Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Budapesten mostanában szült...

Tibor215321 kérdése:

Budapesten mostanában szült valaki a Bajcsy Zsilinszky kórházban? Március 10-re vagyok kiírva.

Figyelt kérdés
Főleg azok véleményére lennék kíváncsi akiknek nem volt fogadott orvosuk. Milyen ellátást kaptak az ügyeletes orvostól illetve a szülésznő milyen volt ott volt végig? Nem találok mostani képeket a szülészetről. Valaki meséljen róla egy kicsit hány ágyasak a kórtermek.....

2013. febr. 17. 17:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Én novemberben szültem ott. Nem volt fogadott orvosom, de pont az a doktornő volt bent, akihez mindig jártam SZTK-ba terhesgondozásra. A szülésznőm is nagyon aranyos és kedves volt. Teltház volt, sokan szültünk, de sűrűn benéztek, megkérdezték hogy vagyok, ilyenek. A szülőszobák nagyon szépek, van a Bajcsynak szülésfelkészítő tanfolyama, ott megmutatják a szülőszobákat az előadás után, szerintem érdemes elmenni, mi is voltunk. A kórtermek 3-4 ágyasok, de van VIP kórterem, 1 és 2 ágyas is. Mindenki nagyon kedves volt, nagyon meg voltam elégedve! Pedig pl. a csecsemősöknek állandóan a nyakára jártunk, nem indult a tejem, nem akart szopni a kicsi, lepisilte a ruháját, de mindig aranyosak voltak és segítőkészek.

Mi érdekel még?

2013. febr. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Decemberben szültem. Volt orvosom, de úgy hallottam, fogadott orvos és szülésznő nélkül is maximális figyelmet kapsz.

A szülészetről itt vannak képek: [link]

A csecsemősökről sok rosszat hallottam, de ebből én semmit nem tapasztaltam, aranyosak,kedvesek voltak.

A kórtermekről személyeset nem tudok,mert amikor én szültem ott decemberben, teltház volt, igy én már a nőgyógyászatra kerültem, de amikor a csecsemősökhöz mentem, benéztem a kórtermekbe. Asszem 4 ágyas a maximum. Nekem a kaja is izlett, főleg az ebéd. Viszont a reggeli és a vacsora nagyon kevés, szóval tankolj fel gyümölcsből, meg hideg kajából.

2013. febr. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
én is március 10re vagyok kiirva a bajcsyba:) nincs fogadott orvosom, sőt, ezen a héten voltam először nst-n ott. eléggé aggódom is a fogadtatás miatt, tekintve, hogy nem igazán áll módunkban pénzt adni...
2013. febr. 18. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:

Én is nov.ben szültem, 10-én éjjel. Elvileg előző nap nagy volt a dömping. Éjszaka viszont már kihaltak voltak a szülőszobák..:)

Habár nekem volt választott orvosom, de én is azt hallottam, h választott nélkül is általában jók a tapasztalatok. Amúgy a dokim Varga-Horgosi drnő, nagyon sokat foglalkozott velem, empatikus volt, stb. Szereti a kádat használni, amit én is tudok javasolni, m segít a lazításban, "vmennyire" csillapítja a fájdalmat a meleg víz. És úgy tudom, h előző nap is, amikor szült vki a dokimnál (nem választottként) szintén használták a kádat a doki javaslatára.

A szülés nagyon jó élményként maradt meg, csodálatos dolog. Ezzel szemben az első 2 hét a babával nagyon nehéz volt. Utána is, csak az a 2 hét kifejezetten. (azért nem kell félni nagyon, elmúlik az az idő, most már egész nagy harmóniában élünk)


Amúgy javaslat, és most már tapasztalatból mondhatom, érdemes amennyire csak lehet a szoptatásra is felkészülni. (ha első gyerekről van szó)

Nagyon sokan -köztük én is-csak a szüléssel foglalkoznak terhesen, de a későbbiekkel nem nagyon. Bár én néztem filmet is a szoptatásról, de tény, h igazából csak élesben derül ki a dolog h megy-e. Érdemes arra is gondolni, h hogyan szeretnél majd szoptatni, igény szerint, vagy időre.

Nekem ilyen téren az volt a bajom a kórházzal, h minden csecsemős mást mondott. Vagyis, talán abban egyezett a véleményük, h szigorúan 2 óránként szoptassak, akkor is max. 10-10 perc egyik-másik mell.

Mondjuk nekem a gátsebem is nagyon fájt (sehogy sem volt jó ülni, úgyh végül eleinte fekve próbáltam szoptatni)+ a mellbimbóm is tiszta seb lett már az elején, úgyh nem volt kedvem gyakrabban szoptatni, de másodszorra már úgy csinálnám, h sokkal gyakrabban tenném mellre a picit, és hosszabb időre, m ettől indul be igazán a tej. Nekem csak otthon indult be, úgyh sokat fogyott a baba, tápszert is adtak neki a kórházban, ami most már csöppent sem bánt, akkor viszont nagyon kiakadtam, m elém rakták a papírt h írjam alá h adhatnak tápszert a babának, de meg sem kérdeztek róla h szeretném-e. Ehelyett segíthettek volna többet abban h hogyan kéne szoptatnom. Persze nem mondom h egyáltalán, m azért volt aki sokat segített, meg volt olyan is, aki azt mondta, lehet h nem fogok tudni bimbóvédő nélkül szoptatni, m túl lapos a bimbóm... Úgyh riogattak sok mindennel, de tudom h ők is túl vannak terhelve, valsz az egész rendszerrel van gond.

Na én nem szerettem volna ijesztgetni, csak azért jobb ha felkészülsz ilyenekre is. De az is lehet h Neked már rögtön szülés után ömleni fog a tejed, a baba meg jól tud majd szopni az első pillanattól kezdve. Ja, igen, erről jut eszembe, ha ott maradhattok majd a szülőszobán, már akkor próbáld minél többet, és minél tovább mellre tenni a babót. Ez a legjobb mindkettőtöknek.

És ha sok lenne a tejed már az elején, ne felejts el mellszívót vinni, h a feleslegeset lefejd, nehogy begyulladjon.


Még a szobákra visszatérve, sajnos én is a nőgyógy részen kaptam helyet ( 4ágyas szobában,van 5ágyas is...), de ott a folyosó végén mindenki gyermekágyas volt. Hát az tényleg rossz h olyan messziről kell a csecsemősökhöz átjárni,de ez van, vhogy kibírja az ember.


Bocs h ennyit okoskodtam, sok mindent ezek közül nem is kérdeztél..de hátha jól jön ez is. És ha lenne majd vmi gond a szoptatással, csak szólj, vagy tudok jó szoptatási tanácsadót is ajánlani. Mondjuk nem Bajcsys, hanem Péterfys, de mind1.

És ajánlom a kerszettartásos szoptatási pózt (neten kevés van róla), azt tudod a legjobban irányítani, csak fel kell hozzá göngyölíteni vmi takarót.

Szép szülést!

2013. febr. 18. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

3-ik neked hogy zajlott az nst és hányadikon csinálták?


Köszönöm mindenkinek. Még annyi babának vinni kell mindent? pelenka,popsitörlő....

2013. febr. 18. 19:14
 6/12 anonim ***** válasza:

4.-es, akkor lehet mi találkoztunk, nekem 9.-én d.u. született a kisfiam, ahogy mondod, dömping volt... :)


1. voltam.

2013. febr. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Még mindig 1. vagyok:)

Kell: sapi, kesztyű (zokni), popsitörlő, pelus, textilpelus, cumisüveg, popsikrém.


(A csecsemősök nem kenik popsikrémmel, de te kend, mert az első szurkos-ragacsos mekóniumot nagyon nehéz lekaparni szegény bébi popsijáról...:()

2013. febr. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Mennyit lehet velem a baba elviszik éjszakára?

Pénteken megyek nst-re jön valaki?

2013. febr. 19. 17:18
 9/12 anonim ***** válasza:
Végig veled lehet, csak fürdetésre kérik be, meg ha vizit van nekik.
2013. febr. 19. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

1., igen, akkor találkozhattunk. Bár mivel én ott a folyosó másik végén töltöttem napjaim, sokakat elkerültem...Max. a csecsemősöknél futhattunk össze. :) Remélem élvezetesen telnek a babás napok! És gondolom már Ti is nagyon várjátok a tavaszt, m én már iszonyúan, ennyire még soha!!!


(4es voltam)

2013. febr. 20. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!