Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Gátmetszés - varrás, lehet...

Gátmetszés - varrás, lehet erről beszélni az orvossal?

Figyelt kérdés
Most várom a 3. babámat. Eddig mindkèt szülésnél vágtak, varrtak. Funkcionálisan minden rendben van, hamar gyógyult, nem fájt, szex is jó volt egyből. Viszont már nem érzem olyan szűknek, mint régen volt (még az első baba után is). Meg maradt egy furcsa vadhús szerű vmi is, ami nem okoz gondot, csak szebb lenne nélküle. Szerintetek lehet ilyet kérni az orvostól, hogy ha már varr össze, akkor "hozza rendbe"? Elnézést a kimerítő részletekért...

2013. febr. 12. 23:27
 1/6 anonim ***** válasza:

Az én doktornőmet kérni se kellett, pedig nem volt fogadott, csak ügyeletes :)


Szerintem igen, kérd meg, hiszen ez fontos dolog!

2013. febr. 12. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Gátmetszésnél a gátat varrják csak össze, Neked meg a hüvelyed lett tágabb.


Azt kétleném, hogy teljes hüvelyplasztikát csinálna szülés után, mert akkor nagyon tág minden, meg kell várni, amíg magától visszarendeződik, és utána lehet hozzá nyúlni, de nagyon meggondolandó szerintem, mert az megint vágás+sebgyógyulás, nőhet újabb vadhús is, és ki tudja, mennyire leszel érzékeny.


Az intimtorna állítólag csodákra képes, ha elégkitartó vagy.

2013. febr. 12. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ja és harmadiknál érdemes lenne gátvédelemmel, sokkal jobban járnál.

második

2013. febr. 12. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
2.-nál is gátvédelemről volt szó, csak a "kisember" igencsak sietett kifelé a 4 kilójával... nem gondolom, hogy nem a mi érdekünket szolgálta a dolog, de hát nem úgy alakult. Ezért nincsenek illúzióim sajnos :(
2013. febr. 13. 01:01
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem mindig csak a gátat varrják. Pl nekem is volt gátmetszés de pluszba hozzá én repedtem is össze vissza 2 doki varrt össze 1 óráig tartott kb, már nem éreztem a lábam. Ugyhogy nem csak a gátat varrják.
2013. febr. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Sajnálom, hogy nem sikerült a gátmetszésed valami miatt, természetes hogy összevarrták a repedésedet, nem fognak "úgy hagyni" nyilván. De a gátmetszés eredeti "szerepe" az lenne, hogy "csak a gátat" vágják, pont hogy ne legyen repedés.

Az más kérdés, hogy mára már elég világos, hogy vágás nélkül rendes gátvédelemmel kisebb az esélye a sérülésnek, és szebben/jobban gyógyul vágás nélkül, mégis az orvosi gyakorlat nálunk még mindig sokszor az automatikus vágást alkalmazza.

(Természetesen nem arról beszélek, amikor sürgősségi gátmetszés van, egyik szülésemnél sajnos én is "kipróbáltam ezt" és én is repedtem tovább... A baba szívhangja kezdett lelassulni, így nem lehetett védelemmel folytatni)

2013. febr. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!