Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kértek epidurálist szülés...

Kértek epidurálist szülés közben? Miért igen, miért nem?

Figyelt kérdés
38 hetes vagyok, ma beszéltem az altató orvossal, még nem biztos hogy kérem, csak gondoltam jó lesz valami egér út ha nem bírom majd a fájdalmat.
2009. szept. 8. 12:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
55%

nem. fel sem merült az orvosomban :)

lehet, hogy kértem volna, de így utólag jobb, hogy nem.

a gáz megfelelő volt, és így nem kockáztattam, hogy rosszul szúrnak meg.

szerintem tartsd fenn a lehetőséget, de csak végső esetre.

2009. szept. 8. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
35%
nem kértem, eszembe se jutott valahogy, pedig majd szétszakadtam a fájdalomtól
2009. szept. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
43%
Én már mikor nem bírtam, rákérdeztem hogy lehet-e. Vasárnap szültem és nem volt aneszteziológus, így nem is kaptam, de szerintem ha van sem kérem. Ki lehet, ki kell bírni.
2009. szept. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Már szültem, és tudom mivel jár simán szülni, hát semmi felemelő nincs benne... és iszonyt fájdalom, hát ezért gondoltam. De majd ott kiderül...
2009. szept. 8. 13:04
 5/17 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem a fájdalom része a szülésnek, azzal együtt szép az egész, ahogy van. Eddig kettőt szültem fájdalomcsillapítók nélkül. (első 26 óra, második 4,5) Igaz a varrásnál már jól esett a lidokainos injekció. :o) Persze mindenkinek magának kell dönteni, de talán érdemes "kipróbálni" egy szülést anélkül, mert amikor az ember benne van a folyamatban, akkor nem tűnik borzalmasnak, hiszen a fájások viszik előbbre a babát, így minden egyes fájásnak meg van az értelme. Persze megértem azt is, ha valaki kéri, nincs azzal semmi baj, ha már az orvostudomány lehetővé teszi. Viszont érdemes mérlegelni a baba oldaláról is, azt kevesen tudják, hogy ő is kap belőle egy jó nagy adagot, ami miatt akár két hétig is aluszékony lehet, ami nagyon rossz hatással van a szopás beindulására, és így a tejbelövellésre is. Éppen első babával nem biztos hogy érdemes kockáztatni, mert egy aluszékony babával sokkal nehezebb megtanulni a szoptatást, mint egy aktívval (elsőre még azzal sem biztos hogy könnyű). Ja és mellesleg egérútnak sem a legjobb, mert a kitoláshoz közel (amikor épp úgy érezheted, hogy jó lenne), már nem adják be, mert minimum fél óra míg hat, talán 3/4 is, a kitolásnál pedig kell hogy érezz valamit... (De ezt a dokid pontosabban megmondja majd). Szép szülést Neked!
2009. szept. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
85%

Èn nem akartam egész idö alatt.Nagyon nehéz szülésem volt,38 óra.Már az orvosom 2x mondta,a szülésznö is.Nem tágultam.A 32.órában akkora fájdalmam volt,hogy nem bírtam tovább.Na akkor kértem.A maradék idö egy álom volt.Végre betudtam csukni a szemem egy kicsit,és nem éreztem semmit.Ezután gyorsan kitágultam fájdalommentesen,és a 2.nap este 19.23kor megszületett az egészse´ges gyönyörü kislányom.

Most úton van a kistesó,és ha ugyan ilyen lessz a szülésem akkor tudom,hogy kérni fogok.

2009. szept. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
következőnél kérni fogok... gyenge jellem vagyok..:)))
2009. szept. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
88%
én 2 gyereket szültem,semmiféle fájdalomcsillapitó nélkül,ennek ellenére azt mondom,hogy akinek módja van rá,és megteheti az tegye.ha lesz 3.baba,azt csakis igy szeretném megszülni,még akkor is ha elitél érte bárki is,vagy ha az orvosom azt mondja felesleges.ha fáj a fejünk veszünk be fájdalomcsillapítót,ha fogászatra megyünk gyökértömésre is kapunk fájdalomcsillapítót.a szülés nem kis fájdalommal jár,és tudom,hogy ősidők óta igy szülnek a nők,de ha nem árt se anyának,se a babának akkor miért ne lehetne élni vele.
2009. szept. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
75%

Nálunk megmondták a szülésfelkészítőn, hogy nincs és kész. Külön aneszteziológus kell hozzá, és nincs rá kapacitásuk. Ha keresel valakit, aki elvállalja és kifizeted, akkor lehet róla szó. Nekünk ezt mondták. Székesfehérvár.

Persze császár az más kérdés.

2009. szept. 8. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
62%

Az en szulesem is borzaszto hosszura sikeredett (pontosabban a fajasok). Az elso eros fajastol a baba szuleteseig eltelt 30 ora. A legvegen nagyon kifaradtam, semmi erom se volt es kertem adjanak epiduralt, mert nem igazan birom turtoztetni magam tovabb. A szuleszno azt mondta, mindjart kint van a baba(addig meg eltelt vagy masfel ora). En igy kerultem el, hogy nem adtak.

De ha lesz kovetkezo, tuti kerni fogok.

2009. szept. 8. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!