nincs választott orvosod az éppen ügyeletben lévő orvosnál/szülésznőnél fogsz szülni, ha epidurált kérsz azt úgyis az ügyeletes aneszteziológus fogja megcsinálni (tehát itt is mindegy, hogy van-e választott orvosod), a hálapénzt pedig utólag szokás adni (még választott orvosnál is) aztán ha negyon elégeett leszel, akkor anyagi helyzetedtől függően adsz valamennyit! Szerintem a mai világban már 20000 Ft-nak is örülnek!

2013. febr. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Csak azt is vedd figyelembe,hogy sok orvos le se sz@r ha nem adsz neki semmit! Lehet addig rád sem néz normálisan amíg nem adsz neki zsebbevalót!
2013. febr. 5. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha májusban szülsz, akkor mindenképp többet, mint az év többi hónapjában!

Viccet félretéve, ha akarsz adsz neki, ha nem nem adsz. Én egy forintot sem adtam a dokinak, a szülésznő viszont kapott, mert nagyon rendes és segítőkész volt. A doki nem érdemelte meg, csak a varrásra jött be, az után is lelépett a hátsó ajtón, még a férjemékhez sem ment ki, szólni, hogy megszületett a fiunk, végig bunkó volt míg a varrást csinálta, mert fel kellett kelnie a legszebb álmából. Ha ügyeletesnél szülsz, nem kötelező adni, csak rajtad (meg a pénztárcádon) múlik, hogy adsz-e vagy sem.

2013. febr. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Engem ügyeletes császározott. Nem adtam neki pénz, végül is azt volt a dolga, hogy ott legyen. A pénzt inkább a kisbabámra költöttem, ha már megspóroltuk. :)
2013. febr. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem is, ha ügyeletesnél szülsz, akkor senki nem várhatja el tőled, hogy fizess neki. Tényleg van fizetése. Én is tanár vagyok. Én sem kaptam sosem hálapénzt. Sőt....


Ha viszont van választott dokid, akkor végül is készen kell állnia, hogy akár éjjel is bejöjjön hozzád, ami ugyebár tényleg szívesség, mert nem lenne kötelessége.


És ha adsz is, akkor szerintem csak annyit, amennyit "tudtok" adni. Engem kimondottan taszít, ha egy orvos bejelenti, hogy ő mennyit kér, aztán tartja a markát.

De ilyennel még nem találkoztam.

2013. febr. 6. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Engem kimondottan taszít, ha egy orvos bejelenti, hogy ő mennyit kér, aztán tartja a markát.

De ilyennel még nem találkoztam."


Pedig ha tudnád milyen jó dolog! Sőt ha az országban mások is vennék rá a fáradságot!

Én a második gyerekem születése előtt rákérdeztem az orvosra, hogy mennyit kér. Közölte, hogy 25000 Ft-ot. Ennek örömére kivettem 75000-et a boritékból, és a maradék 25-öt átadtam neki! 100000-rel készültem, mert a többi szülő azt mondta, annyit illik adni. Na bekaphatja mind, aki egymásra licitál!


Tőlem is megkérdezik az ügyfelek, hogy mi mennyibe kerül!

2013. febr. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Sőt, ha bemész egy magánklinikára, akkor az árlista ki van függesztve, ezen felül nem kell adni jattot. Ráadásul ott nem az adónkból fenntartott kórházból lopott gyógyszerekkel, eszközökkel, gépekkel, szobával maszekolnak az orvosok!
2013. febr. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!