Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » "Régi körülmények" között is...

"Régi körülmények" között is bevállalnád a szülést?

Figyelt kérdés

Pusztán elméleti a kérdés, de érdekelnek a válaszok:)

Azaz: szülnél-e úgy, ahogy mondjuk 100-150 évvel ezelőtt (vagy még korábban) szültek - érzéstelenítő nélkül, gátmetszés nélkül = ki tudja hogyan repednél, császármetszés nélkül, addig vajúdsz amíg ki nem nyomod, ha napokig akkor napokig stb.

Kíváncsi vagyok hányan vállalnák be:)

Én nem!


2013. márc. 1. 19:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%

Szerencsére már nincsenek ilyen körülmények, ha meg 100 évvel ezelőtt lennénk, nem is lenne választásunk.

Egyébként ha 100 évvel ezelőtt szültem volna, sem én, sem a kisfiam nem élnénk!!!

2013. márc. 1. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%
Mivel akkoriban védekezésre sem volt sok lehetőség....
2013. márc. 1. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
88%
Bármit bevállalnék csak lennék már babás...
2013. márc. 1. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
90%

Mivel nem lenne más választás ezért igen!!!

Egyébként én a másodikat érzéstelenítő nélkül szültem!

2013. márc. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
69%

Remélem valamit csinálnak a mániákus lepontozókkal a moderátorok, mert különben drasztikusan csökkenni fog az oldal látogatottsága.


Én így is napokig vajúdtam, szóval ehhez nem kell visszamenni az időben.

Akkor még sokkal kisebb súllyal születtek a babák, így nem volt sok repedés.

Érzéstelenítőt én most sem kaptam, ez a legkevesebb.

Császármetszés már régóta van, de ha nem lenne bizony nagyon sokan belehalnának a szülésbe, de leginkább a babák. Én pl semmiképpen nem tudtam volna megszülni rendes úton, úgy el volt akadva a zsinórban. Hálát adok, hogy már ennyire fejlett az orvostudomány.

2013. márc. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Mi ez a lepontozás mostanában egyébként?

2013. márc. 1. 20:08
 7/12 anonim ***** válasza:
93%

Én a gátmetszés nélküli szülést nem vállalnám be,de érzéstelenítés nélkül szeretnék szülni,mert érezni szeretném végig a szülés minden fázisát.Aztán,hogy mi valósul meg belőle,azt majd meglátjuk,mert sajnos előre nem tudom,hogy mennyire fogom bírni a fájdalmat.Ja és a napokig való vajúdást sem vállalnám be.


30+3 hkm

2013. márc. 1. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
88%

100 éve az volt a természetes ahogy akkor szültek, nem gondolkodtak azon, hú de jó lenne most egy epidurál! :)

Amúgy ézéstelenítő nem kértem, viszont oxit kaptam, amitől erősebbek a fájások, mint normál esetben, szóval nem vajúdtam napokig, de jobban fájt.

Igen, szültem volna régen is, mindent megér a kislányom.

2013. márc. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én nagyon nem bírom a fájdalmat, nekem edaval is nagyon durva volt, lehet, mert oxit is kaptam. Nem tudok erre válaszolni, valószínűleg szülnék, mert ez akkor is egy csoda. Nehéz válaszolni, de szerintem igen...
2013. márc. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Igen. Bár én nagyon szerencsés vagyok, gyors és könnyű szüléseim voltak.
2013. márc. 2. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!