Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császár és katéter? Hogy is van?

Császár és katéter? Hogy is van?

Figyelt kérdés

Azt tudom hogy császár előtt felrakják -ez mennyire fájdalmas?

Utána hány óráig marad? Ha felkelek kérhetem hogy vegyék ki egyből?

Amikor bent van a pisi hogy megy? Lehet hülyeség de én nagyon félek attól hogy esetleg mellette kicsorog és olyan lesz az ágy/lepedő. Ha pisiltem kiviszik a zacskót egyből, amibe belemegy?

És utána megy magától minden? Mert hallottam olyat is hogy nem mindenki tud utána rendesen pisilni..

A nagy dologn hogy működik? Azt gondolom a seb miatt nagyon erőlködni nem szabad. Mennyi ideig? Ilyenkor hashajtó/kúp kell?


2013. febr. 18. 18:18
 1/9 holysmoke ***** válasza:
Nem fáj csak kellemetlen,általában 6-7 órát feküdni kell császár után mielőtt felkel állnod kiveszik,nem fogsz közbe pisilni mert amint telik a hólyag egyből ürül így nem érzed.Nem kell félned nem lesz olyan a lepedő. A nagydolog kapsz hashajtót nekem meg kellett inni( ez ilyen széklet könnyítő is)akkor jöhetsz ki a kórházból ha volt széklet ez fontos.Nekem egy hét után vették ki a varratot addig minden mozdulat minden kellemetlen de utána már minden megy a régibe.
2013. febr. 18. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Pisis nem lesz a lepedő, de véres igen....
2013. febr. 18. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ugyan hüvelyi úton szültem, de a katéter örömeiben nekem is volt részem. Csípett mikor feltették, mikor kivették. Baromi kellemetlen. És utána is fájt pisilni egy darabig. A többihez nem tudok hozzászólni.
2013. febr. 18. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én észre sem vettem,hogy katéter van bent.Reggel keltettek és szóltak,hogy vegyek mély levegőt,és akkor láttam,h húzza ki.A nagy dolog,engem nagyon meglepett,mert azt hittem fájni fog nagyon,de nem.Adtak a kórházban hashajtót,de mondta a hölgy,hogy jól gondoljam meg,hogy beveszem-e,mert meghajt engem is meg a babát is nagyon,úgyhogy inkább egész éjjel a wc-n próbálkoztam.
2013. febr. 18. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nálunk a kismami 12 órát fekszik császár után, mégpedig azért, hogy ne legyen fejfájása, van ahol ez 24 óra. És ez alatt az idő alatt van fenn a katérer. Általában nem szokott fájdalmat okozni, amennyire én látom. Szegény kismamik olyan izgatottak a császár miatt, hogy észre sem veszik:).
2013. febr. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ja és eddig a több 100 szülőnő közül akiket láttam, kb. egy volt aki nem tudott pisilni, de elment urológiára és utána minden oké volt vele is.
2013. febr. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem akkor rakták fel, amikor már hatott a spinális. Amikor kivették - mielőtt felállítottak volna műtét után kb. 6 órával - sem fájt.

Programozott császárom volt, előtte adtak beöntést és nem lehetett már 12 órával sem inni sem enni, így nem nagyon volt mit produkálnom. A hazameneteles papír előtt megkérdezték, volt-e széklet és ha valakinek nem ment (saját bevallása alapján), kapott egy kúpot, ami nem hashajtó, csak megkönnyíti.

2013. febr. 19. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem 2 progis császárom volt, mindkettőnél akkor rakták fel a katétert miután hatott a spinális, észre sem vettem. Kivenni viszont akkor vették csak ki, mikor látták már, hogy megy a sétálgatás egyedül és nem esek össze. (szerencsére ez nem fenyegetett egyiknél sem)

Összességében mindkét alkalommal az első felkelés után néhány órával megszabadítottak a katétertől, de egyik alkalommal sem fájt. Utána tudtam is pisilni rendesen.


Nekem mindkét alkalommal adtak hashajtót szirupot, nem volt erős, inkább lazította a székletet, így nem kellett erőlködni! Ezzel sem volt gond egyik műtét után sem.

2013. febr. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A felrakásból nem éreztem semmit, mert már akkor tette be a dokim, amikor már hatott a spinális. Délben volt a műtét, 8kor ugrasztottak ki az ágyból fürdéshez és akkor vették ki a katétert. Mellé fecskendeztek valamit, nem tudom mi volt pontosan, de hogy jobban csússzon, szinte semmit nem éreztem, és utána sem volt semmilyen problémám szerencsére, nem fájt, nem csípett és pisilni is tudtam rendesen. Amikor bent volt a katéter nem lett sem pisis sem véres a lepedő, volt alattunk vmi olyasmi mint a pelenkázó alátét. A nagy dologra nem adtak automatikusan hashajtót, kérdezték megy-e, aki úgy érezte gond az kérhetett lazítót, de alapvetően bemondás alapján ment az egész.
2013. febr. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!