Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Volt avagy jelenlegi kismamák!...

Volt avagy jelenlegi kismamák! Nálatok volt ilyen?

Figyelt kérdés

Március 11.-re vagyok kiírva, de borzasztóan érzem már magamat és "szabadulnék" az egész helyzettől.

Eszméletlenül vizesedem, megvisel ez az időjárás, de ami méginkább aggaszt, az az hogy nagyon fulladok pár napja. Nagy babánk lesz, ezt tudjuk, de ez számomra iszonyat ijesztő. Tegnap felhívtam az orvosomat, aki megnyugtatott, hogy ez természetes, de ha én nem érzem annak, akkor menjek be és megvizsgál.

Engem nagyon megijeszt és megvisel lelkileg, hogy úgy érzem mintha préselnének össze belülről és menten megfulladok, pláne esténként zavaró, amikor fekszek. Tényleg olyan természetes ez?

Nagyon szenvedek már, mindenem fáj, új felfújódtam a víztől, mint egy Michelin baba, alig várom, hogy végre megszülessen a baba, ugyanakkor kicsit bűntudatom is van, amiért ilyen hisztisen élem meg azt, aminek a világ legszebb élményének kellene lennie. :(


Az első babánk lesz, így semmi tapasztalatom nincs még. Nem jó érzés, hogy amit annyira vártunk, mindjárt itt lesz én még is minden este úgy alszok el, hogy sírni lenne kedvem, annyira nem vagyok jól.


Nálatok is volt hasonló? Jól esne néhány biztató szó!



2013. febr. 27. 21:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Légy szíves menj el pszichológushoz mert ez, amiket leírtál a szorongás tünetei és ha nem sikerül leküzdened akkor a szülésnél is bajok lehetnek.

Vagy ha más nem, írj privit én pszichológus vagyok (és kétgyermekes anya is:) szívesen segítek!

2013. febr. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Az elsőnél nem volt ilyen, a másodiknál viszont igen. Nem fulladtam, de vizesedtem, nem tudtam aludni, fájt mindenem, állandóan pisiltem... és őszintén? Nagyon untam már. Na most meg fogtok kövezni, de két héttel a kiírás előtt beültem a meleg vízbe, szoptatós teát ittam, és irány a szülőszoba. 3400 gr lett a fiam. Úgyhogy ne félj, természetes, hogy eleged van, és az is, hogyminden rossz már, a gyerek minden űrt kitölt már benned, semminek sincs helye.

Könnyű szülést!!!

2013. febr. 27. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
én még nem voltam ilyen helyzetben (remélem, nem is leszek), de sok nőtől hallottam már h bizony az utolsó időszak már tényleg terhes és alig várták, h végre kint legyen, mert már semmi se volt jó. a te őszinte beszámolód nem igazán különbözik az övéktől, úgyhogy szerintem nem vagy egyedül ezzel.
2013. febr. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
mármint, úgy remélem, h nem leszek, h nem visel meg majd az utolsó trimeszter*
2013. febr. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Én pontosan tudom miről beszélsz! Én is alig kaptam levegőt a vége felé, éjszaka pláne, nekem is hatalmas volt a pocakom, nagy is lett a babám, több,mint 4 kg...

Vizesedni ugyan nem vizesedtem, de a rengeteg savam volt, úgyhogy volt, hogy ülve kellett aludnom, úgyhogy engem meg ez kínzott. Éjszakánként meg csurom vizesen ébredtem sokszor, mert annyira izzadtam...március végén szültem egyébként, úgyhogy a frontokról is tudnék mesélni, borzalom. Hideg frontnál lépni sem bírtam úgy fájt a szeméremcsontom... Nah és a puffadás... :(

És nekem is bűntudatom volt, hogy egyfolytában nyafogtam volna, de nem tettem, mert ugyebár mindenki boldog kismamát akar látni...


Úgyhogy nem vagy egyedül, lehet többen is vagyunk, mint akik bevallják, pont amiatt, amit írtam...

De elmúlik minden, amint kibújik a babó! :)


Kitartás! Könnyű szülést! :)

2013. febr. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nem gondolom, hogy komolyabb lelki problémám lenne, testi viszont annál inkább. Nagyon nehezen bírom, azt hittem ez "gyerek játék", bár anyukám igyekezett felkészíteni, hogy a vége már nehéz lesz.

Az utolsó vizsgálatnál már 3500 g körül tippelt az orvos és nagyok is vagyunk, úgy köszöntünk el, hogy szülésnél találkozunk. Megmondom őszintén érzem is, hogy már ő is nehezen fér, nehezen mozog, rúgkapál ha helyezkedik, nem mocorog már annyit, nem olyan "fürge". :)


A pszichés problémám maximum a fulladás miatt lehet, mert ettől tényleg nagyon megtudok ijedni, az meg csak súlyosbítja a helyzetet, bepánikolok. Először a párom is nagyon megijedt, azóta ő állja a sarat és ha hallja, hogy gond van, illetve szólok neki, akkor dugja a hátam alá a párnát, nyugtat, hogy nincs semmi baj, mély levegő, minden rendben van, stb. Nem is tudom mi lenne velem nélküle. Ennek ellenére azért elmegyek az orvosomhoz, nehogy komolyabb gond legyen.


Minden nap megbeszélem a babánkkal, hogy mostmár kicsit igyekszik kifelé, remélem mostmár hallgat is rám. Annak a híve vagyok, hogy maradjon, amíg jól esik, de őszintén örülnék ha vége lenne már. Kettős érzés van bennem nagyon!


Egyébként a terhességem eddig nagyon jól telt, imádtam a kismamaságot és úgy 2-3 héttel ezelőttig semmi gondom nem volt mondhatni. Most viszont csőstől jön minden. Se feküdni, se ülni, se állni, mindenhogy fáj, nyom, lufi lettem a sok víztől, fájnak a lábaim, a hátam, a derekam, az összes ízületem, csak helyezkedek és szenvedek már.

2013. febr. 27. 22:21
 7/11 anonim ***** válasza:

Szia sorstárs!

Az én nagy napom a 17.-e, de szerintem nem húzzuk addig.

Nálunk második baba, elsővel pár nappal kiírás előtt éreztem így...

itt mondom azt a 2. válaszolónak, hogy maximum azért kövezlek meg, mert irigykedem, hogy neked sikerült elindítanod :D

Nekünk nem jött össze akkor, hiába volt lépcsőzés, szex, akármi, a kicsi megvárta a kiírás napját, és akkor rúgta ki a házikóját.

Most úgy vagyok vele, hogy a savam már egekben, nem tudok aludni, pocak óriási, mégis várok még, hogy betöltsem a 38. ast (vasárnap) és utána megint csalni fogunk, szex-el próbálkozunk, hátha... igaz, egyszer már csalódtunk ebben, de ha másért nem, az élvezetért megéri :D

Szóval kényeskedés meg van engedve, aki meg azt mondja, hogy nem szabad, az cseréljen veled...

2013. febr. 27. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Az én napom 23.-a....

Fulladok én is,ugy kezdödött hogy megfáztam és elkezdtem fulladni,ugy megijedtem,hogy én is bepánikoltam,egyből doki...

Antibiotikum mert légcső gyulladásom lett és sürgősséggel beutalt a tüdőgondozóba,ott kaptam hörgőtágitót,ami használt is.

A fulladás nem mult el,nekem is olyna érzés mintha belülről préselnének össze:(

Tök ijesztő:(

Nekünk 3. baba,de egyiknél se tapasztaltam ilyet!

A savam az egekbe,már mindent kipróbáltam rá,semmi nem használ.

A bordáim szó szerint majd kiszakadnak a helyükről,ugyanis a babám faros,a feje nyomja a bordáimat...

Éjjel aludni nem tudok,forgolódok,de mire átfordulok egyik oldalról a másikra,ujra fordulhatok vissza,mert csak egyik oldalon jó....

De az is egy örökkévalóság:(

Alig várom hogy reggel legyen és ki tudjak huzni ujra egy napot....

Mindenem fáj szó szerint,sétálni már kedvem sincs,mert pár lépés után megállok,mert alig kapok levegőt....

Az idegeim sem a régiek,a családba már várják a babát,mert azt mondják elviselhetetlen vagyok,semmi nem tetszik:(

Per pill idegesitem magam azon hogy nehogy spontán kelljen szülnöm farosan,nem magam miatt,a baba miatt félek,nehogy baja legyen.

Ez már nem édes teher,hanem terhesség:(

De jó volt kicsit panaszkodni:)

Fel a fejjel,gondoljatok arra ha kibujik a kis manó elmulnak a tünetek:))

2013. febr. 28. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én is 11-re vagyok kiírva..:D Nem vizesedem, de ugyanazok a tüneteim mint neked..:) Igaz nekem 4. gyermek..:)
2013. febr. 28. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Jó olvasni, hogy nem csak én nyűglödöm már, azt hittem csak én vagyok ilyen hisztis, mert ahogy mondta is valaki, kifelé minden kismama boldogságot mutat, én meg már a boltig sem tudok jajjgatás és szünetek nélkül elmenni, nagyon rossz érzés.

Voltam ma dokinál, nincs semmi bajom, szimplán csak minden "terhes" dolog összejött nálam, ami egy kismamánál lehet az utolsó hetekben. :) Kicsit megnyugtatott, hogy az orvos is azt mondta átlag kismama vagyok, ezekszerint nem én vagyok gyér, tényleg teher ez már ilyenkor.


Viszont azt is mondta, hogy szépen lent van már a baba, úgyhogy szerinte előbb meglesz, mint 11. :)


Kitartást kívánok nektek is, kedves kismamák! :)

2013. febr. 28. 18:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!