Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha elfolyik a magzatvíz utána...

Ha elfolyik a magzatvíz utána mennyit ideig maradhat benn még a baba? Szóval, ha még nincs itt az idő de elfolyna a magzatvíz akkor vissza tudják még tartani a szülést vagy akkor szülünk?

Figyelt kérdés
2008. jún. 8. 16:53
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha nincs magzatvíz, akkor, hamarosan szülni fogsz. Változó kinek mennyi idő után lesz meg a baba a magzatvíz után. Valakinek fél óra, de van akinek pár óra. Hányadik hétben vagy?
2008. jún. 8. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Volt olyan hogy eggyik nap elment a magzatviz de masnap muszalj volt megszulnie..de egy napnal tobbet nem maradhat bent viz nelkul,szerintem.
2008. jún. 8. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A magzatviz kell a babának, szóval max. pár óra és megszületik a magzatviz elfolyása után a baba! Első válaszoló vagyok!
2008. jún. 8. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszi, nincs ilyen gondom, csak sok minden eszébe jut már az embernek.34.hétben vagyok, és hallottam ilyenkor ha beindul a szülés, megpróbálják még visszatartani a babát, csak eszembe jutott, mi van akkor ha elfolyik a magzatvíz.
2008. jún. 8. 18:12
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha a magzatvíz elmegy, max 24 órát várnak, és ki kell jönnie a babának, és ebben az esetben is kaptok antibiotikumot a fertőzések elkerülése végett.

De ne idegeskedj ilyeneken, nem kell erre gondolni, nyugodj meg, nem lesz semmi baj.

Engem is koraszülésveszéllyel tartottak bent visszatratáson 29 hetesen, majd 32 és 36 hetesen, és már túlhordtam a picit, nem akar kijönni:-))

2008. jún. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A babát védő magzatburok a vajúdás folyamán bármikor megrepedhet. A nők csupán 10%-ánál történik ez a korai szakaszban, úgyhogy nem kell ezt megvárni az orvos/kórház felhívása előtt. Ha megtörténik, elfolyhat a magzatvíz egy erős sugárban (mintha bepisilnél), vagy csordogálhat cseppenként. Ha elment a magzatvized, azonnal hívd az orvost/kórházat, ne ülj kádba és ne élj házaséletet, mivel ezek fertőzést juttathatnak a méhbe. Zuhanyozni szabad az orvos engedélyével. Az orvos azonnal be fog hívni a kórházba, mert a babát már nem védi a magzatburok a fertőzésektől. A szülés ezután általában 12 órán belül megindul, vagy meg kell indítani.
2008. jún. 8. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én úgy tudon max 24óra.ha nem indul be ezalatt,beindítják,mert veszélybe kerülhet a baba.
2008. jún. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
55%
A MAGZATVIZET ÚJRA TERMELI A SZERVEZET. Első szülésemnél hajnali 4-kor ment el a magzatvíz és csak másnap 11-kor szültem (kaptam infuziot az indításhoz mert nem volt fájásom és nem tágultam)csak de akkor is csak azért mert a szívhang nem volt megfelelő így írány a műtő egy kör császárra..
2008. jún. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!