Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi van akkor ha van egy...

Mi van akkor ha van egy fogadott orvosom, akinek sok a betege, beindul a szülésem, de ő épp egy másik kismamánál, egy másik szülésnél segédkezik?

Figyelt kérdés

Akkor én ügyeletes orvosnál fogok szülni? Vagy hogyan oldható ez meg?

Az ország egyik legismertebb dokijánál fogok szülni, akinek hatalmas pacientúrája van.

18 éves korom óta hozzá járok, minden vizsgálatot ő végzett, ő ismeri a testem, a babát, arról nem is beszélve hogy a terhesgondozás alatt mennyi pénzt fizettünk neki.. Előfordulhat hogy lepasszol egy másik/ügyeletes dokinak mert épp nem ér rá? Hogyan működik ez?

Eléggé parázok emiatt..


2013. febr. 23. 13:04
 1/5 anonim ***** válasza:

Az orvos nem lesz ott melletted végig míg szülsz!

Órá ként bemegy, megnézi mennyit tágultál, megkéri hogy vagy, 5 perc, és megy is a dolgára!

A szülésznő megy be hozzád félóránként, nézi meg hogy vagy, ha kell valamit beadni ő adja be, ő is nézi a tágulást...

Az orvos akkor lesz bent mikor konkrétan nyomni kell, majd össze varr!

1 óra amit aktívan ott tölt veled, de míg vajúdsz, nem fog ott ülni melletted, nem fogja a kezed, nem beszélget veled!!!

Simán szülhetsz te is, meg még 2-3 nő melletted, egy óra alatt ha mindnkinél 5 percet van, az 15 perc 1 óra alatt, még 45 perc alatt elvégezhet egy abortuszt, vág császárt, vagy elmehet vizitelni, vagy rendelni a szakrendelésre.

Nem csak veled fog foglalkozni!

2013. febr. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

elég szomorú, de tény, hogy nem lesz végig veled (hogy ez erkölcsileg/etikailag mennyi kivánnivalót hagy maga után, más kérdés...)

ha ügyeletesnél szülsz, akkor értelemszerűen a fogadottnak nem adnék pénzt a helyedben (vagy jóval kevesebbet)

2013. febr. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mikor én szültem a dokinak a másik betege a másik szülőágyon szült folyamatosan felváltva nézegetett bennünket és mikor már a szülésre került a sor akkor csak azzal foglakozott. Én szültem előbb végig mellettem volt összevarrt és utána ment a másik kismamához.
2013. febr. 23. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én sürgősségi császárral szültem, de nálunk is ez volt a helyzet.

Bent volt a kórházba pont, amikor a mentő bejelentkezett a szülészetre, hogy visznek minket balesetből a műtőbe.

Az orvosomat értesítették és ő épp azért volt bent, mert egy anyukánál beindult a szülés.

Felmérte a terepet az anyukánál és megbeszélte vele a dolgokat. A szülésznő volt az anyuka mellett végig és ő is látta el az anyukát.

Amikor beértünk a mentővel már mindenki be volt öltözve, elő volt készülve.

Az orvosom is ott várt a műtő előtt teljes harci készültségbe. Beadták az érzéstelenítőt és szinte már vágtak is. Kb. 5-10 perc alatt kivették a lányunkat és már vitték is mérni és ellenőrizni a dolgokat, hogy minden rendben van-e.

Az orvosom magyarázott össze-vissza nekem. Szinte semmit se értettem, mert kaptam kábító injekciót is. Lényegében azt mondta, hogy összevarr belül és megy megnézni a lányunkat. Ezután át kell mennie egy másik anyukához, mert már lassan a kitolási szakaszhoz ér.

Rábízott egy másik orvosra (egyébként a balesetitől kezdve a gipszes emberkéig mindenki körülöttem ugrált), a szülészetről 4 orvos volt bent a műtőbe. Nem számoltam meg az embereket, de voltak vagy 20-25-en.

Mindenki segítőkész volt és elég gyorsak. Miközben engem ápoltak és kötöztek be, addig összevarrtak. Ezután gipszelték a lábamat.

A lányunkat is maximálisan ellátták, bármi volt.


Mire kitoltak a műtőből, addigra megszületett a másik anyuka gyermeke is természetes szüléssel.

Az orvosom ellátta őket, elmondott nekik is mindent és jött vissza hozzánk.

A férjemet elküldte a lányunkkal a csecseő osztályra, engem meg lekísért a beteghordozóval a baleseti intenzívre. Onnan 2 nap után vittek át a gyermekágyi osztályra.

Minden órában jött egy orvos hozzám az intenzívre látogatóba és megvizsgálni.

Mivel sok gyógyszert kaptam és szurit, így nem szoptathattam. Sajnos kezdetektől tápszeres lett a kislányom.

Egész hamar felépültünk, jól összeszoktunk. Kezdetben nehéz volt, de rájöttem, hogyan kell csinálni. :)

És sikerült úgy etetni a cumisüvegből, mintha szoptatnám, így az összebújás sem maradt ki az életünkből.


3 hét után mehettünk haza. Az orvosunknak varratszedéskor odaadtuk a hála pénzt (50 ezer forintot + egy üveg márkás italt). A férjemmel csináltattam 2 hatalmas ajándékkosarat. Össz.értéke 40 ezer forint volt.

Egyiket a baleseti osztály kapta, másikat a szülészet.


Én úgy gondolom, hogy egy tapasztalt orvos nagyon sok mindenre fel van készülve. Aki pedig lelkiismeretesen végzi a munkáját, az nem hagyja órákra magára a kismamát. Még ha a szülésznő feladata is a vajúdási időszak.

2013. febr. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha mind a ketten a kismamái vagytok, akkor felváltva ellenőrzi a szülés előrehaladtát. Ha még ügyel is, akkor a többiekkel is foglalkozik. Szabadidőben persze többet figyel a fizető betegeire.
2013. febr. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!