Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császár előtt vajúdás - nem...

Császár előtt vajúdás - nem értem, elmagyaráznátok?

Figyelt kérdés

Egészségügyi okok miatt tuti biztos hogy 3 hét múlva császárom lesz. Azt mondták, előtte megindítják a szülést és 1-2 óráig hagynak vajúdni, mert így legalább egy minimális szinten felkészítik a pici babát arra hogy hamarosan meg fog születni. :)

Viszont nem világis hogy is fog ez zajlani. Hogy indítják be a szülést? Oxitocinnal? Mi van ha ezalatt az 1-2 óra alatt a baba beilleszkedim esetleg a szülőcsatornába? Ha ott van akkor már nem lehet császározni, nem? Mivel egyéb szervi bajok miatt nem szülhetek sajnos természetesen, ezért emiatt nagyon aggódok, nehogy baj legyen..

A doki nem sok mindent mondott, csak annyit hogy érezni fogom hol jár a baba és ő is tudja mikor kell majd műteni. Ezt tényleg lehet érezni, hogy hol jár a picúr?

Aki szült már így, elmesélné esetleg hogy is néz ki ez?

Bocsi ha kicsit butuskák a kérdések, de első baba lesz és sok bennem a para:(


2013. febr. 12. 14:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Gondolom akkora dózist kapsz majd oxitocinból,hogy minden simán menjen.
2013. febr. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szoktak adni ilyen indító tablettát, azzal vagy beindul vagy nem. Sokakat hallottam, akiknek nem történt a tablettától se semmi, én speciel nem is kaptam, mert nekem magától indult. Majd adnak oxitocint. Én is kaptam mert nekem meg tök rendszertelenek lettek a fájások egy idő után, és gondolták majd azzal begyorsítják az összehúzódásokat. Majd végül császároztak, de én nem éreztem, hogy hol jár a baba...
2013. febr. 12. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Oxitocint kötnek be, hogy megindítsák a szülést. Mivel úgyis császár lesz a vége, biztosan folyamatosan fognak figyelni. (Egyébként sem biztos, hogy ennek hatására megindul) Nekem is indítottak 38. héten (magas vérnyomás miatt). Kb. 2 és fél óra után folyt el a magzatvíz és 3 órával később indultak a tolófájások. Csak sajna a picurkám nem fordította el a fejét és elég magasan is volt, úgyhogy császár lett belőle. Előtte UH, ahol látták, hogy esély sincs a spontán szülésre.

Egyébként én sem éreztem, hogy hol van. (Most 22 hónapos)


Ne aggódj, nem lesz semmi gond, figyelnek rád.

2013. febr. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 szsuzs ***** válasza:
én 2x szültem simán, egyszer sem éreztem hol jár a baba, csak amikor már mondták, hogy látszik a feje búbja! meg persze mikor a feje kint volt már, a teste bent:DDDD
2013. febr. 13. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem a 2.babám előtt pont egy évvel szültem császárral az elsőt. Elvileg a 2.-nak automatikusan császárral kellett volna születnie, de az én dokim velem akarta megjavítani a statisztikákat, úgyhogy 5 órát hagyott vajúdni előtte, mígnem saját belső vérzés miatt (elkezdett szétszakadni a méhem ) végül betolt.

Van abban ráció, hogy felkészítik a babát, de jó ha megbízható az orvosod, és a párod is melletted van az utolsó pillanatig.

2013. febr. 13. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem természetes szülésnek indult csak 8óra után a tolófájások alatt kiderült h a kicsi nem fér ki...szóval azért eléggé lenn volt már...simán kivették császárral:)
2013. febr. 13. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!