Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szült valaki mostanában a...

Szült valaki mostanában a debreceni klinikán? De tényleg mostanában, érdekelnének a körülmények!

Figyelt kérdés

2012. máj. 31. 16:36
 1/7 anonim ***** válasza:
79%

Én ott szültem, 3 hete. A szülészekről kizárólag jót tudok mondani, a csecsemősökről kizárólag rosszat: semmiben nem segítenek, zsémbesek, unottak, és rendkívül undorító megjegyzéseik tudnak lenni.

A férjem volt a fogadott orvosom is egyben, de minden nőgyógyász nagyszerű volt (nem a "protekció" miatt, mindenkivel így bántak, láttam pár esetet míg 12 órát feküdtem éjszaka a szülőszobán :)). A szülésznők is rendkívül szimpatikusak voltak. Vajúdni 2 órát vajúdtam, utána sürgősségi császár lett, a szülőszoba nem egy leányálom, de elmegy, és igazából akkor nem foglalkozik az ember a körülményekkel (van egyébként négy gyönyörű szoba is, de engem nem tudtak odavinni, gond volt a babával, mert a nyakán volt többször is a zsinór, így a közös részen figyeltek meg).


Sima szülés után 2 órával (talán 2, de lehet, hogy 6, nem tudom), császár után 12 órával engednek le a gyermekágyas osztályra, ha semmi gond a babával, akkor vele együtt. Két ágyas szobában voltam, azokkal nincsen gond, tökéletesek, saját wc-fürdőszoba, viszonylag tiszta, és ha jó szobatársat fogsz ki, akkor remek. Látogatókat bent elvileg nem lehet fogadni, a kis kocsiban ki tudod tolni a babát, de ha olyan a szobatárs, akkor meg lehet beszélni, hogy bejöhessenek, ha épp nem szoptat (én egyáltalán nem tudtam szoptatni, így felőlem bárki jöhetett).


Sima szülés után ha 18.00-ig megszülsz, akkor 2 nappal, ha ezután, akkor 3 nappal lehet hazamenni, császárnál ugyanez 4/5 napos variációban. Hétvégén is hazaküldenek. Varratszedés aznap van, amikor hazamész. :)


Remélem segítettem!

2012. máj. 31. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%

Jaaa, ami még fontos lehet: babó kap pelust és ruhát is, de vihetsz mindenből sajátot. Popsikrémet mindenképp ajánlok, a csecsemősök nem nagyon engedik, de persze nincsenek ott egész nap, és jó ha kenegeted, mert nagyon csúnya tud lenni. Popsitörlő is nagyon fontos, mert a meconiumos kaki még borzasztóan ragad, máshogy nem nagyon lehet lemosni. Neogranormonos a legjobb, legkevésbé allergizáló típus, ahogy figyelgettük az anyukákkal, a Johnson's pl. minden baba popsiját kikészítette. Pelust ha akarsz, akkor 2-es méretet vigyél. Textilpelenka is jól jön, és egy kis takaró is. :)


Köldökcsonkot sem engedik semmivel ápolni, de mi vittünk hidrogén peroxidot és hintőport, és jól tettük, egy hét után nyoma sem volt a csonknak. :)


Fürdetni ők fürdetik, minden este 8-10 között, ilyenkor meg is mérik. Akkor lehet hazamenni, ha nem veszít 25%-nál többet a súlyából, és az utolsó napra megáll a súlyvesztés, vagy hízik.


És ami fontos: sooook ennivaló, magadnak, mert az ottani borzasztó, de tényleg: borzasztó. :)


Könnyű szülést!

2012. máj. 31. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Még annyival egészíteném ki hogy ha lejöttél a gyermekágyról - szülés utáni kétórás megfigyelésről. -akkor egy egyszer használatos intézeti hálóingben vagy amit még a szülőszobán adnak rád.

vajúdás alatt nem lehetsz a saját ruhádban intézeti hálóing van de azt a kitolás után leveszik kapod a fekete papirhálóinget.

ha lekerültél gyermekágyra akkor ott legyen nálad pizsama v. hálóing mert nem adnak nem jár.

onnan jutott az eszembe hogy a baba kap ruhát de Te nem.


betétet is adnak de nekem lepattant róla a vér nem igazán jól szív. vittem tenát .

mosogatószert vigyél mert minden szobában van csap . legyen nálad pohár mert reggelihez vacsihoz abban adják a teát tejet stb. ha nincs nem tudnak adni poharat .


kis szekrény van a cuccoknak nem zárható ha értékesebb ékszer van rajtad azt ne is vidd be.

a fürdetés iszonyat későn van de egésznap lehet bent nálad látogató vizit idején kell bent lenned a szobában . látogató elvileg nem mehet a szobába de ezt irtó sokan megszegik és még annyit hogy a zárójelentésekért néha noszogatni kell őket mert tetü lassú a rendszer .


a higiéniával nincs baj az épület kissé lelakott de amúgy az ellátás korrekt. a csecsemős orvos egy katasztrófa .

2012. jún. 1. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

fekete papír hálóing?

az meg milyen?


köszi a választ amúgy

2012. jún. 1. 08:24
 5/7 anonim ***** válasza:

jaaaj, igen, ezeket kihagytam. még jó, hogy más is írt. :)


a csecsemős orvosok között is van, aki nagyon jó fej, de van egy, aki valóban borzasztó, én rendesen tartottam tőle. szerintem készülj fel, hogy hagyod lepattanni magadról bent a hülyeségeket. :)

2012. jún. 1. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
eldobható átmenet a textil és a papir közt.
2012. jún. 1. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Majdnem 3 hónapja. Szép szülőszobába kerültem, utána még együtt lehettünk családilag néhány órát. apa a székben aludt, mi babával az ágyon pihengettünk és szopiztunk. Egy csecsemős máris jött és mutatta volna, hogy kell szoptatni ha nem ment volna. (második baba) Én háromágyas szobában voltam a gyerekágyas osztályon. szerintem nem voltak gázosak a csecsemősök.Sőt! Egy némelyik kifejezetten nagyon kedves és nagyon szeretik a babákat. (az első babám a SOTE I-en született. Na az tragédia, amilyenek ott a csecsemős nővérek) A nővérek, akik az anyukákra figyelnek, nagyon kedvesek és aranyosak. minden nap többször is végig járták az osztályt és megkérdezték, mire van szükségünk. A szobatársak rokonsága már zavaróbb volt számomra. Volt egy szobatársam akinek bent táborozott az anyja és a sógornője és annyira buták és idegesítőek voltak, hogy néha majd lefordultam az ágyról. Egyébként pedig hiába óvom a babámat a betegségektől, ha már pár napos korában karnyújtásnyira idegenek... miután ők hazamentek, a többi szobatárssal megbeszéltük mindig, hogy család kint.( mi egy hétig voltunk bent) Egyébként is valaki mindig szoptat. Én szinte egész nap szoptattam, így nem is szerettem volna, hogy egész nap ott üljön a szoknyámon valaki. A férjem bejött naponta egyszer, meg a család egyszer "oszt jónapot!" A második napon még annyira fájt a gátam, hogy egy barátnőmnek írtam is, hogy inkább ne jöjjön. Ez nagyon szubjektív, mert voltak olyanok is, akik egész nap látogatókat fogadtak. Kinek hogy...

A kaja tényleg nem túl jó, de ettem már rosszabbat is.Evőeszköz, pohár kell. Sőt, tányér is, ha nem tudod húsz perc alatt elfogyasztani az ebéded, mert elviszik. Így viszont ki tudod tenni tányérra.

Azt hiszem, ennyi.Összességében nem olyan rossz. ja és a gyerekorvosok tűrhetőek. itt inkább a stílusra gondolok. A sokat emlegetett doktornővel én nem találkoztam. De ő állítólag tényleg borzasztó. A többi pedig végül is elmegy. Nem velem kell, hogy kedvesek legyenek, hanem vizsgálják meg alaposan a babákat. Bár mint tudjuk, az anyukák lelkiállapota ilyenkor még instabil, szóval nem árt, ha kedvesek.

2012. jún. 1. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!