Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért kell a szülésből ekkora...

Miért kell a szülésből ekkora ügyet csinálni?

Figyelt kérdés

Teljesen komolyan kérdezem, nem vitát akarok szítani.

Ma utaztam a villamoson és két anyuka majdnem összeverekedett azon hogy a császár vagy a sima szülés a jobb. Az egyik így szült a másik úgy. Aki természetesen szült azt mondta hogy a császár az nem is szülés és hogy akik úgy szülnek mind nyápic hisztis nők, a császáros babák meg egy életképtelen roncsok (komolyan így mondta!) lesznek.

Erre a császáros anyuka meg kontrázott hogy a természetes szülés sokkal szarabb mert sokáig tart, közben hánysz-öklendezel, magad alá pisilsz-kakilsz, szétrepedsz, aranyered lesz és a szex is nehézkes utána.

Tényleg majdnem összeverekedtek, mindenki csak nézett.


Továbbá itt a fórumon is vannak borzalmasan idióta felfogású emberek, ősanyák akik szerint csak az jó anya aki napokig vajúdik fájdalomcsillapitó nélkül és hüvelyi úton szüli meg a gyerekét, a többi meg selejt.


Felnőtt emberek miért vesznek ezen össze? Nem mindegy hogy szült a másik? Mindenki úgy szül, ahogy neki jó vagy kényelmesebb. Ha valaki megteheti, megengedheti magának anyagilag a programozott császárt akkor az miért baj?

És ugyanez vonatkozik a császárosokra is, miért kell azzal vagdalózni hogy a hüvelyi szülés után így-meg úgy néz ki a hüvely.

Mert aztán nem tök mindegy hogy egy ismeretlen nő mennyire szűk, tág vagy éppen aranyeres ott lenn?


2013. febr. 21. 20:03
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
85%
Nos,aki azt mondja egy császáros gyerekre,hogy életképtelen roncs az szégyellje magát,és igen primitív lehet.Egyébként szerintem érdemes felkészülni,utánaérdeklődni,de nem kell túldramatizálni a dolgot.Mindenki úgy szül ahogy szeretne.Ennyi.Nem ez az anyaság fokmérője.Egyébként meg te is ítélkezel,és beleszólsz abba,hogy más hogyan csinálja,hiszen írod,hogy vannak borzalmasan idióta felfogású term.szülésért élő-haló ősanyák:D-na mindegy,nem bántásból írtam,csak ez feltűnt:)-
2013. febr. 21. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
85%
Én sem szeretnék ezzel kapcsolatban vitát szítani, de aki már anyuka, az tudja, hogy mi az anyaság, és a boldog gyermekkor fokmérője. Hát nem ez. Elkezdhetnék példákat sorolni, de az értelmesebb tudja magától is: dohányzom-e a babám mellett vagy akár a terhesség alatt, mennyire szeretgetem a babámat, mennyire vagyok türelmes, hogy beszélek vele, stb... A szülés és a szoptatás nem tartozik ezek közé. Üdv Nektek!
2013. febr. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 liony20 ***** válasza:
85%
Mindekkőnek megvan az előnye és hátránya a sima szülésnél lehet hogy sokat vajlúdsz de amikor megszületik a pici nem érzel semmit és hamarabb kilábal belőle az ember. A császárnak megvannak a veszélyei hogy milyen dokit fogsz ki mert hallottam lyanrol amikor eltört egy baba nyaka és ráadásul utána hetekig nem emelhetsz nem csinálhatsz semmit könnyen felszakadhat a varrás és ha megint szülsz azt fogják ajánlani hogy azis császár legyen mert szétszakadhatsz. Nos megpróbáltam objektiv lenni de ez az ősanyásdi kicsit sért. Ugyanis engem nem érdekelt mennyit vajudok ha a fiam egészségesen jön a világra. És 23 éves vagyok 9 honapos a fiam és még szülnék vagy 5öt mert nem vészes a sima szülés! És ős anya sem lehetek!
2013. febr. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

A történeted nem túl kellemes, én nem is találkoztam még ilyen anyukákkal, nem túl kedvesek. Jó barátnők lehetnek...

Azért csinálnak a nők ebből nagy ügyet, mert egy új emberi életet hoznak a világra, ami önmagában is hatalmas dolog, egy csoda. Másrészt a többségünk tényleg nagy fájdalmak között szül és az is elég nagy téma, mert elviselhetetlenek ezek a fájdalmak, a többségünk ilyet még nem érzett. Én EDA-val szültem, de félig-meddig oxitocinnal, így nagyon fájt a fájdalomcsillapítás ellenére is.

A szülés és a terhesség egy nő életében szerintem a legfontosabb vagy az egyik legfontosabb dolog, ezért ennyire nagy téma. Csak neveltség kérdése, ki hogy adja elő és ki hogyan beszél erről.

2013. febr. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
97%

Ehhez csak annyit fűznék hozzá hogy ez baromira nem kéne hogy vitatéma legyen!!!

A hüvelyi szülés az a "normális",a császármetszés pedig egy szükséges "rossz",ha a baba vagy mama érdeke úgy kívánja!!! Mondom úgy hogy engem is császároztak!

2013. febr. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
67%
A hüvelyi út a szülés, a császár pedig egy hasi műtét, ahol kiemeli az orvos a babát. A császár életmentő lehet mamának, babának, ezzel nincs is gond. De aki félelemből kéri, arról már más a véleményem.
2013. febr. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Engem az dühít ha szóba kerül hogy császárral szültem akkor mindenki rögtön mondja hogy de jó neked,nem szenvedtél sokat!

Arra senki nem gondol hogy vajúdtam 8 órát ebből az utolsó 4 órában tolófájások voltak,kaptam 2 infúzió oxitocint és utána császároztak meg...

2013. febr. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
38%

5-ös vagyok.


"A hüvelyi út a szülés, a császár pedig egy hasi műtét"


Na azért ezt nem mondanám!!! A császár is szülés és nem műtét mivel nem egy daganatot,vagy egy oda nem való dolgot emelnek ki! Vagy szerinted akinek császármetszése volt abból kiműtötték a gyereket???

2013. febr. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Ja és 20órát vajúdtam,nem tudom hány üveg oxitocint belém nyomtak kézzel tágítottak. Baromira szenvedtem!:( Úgyhogy már mindegy volt hogy,csak szülessen meg végre a babám!

Aki azt merte volna nekem mondani hogy nem szültem csak műtöttek az nem tette volna zsebre amit kap!!!

Megint 5-ös voltam.

2013. febr. 21. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Egyik sem normális. Aki ilyen vitába belemegy, annak úgy kell! Az életben senkivel nem nyitnék ilyen témát, semmi köze hozzá. Ezt javaslom másoknak is. Nincs két egyforma test és nincs két egyforma tapasztalat, sem szülésben, sem másban. Mindenki tegye, amit jónak lát! Ennyi.
2013. febr. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!