Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Fogadott orvosnál vagy ügyelet...

Fogadott orvosnál vagy ügyeletesnél szülni?

Figyelt kérdés

Első terhességemnél fogadott orvoshoz jártam, aki végül is nem volt bent a szülésnél, mert épp vidéken tartózkodott, így másnál szültem. Második terhességemnél egy másik orvost fogadtam, akiben most nagyon-nagyon csalódtam, így másik orvost keresek. De már megfordult bennem az a gondolat is, hogy fogadott orvos nélkül szüljek.

Az meg a másik, hogy sokaktól hallom, szüléskor annak a tízszeresét illik fizetni, amennyit egy magánrendelés alkalmával kér. Akihez eddig jártam, ott 10000 egy alkalom, akkor 100000-et kellene adnom? Ez durva!

Nektek mi a véleményetek?



2013. febr. 11. 14:40
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
magándokihoz jártam havi 10 ezerért. a szülésért úgy gondoltwm nem fogok kidobni 100 ezret. Ezért ügyeletesnél szültem, ugyanazt csinàlta volna a magànorvos is 100 rongyért. Elvégre aki a kórhàzban dolgozik mind tapasztalt orvos,az a dolguk h bent legyenek szülésnél.
2013. febr. 11. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Én is ügyeletesnél szültem, nem bántam meg :)
2013. febr. 11. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Na hát az éremnek két oldala van. Én csak attól félek, hogy szülés közben jó kezekben legyek, vegyék észre ha valami komplikáció felmerül és tudjanak segíteni. Ügyeletes orvosnál nagy a bizonytalanság, hogy milyen lesz, kit sikerül kifogni.Meg persze a kórház is számít.

Talán leírhatom, hogy az én esetemben Miskolcról van szó, ha nem fogadok orvost, a megyei kórházban szülhetek. Nem tudom van-e valakinek erről tapasztalata.

Előzőt a Semmelweisben szültem, és mint írtam, a fogadott dokim nem jött be, az ügyeletesnél szültem, aki szerintem nem nagyon strapálta magát, kicsit csalódás volt az egész.

Elhúzódott az egész, lett egy méhszájsebem is,lehet, hogy ha többet segít az orvos, jobban sikerül.

Hát minden nap csak gondolkodok, melyik kórház legyen, melyik orvos legyen, viszont százezrekre nincs pénzünk, meg azt inkább a gyerekemre költeném, nem egy orvosra, aki nem is csinál semmit.

2013. febr. 12. 07:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!